ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sefko 18. 4. 2010 00:00

ianian:Zrejme Ti FiberTV dali deaktivovat okamzite do 24 hodin a ne ku koncu fakturacneho obdobia...ale neboj o peniaze neprides,lebo Ti to v nasledujucej fakture zrejme vydobropisuju..
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod ianian 18. 4. 2010 00:37

Sefko: Nie, FiberTv funguje normalne. Prave pozeram TV. Jedine co nefunguje je Archiv. Divne mi pride to ze Archiv nejde (pravdepodobne deaktivovany) a TV funguje normalne!
ianian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 3dno 19. 4. 2010 08:28

ianian: to si mal stastie ze prestal fungovat iba TV archiv. mne pri vypovedi FiberTv ku koncu fakt. obdobia to cele hned v ten den prestalo fungovat.
3dno
Junior

Odeslat příspěvekod pukyyy 20. 4. 2010 22:32

Tak, ako pozeram konecne pridali na konci do mozaiky aj vsetky HD kanaly (upscale)
....parada....uz su tam teda vsetky po 116. :tleskani
pukyyy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sefko 21. 4. 2010 01:14

Tak tak,dnes to museli zjavne pridat,lebo vcera som to tam este nevidel...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 21. 4. 2010 09:54

ale to spravili iba ofukom, tie stanice v mozaike berú obraz/zvuk len z normálnych SD staníc. Na väčšine je aj toto v poriadku, ale na ArteHD dávajú niekedy iný program ako na bežnom Arte, a tu teda vidno nesprávny obraz arte HD. Tuším geographic HD pre podobnú rozdielnosť vo vysielaní do mozaiky radšej ani nedali.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baltimora 22. 4. 2010 09:32

Inak akú prenosovú rýchlosť teoreticky maximálnu môže dosiahnuť technológia optických vlákien pri internete ?
Keď sa bude do budúcnosti zvyšovať rýchlosť pripojenia na optike v horizonte desiatok rokov tak prakticky akú rýchlosť môžu poskytovatelia ponúknuť ? malo by to prekonať bezdrôtové technológie budúcnosti ako LTE ? žeby optika kľudne dosiahla 1 GBit/s ?

Inak je OPTIKA to najrýchlejšie čo môže byť zatial ?
baltimora
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 22. 4. 2010 10:53

Si robíš srandu? Momentálne teoretické maximum čo dosiahli v laboratóriu na optickom vlákne je 100 Petabits/s (100 000 000 Gbits/s). A áno, je to veľmi rýchla technológia, ktorá má veľké možnosti do budúcna. Nemyslím si, že by ju rýchlostne prekonalo LTE...
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baltimora 22. 4. 2010 13:38

Tak som si myslel že to bude veľké číslo ale keď tak rozmýšľam tak tá rýchlosť by mohla byť ešte väčšia ako tie Petabity predsa sa cez to dajú prenášať dáta rýchlosťou svetla a to je už niečo !
Tak zrejme optika nemá konkurenciu a ani mať nebude čo sa týka možnej rýchlosti prenosu dát :D

Ale myslel som to tak že či v tej dobe keď tu bude LTE ponúknu poskytovatelia podobnú alebo väčšiu rýchlosť na tej optike lebo tiež na to treba zariadenia inak je smiešne že ešte teraz na optike ponúkajú niektorý prevádzkovatelia smiešne rýchlosti ako na dsl napr. UPC pri najlacnejšom programe len 2048 KBit/s veď to je hriech takto to obmedzovať na takej technológii s takými možnosťami :-! 8-)
baltimora
Junior

Odeslat příspěvekod kohutisko 23. 4. 2010 00:30

kolegovia, prestalo mi fungovat FTP spojenie smerom von, skusal som z viacerych pocitacov, cize v kompe to nebude. na domacom routeri som sa s filtrami nepapral, takze tam to tiez najskor nebude. moze niekto potvrdit podobne spravanie?

sftp ide, ale ftp nie. bud timeout-ne alebo zahlasi ze nenasiel hosta.
kohutisko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liu 23. 4. 2010 09:36

To kohutisko:Ja žiadne problémy s FTP nezaznamenávam. Lokalita BB
To baltimora: Určite ak niekto bude poskytovať vysoké rýchlosti, Orange a spol sa prispôsobia. O tom je konkurenčný boj, ktorý v časoch monopolu ST bol len snom užívateľov...
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod braniq 23. 4. 2010 10:55

baltimora píše:Tak som si myslel že to bude veľké číslo ale keď tak rozmýšľam tak tá rýchlosť by mohla byť ešte väčšia ako tie Petabity predsa sa cez to dajú prenášať dáta rýchlosťou svetla a to je už niečo !


Na vysvetlenie: neber vážne tie marketingové slogany orangu o rýchlosti svetla, to s tým nesúvisí. Veď čo myslíš ako rýchosťou sa šíri elektromagnecké vlnenie v metalickom kábli? no presne takou istou rýchlosťou - teda rýchlosťou svetla. Ide o to že v metalike ti vzniká elektromagnetické rušenie/interferencie, výhoda optiky spočíva práve v absencii týchto nežiadúcich javov.

A ešte k tomu UPC čo spomínaš, UPC nemá optickú sieť - má metalické koaxiálne vedenia, na ktorých sa dajú, ale tiež dosahovať slušné rýchlosti (viď DOCSIS 3 apod.)
braniq
Junior

Odeslat příspěvekod prophet 23. 4. 2010 12:21

Sice offtopic, ale: UPC ma hybridnu siet - iba last mile do domu je koaxialne metalicke vedenie, ostatne je vsetko optika.. a prave ten koaxial moze byt obmedzenim (je to zdielane medium, aj ked DOCSIS 3.0 odstranuje mnohe nevyhody)..
prophet
Junior

Odeslat příspěvekod braniq 23. 4. 2010 16:29

Ved jasne hovoril som o last mile, jasne ze nebudu mat chrbticu postavenu na koaxialy. Ale v porovnani s krutenimi linkami (typu dsl...) ma koaxial znacne navrch. Iste, optika je zasa ina kava.
braniq
Junior

Odeslat příspěvekod baltimora 23. 4. 2010 18:19

Ja už len čakám kedy u nás v HUMENNOM dokončia pracé so zavádzaním OPTIKY zmluvu majú práve s ORANGE a konečne to spustia už kde to položili pod zem káble mesto je rozkopané no ale ide im to dosť pomaly čakám že mi skončí viazanosť o rok aj 2 mesiace a už bude v mojom byte optika no ale keď budú tak kopať ako doteraz tak neviem neviem som síce optimista ale no... :-( 8-)

Za akú dobu to komplet zprávadzokali od prvého výkopu približne v nejakom inom meste ako to asi dlho trvá ? je šanca že za rok to zmáknu u nás keď už majú určitú časť vlákien pod zemou ?
baltimora
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků