Teploty NBček

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod skunkicz 9. 5. 2010 16:41

Jaké teploty na komponentách v NB v plné zátěži jsou podle Vás hraniční ??
Připadá Vám normální, že napřiklad na grafickém čipu se dá naměřit i 95 stupnů Celsia ???
V mládí si myslíme, že život bude dlouhý a máme jej celý před sebou. Ve stáří litujeme, že byl příliš krátký a utekl jak pára nad hrncem.
skunkicz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 9. 5. 2010 17:17

CPU, GPU pod 80°C
HDD tak pod 45°C

výše už zavání ne moc dobře navrženým chlazením, takových 90-100 už beru jako špatně navržené chlazení.

Co máš přesně za notebook, jak je starý?
U některých je toto vlastnost, jinak vys. teploty mohou být důsledkem prachem zaneseného chlazení (ntb se chová vpodstatě jako vysavač)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 9. 5. 2010 18:39

Ono toto nikto na 100% povedať nemôže si myslím

Ale súhlasím že teploty 90 + už sú fakt nie že spôsobené len zlým chladením ale celkovým návrhom NB a zlej konštrukcie (samozrejme ak čert nieje zakopaný inde prach , poškodenie , tech, chyba atď)

Ale súhlasím s kolegom hore teploty CPU u multimediálnych NB 80 °C - max 85 °C

GPU tam tak isto max tých 75-80 °C

HDD súhlasím s tým čo kolega hore teploty 50° + C už má na HDD negat. vplyv

Inak NB sú rôzne , rôzne značky , výrobcovia

Nepoznám výrobcu čo by nemal na trhu niekedy model ktorý by doslova druhý raz už asi ani nepustil do predaja a vďaka ktorému si riadne preplatil na reklamáciach a podobne
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 5. 2010 18:49

Nejvíce se přehřívají NB postavené na chipsetech nVidia.
Lze to řešit chladící podložkou.
Viz např.:
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... adi%C4%8De
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 9. 5. 2010 19:10

No tak kúpiť si NB s týmto chipsetom to som urobil chybu aj ja a hneď môj prvý NB šiel po pol roku do kytiek a servis mi povedal na rovinu že celá séria bola zle postavená od chladenia až po konštrukciu a ešte aj HW bol na teplotu náročný AMD Turion procák na starej architektúre a chipset Nvidia s v tej dobe chybnými graf čipmi Nvidia (rada 8 mal som 8400 M)
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 10. 5. 2010 10:41

Ad ideální teploty - čím studenější, tím lepší. Ale obecně, pokud mluvíme o výkonném notebooku, pak je pro mě nutné, aby teploty CPU a GPU při plné zátěži příliš nepřesahovaly 80°C. To ovšem tak zásadní není. Horší je, když se teplo příliš přenáší i na šasi (50°C na touchpadu opravdu není nic moc).
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skunkicz 10. 5. 2010 18:53

odpověď z acer care portal

Information To Customer:
Dobry den,

teplota je v norme dokud nedosahne kriticke hranice, pri niz ne notebook vypne.

S pozdravem/Best Regards

Jaromir Urbanek
V mládí si myslíme, že život bude dlouhý a máme jej celý před sebou. Ve stáří litujeme, že byl příliš krátký a utekl jak pára nad hrncem.
skunkicz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 10. 5. 2010 19:11

V max zátěži jsou podle mě teploty kolem 80°C úplně v pořádku. Jinak správnou odpověď sem hodil skunkicz.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 11. 7. 2010 17:14

Pánové kolik jsou bezpečné teploty u BÍLÉHO MacBooku ? Vím že hliníkové modely hřejou,protože prý celé šasí funguje jako pasivní chladič ale bílý MacBook by měl být údajně (dle recenzí) velmi chladný. Můj má však od počátku operační teplotu na CPU okolo 50°-60°C. V zátěži i více, takže pak hřeje klávesnice. To asi není běžné chování co ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 11. 7. 2010 17:26

Je to naprosto normalni.
Naposledy upravil Bari007 dne 11. 7. 2010 18:59, celkově upraveno 1
Důvod: Poslední příspěvek se necituje.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod PC 11. 7. 2010 19:02

Tak proč v recenzích psali že je normální teplota mezi 35-45 stupni ? MacBookům prý neustále jede potichu větráček neměly by být takhle teplé... Nyní pracuji s programem safari a mám teplotu 57 stupňů...

Stáhnul jsem si program fan control a nechal jej na následujících teplotách - 40 stupňů celsia jako nejnižší a 70 stupňů jako nejvyšší. Větrák se roztočil na 3700 - 4000 otáček a NB už rozhodně není tichý. - a co víc - teplota neklesá !

Na notebooku.cz píší tohle:

Neustálý (byť velmi pomalý) chod ventilátoru zpomaluje postupné zahřívání základny notebooku. Pokud se s MacBookem nebude manipulovat a necháte ho na jednom místě několik hodin, teploty některých částí se dostanou až k hranici 40°C. To má dvě příčiny. Tou první je snaha zajistit co nejtišší chlazení a tou druhou absence více průduchů. Sám sice preferuji ticho, ale nějaká možnost výběru dvou režimů chlazení a nastavení systému by neuškodila.

Ačkoli naměřené teploty nevypadají dobře, za sebe musím říct, že při běžném používání mi nikdy notebook nepřipadal nepříjemně horký.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thesilentman 13. 7. 2010 23:26

PC - co stale riesis? Uz si sa to tu pytal v 2 inych diskusiach, takisto som ti tam uz odpovedal. Mam ten isty MacBook co ty a teploty rovnake, takisto aj kopa inych ludi na forach, staci citat. V tejto chvili mam zapnutu Operu, Adium, Skype a prehravac Cog a teplota je 58 pri standardnych 2000 otackach. Je to uplne normalne spravanie a teplota nie je nijak kriticka. Je to dan za to, ze je extremne tichy. Tych 35-40 stupnov mam iba v sleep mode. Neboj sa, nic sa mu nestane, neroztopi sa ti.
Mac Mini Late 2012 + DELL U2311H
Sony HX5
thesilentman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod budajik 23. 5. 2011 21:17

Mám Dell latitude D820 kupovaný jako repasovaný a mám tyto teploty při normální kancelářské práci :
grafika: 55C°
procesor: 49C°
HD: 39C°
Je to normální? A pokud ne tak jak to mám řešit? Díky za odpověď. ;-]
budajik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 23. 5. 2011 22:45

Je to normální. Já mám na notebooku:

Obrázek

... a taky je to normální.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym2328 23. 5. 2011 22:49

Jestli máte tyto hodnoty tak bude zapotřebí uvnitř NTB pořádně vyčistit a hlavně na 99% vyměnit větrák s chladičem. Na Acer počítejte tak s 900 Kč.

Pokud to budete ignorovat určitě Vám odejde později deska, která bude stát tisíce. Nebo oprava elektroniky min 2 tis.

Když sáhnete k výfuku u NTB cítíte ještě fuk ventilátoru? Slyšíte ho? Jak starý je ten ACER?
anonym2328

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků