ma zmysel kupovat novu grafarnu?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod boban328 23. 4. 2010 08:08

zdravim....

mam dilemu....premyslam nad kupov novej grafiky do mojej stolnej zostavy... vid dole.... avsak neviem ci to bude mat zmysel.... po nacitani "niecoho" som vybral ATI 5770... ale stoji cca 120 €... a neviem ci bude v mojej zostave nejaky zasadny rozdiel vo vykone??

dajte niekto nejake nazory prosim....
Ochcáfka I, 1.9 tdi-66kw rachotielko...(milujem ho)
Lenovo T41
novojablčňák....iphone 4
boban328
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 4. 2010 08:18

ten procesor má určitě potenciál utáhnout výkonější kartu, než je 7600, takže nárůst tam bude hmatatelnej...

otázkou je, zda na 19 palců (čili 1280*1024) potřebuješ zrovna 5770, dle mýho ne...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boban328 23. 4. 2010 08:44

to je dobra pripomienka.... dik za nazor.... myslis ze by mohlo stacit aj nieco slabsie? napr. 5670 alebo este nieco nizsie??? alebo ze by nieco od nvidie?
Ochcáfka I, 1.9 tdi-66kw rachotielko...(milujem ho)
Lenovo T41
novojablčňák....iphone 4
boban328
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dodo677 23. 4. 2010 09:02

Tak ono je taky dobrý u takového výběru myslet na to jestli třeba ve výhledu roku neplánujete vyměnit monitor...pak by ste určitě volil něco většího třeba HD a už by grafika zase nestíhala.....
Další věc je jaký máte zdroj....? :-)
Osobně si myslím že 5670tka bude akorát...pokud něco silnějšího tak 5750tka... ona ta 5770tka už by byla asi zbytečně dost silná...ale pokud plánujete upgrade monitoru pak by byla vhodná...utáhne rozumně i HD rozlišení.... :-)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boban328 23. 4. 2010 09:33

monitor novy riesit urcite nebudem, bo to je stroj ktory mam v spalni a budem a cucim na neho dost z blizka, takze vacsi monitor nema zmysel, aby som si nenicil zrak, aj ta 19tka uz je viac nez dost, na to ze na neho cucim asi zo 40 cm vzdialenosti.... takze vymena je OFF

zdroj mam 450W, ale nepamatam vyrobcu, ale nie je to ziaden sunt, pretoze ked som tu zostavu asi pred dvoma rokmi staval, tak som na nicom nesetril....ale motivuje ma novy spil "dragon rising" a ta mi znacne sklbe, tak by som to chcel nejako riesit, ale cely novy komp kupovat veru nebudem....takze to chcem vyskusat vyriesit novou grafikou....
Ochcáfka I, 1.9 tdi-66kw rachotielko...(milujem ho)
Lenovo T41
novojablčňák....iphone 4
boban328
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 23. 4. 2010 10:03

Uvedene rady jsou vyborne, jen poznamku k tomu "vacsi monitor nema zmysel, aby som si nenicil zrak". To je naprosty nesmysl. Vetsim monitorem si nikdo oci nenici. Proste jen muzes mit detailnejsi obraz vzhledem k vetsimu rozliseni. A casto je pochopitelne vhodna ta sirokouhlost. Nic proti tvemu monitoru. Jen ten argument byl mimo...
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod boban328 23. 4. 2010 10:13

praveze ta poznamka nie je mimo....pretoze v pripade, ze na vacsi monitor prilis z blizka, tak musis pri pohlade na neho pohybovat ocnymi svalmi, monitor, aby ti neoslaboval oci, musi byt v dostatocnej vzdialenosti aby si ho vnimal ako celok a tzv. "nebludil" ocami po obrazovke, prave tato namaha znacne oslabuje oci a opotrebovava ocne svalstvo.... takze v koncenom dosledku sa ti nici a horsi zrak...... takze nema zmysel kupovat velky monitor, ak nemas na neho dostatocnu vzdialenost k pozeraniu....
Ochcáfka I, 1.9 tdi-66kw rachotielko...(milujem ho)
Lenovo T41
novojablčňák....iphone 4
boban328
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 4. 2010 10:16

Pro rozliseni 19" vezmi Radeon 5670. Vykonnejsi karta nema moc smysl. Ma vykon vyssi, nez Geforce 9600GT. Oproti stare 7600 je to skok z Trabanta do BMW.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 4. 2010 10:25

no, na druhou stranu...pokud přece jen hraješ, nebyla by úplně od věci ani nvidia karta...

ten procesor není žádná špička a u hry s physx by to ten SW emulátor moc dobře nedával...a těch her není a nebude málo...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 23. 4. 2010 10:58

Ocima hybes stale, i kdyz mas jen 19". Zkus se na to nekdy soustredit. To fakt nema vliv, ktery popisujes. V extremnich pripadech muzes hybat celou hlavou, to namaha krk, ale o tom se snad nebavime. Pul metru je naprosto pohodova sledovaci vzdalenost pro sirokouhlou 22" klidne.
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod Kajmik 23. 4. 2010 13:40

Jak říkal KineCZek: Pokud nebudeš měnit monitor, tak HD 5670, pokud bys časem koupil něco většího, tak HD 5770. Tvoje karta je opravdu hodně slabá, takže i 5670 bude podstatně výkonější :)
Ati bych vybral proto, že jednak má nižší spotřebu, což je pro tvůj "slabší" zdroj určitě dobře,
a nyní nic lepšího v poměru cena/výkon/napájení není.
Co se týká Nvidia a Physx, tak u pár her může dojít k mírnému zpomalení, ale těch her nebude moc a zpomalení nebude na tvém stroji nějak významné.
Kajmik
Junior

Odeslat příspěvekod boban328 23. 4. 2010 13:51

tak díky všetkým prispievateľom za predmetné poznámky..... aj keď trošku mi začala vŕtať v hlave možnosť kúpy tej NVIDIE, nakoľko všetky moje doterajšie karty v historii boli nvidie..... ale články ktoré som počítal mi jednoznačne výkonovo ukazujú na ati, aj ked tú kartu budem kupovať s rozpakmi.... ako som povedal, monitor meniť nebudem a nevedel som, že je až taký rozdiel medzi mojou existujúcou kartou a medzi novými atinami, naozaj je výkonový rozdiel až taký veľký, ako tu niekto spomenul "presedlanie z trabiho do bawora"??? ak je to tak..... pojdem do atiny.... je nejaký seriózny model aj v portfóliu nvidie?
Ochcáfka I, 1.9 tdi-66kw rachotielko...(milujem ho)
Lenovo T41
novojablčňák....iphone 4
boban328
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 23. 4. 2010 13:57

Lehký offtopic: Pokud plánuješ hrát Dragon Rising na 5:4 monitoru, tak ti opravdu nezávidím. FOV při těchto rozlišeních je ve hře žalostný. Při 16:10 už se na to dá aspoň koukat a 16:9 je ideální.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 4. 2010 17:04

Rozdil mezi 7600 a HD5670 je opravdu v nasobcich. Ano, v nasobcich. Nikoliv vykonnejsi o, ale vykonnejsi krat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chito 24. 4. 2010 12:05

také jsem pro ATI 5670 (modely od nVidie v současné době nemají moc význam, jsou to staré modely s horšíma vlastnostma)
chito
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků