[IDE/Nástroje]Nejlepší program pro vylepšování HTML kódů

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 22. 4. 2010 10:14

Pokud vytváříte webové stránky, jistě používáte nějaké aplikace pro kontrolu, optimalizaci či kompresi vašeho díla. Máte nějaké tipy na dobré programy pro tyto a další činnosti, které se týkají HTML kódu? Vaše názory i doporučení budou klíčové při vytváření nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Trnda 22. 4. 2010 10:37

používám Český validátor kódu, který má i pluginy do prohlížečů - plně dostačující.
http://validator.w3.cz/about.html
Naposledy upravil Trnda dne 22. 4. 2010 10:47, celkově upraveno 1
0111010001110010011011100110010001100001
Trnda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gandor 22. 4. 2010 10:40

Firefox + Firebug + Developer toolbar... Pripadne este Color Zilla... Toto combo mi staci pre vsetky normalne prehliadace....
No a pokial chcem aby to slo pekne aj na IE, tak si musim stiahnut aj IETester a pozriet si vysledok aj tam...

Toto mne osobne kompletne vystaci na tvorbu pekneho cisteho kodu...
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tavicz 22. 4. 2010 10:57

Na web je podle mě nejlepší Microsoft Expression Web 3
Tavicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yosi 22. 4. 2010 11:01

souhlas s gandorem. FF ( FireBug, FirePHP, Developer Toolbar, total validator). IETester je nezbytnost. Jelikož většina stránek, které dělám běží se Smarty o kompresi html se postará příkaz "strip". O kompresi Javascriptu se postará IDE, které pro vývoj stránek používám (Aptana Studio s PDT a Smarty pluginem).
Pro optimalizaci a kontrolu rychlosti používám modul pro FireBug, který se jmenuje Page Speed.

Asi je z vyjmenovaných pluginů jasné, že se FireFox stává prakticky nepoužitelným molochem pro prohlížení stránek, o to lepší je z něj vývojářský nástroj. ;-)
yosi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vebloud 22. 4. 2010 12:07

Kontrolu obstarává IDE (Netbeans), finální pak validátor. Komprese a optimalizace na úrovni html a css neřeším, JavaScript za mě řeší CMSko.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 4. 2010 13:45

Souhlasím s FF + Firebug, ten ale spíš používám na kopírování vzhledu a podobně. Je v něm pěkně vidět formátování každého prvku stránky a není potřeba procházet haldy odkazovaných CSS souborů. Navíc mám ještě AddOn s názvem HTML validator. Vpravo dole na stavové liště mi svítí buď zelená fajfka, nebo červený křížek. Podle toho, jestli aktuálně navštívená stránka je nebo není validí (teď mi to píše křížek). Takže když procházím nejen web, ale i projekty které právě dělám, hned to přehledně vidím. Funguje to rychle a vůbec to nezdržuje. A je zajmavé koukat, jak jsou které stránky živě.cz, idnes atd validní/nevalidní :)

https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/249

Například na této editační stránce je (mimo jiné) chyba na řádku 374, kde je napsáno: <a onClick ... > a mělo by být <a onclick ...>
Taky to pozná, když do SPANu nadefinujete DIV, jako zde na řádku 423 :)
No to jen pro ukázku ..

A výhoda toho validátoru? Když něco vyvíjíte na localhostu, nemůžete použít klasický W3C validátor tak, že byste mu dali adresu. Ale musíte mu zkopírovat celý vygenerovaný HTML zdroják. Naopak AddOn kontroluje všechny stránky, i localhostové. Plus máte na výběr ze 2 typů validace (HTML tidy, SGML parser), umí čistit html atd.
anonymni

Odeslat příspěvekod TFSi 22. 4. 2010 14:57

Jako již několikrát předemnou: Firefox + Firebug, na kontrolu validity českou verzi validátoru validator.w3.cz
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.developer 22. 4. 2010 22:46

Pro optimalizaci čistého (x)HTML používám vestavěnou funkci ve Expression Web 3.
Pro optimalizaci CSS používám webový nástroj CleanCSS.
Pro HTML, JS debug používám Opera Dragonfly.
Debug programovacího jazyka (C#, PHP) obstarává IDE, popřípadě error handler v CMS.
Pro razantní kompresi (x)HTML používám můj nástroj, založený na Tidy, ale moc ho nevyužívám protože nejsem zastáncem velké komprese (x)HTML výstupu.
Pro kompresi JavaScriptu používám taktéž vlastní nástroj.
Pro validaci výstupu používám oficiální validátor.
Pamatujte si, kde jste byli, když jste Vy začínali.
To změní Váš pohled na lidi, jenž začínají teď!
martin.developer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivatel2 23. 4. 2010 06:28

Chtěl bych vypíchnout vývojové prostředí Aptana, které (zatím) není u nás příliš známé, ačkoli např. v USA je velmi populární. Aptana kromě běžných věcí obsahuje mimo jiné :

- našeptávač kódu s kvalitní dokumentací (např. podpora jednotlivých html tagů v různých verzích mnoha prohlížečů)
- pokročilé funkce pro debugování a vývoj javascriptu a dalších jazyků, podpora a návody k mnoha js frameworkům (např. jQuery, Dojo, mootools, Ext, Yahoo! UI library...), další jazyky (PHP, RoR, Python...)
- rozsáhlou sbírku různých snippetů
- Aptana je postavena na vývojářské platformě Eclipse, takže ji lze používat v součinnosti s mnoha dalšími nástroji

Aptana je open source produkt spolěčnosti Aptana Inc., která vydělává na doprovodných službách (např. cloud computing).

Další zajímavý open source software pro vývoj webů jsem uvedl ve svém blogu na stránce http://linuxzblizka.blog.zive.cz/2009/1 ... -nastroji/
uzivatel2
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 23. 4. 2010 06:43

GVIM pro vizuální kontrolu syntaxe kódu (jakéhokoliv), firebug a pak jen validátor
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TM 23. 4. 2010 07:41

PSPad + Firefox s Developer toolbar + validator w3 org
TM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .cvm 23. 4. 2010 07:52

Na ladenie stranok DragonFly + Konzola Chyb Opery + Debug menu + Info page - sidebar + Links - sidebar
.cvm
Junior

Odeslat příspěvekod martin.developer 23. 4. 2010 11:42

uzivatel2 píše:(...)
Aptana je open source produkt spolěčnosti Aptana Inc., která vydělává na doprovodných službách (např. cloud computing).
(...)

Aptana není špatné IDE, kdysi jsem ho testoval hlavně kvůli Pythonu a nebylo špatné.
Ale nakonec jsem se uchýlil ke komerčním programům typu PHPDesigner a Visual Studio.
Pamatujte si, kde jste byli, když jste Vy začínali.
To změní Váš pohled na lidi, jenž začínají teď!
martin.developer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 8. 7. 2013 11:07

Opět se po delší době vracíme k obnovování tohoto tématu. Zajímá nás, jaké nástroje, utility, aplikace byste doporučili pro kontrolu, optimalizaci, kompresi a vylepšení HTML kódu. Funkčně se jedná o pestré spektrum, takže tolik populární Firebug nemusí postihnout všechny potřebné úkony nebo nemusí leckomu vyhovovat.
Vaše tipy a argumenty budou použity k tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků