Mini-ITX PC - ztišení aneb oříšek pro znalce :-)

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TAKE biker 2. 7. 2010 19:43

Postavil jsem si nové kancelářské Mini-ITX PC viz foto.

MB Zotac H55-ITX WiFi - Intel H55, DDR3
Intel Core i3-530
RAM Patriot 2x2GB DDR3 1333MHz CL9
CASE INWIN BP-655 Mini-ITX, 200W
HDD Samsung EcoGreen F3 - 1TB

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Přetaktovávat nebudu, chci hlavně spolehlivost a ticho.
(Mám druhé výkonné pc, kde mám noctuy a thermalright ultra 120 extreme :-) a je velmi tiché.)

Všichni tu nadávají na intel box chladiče a můžu potvrdit, že box dodávaný s core i3 je fakt totální základ a pěkně hlučnej.
V case je rovněž 80x80x25 fan na nasávnání vzduchu v oblasti disku který není také nejtišší a točí cca 2200ot.
Nejhorší je ale fan ve zdroji - 80x80x15 - ten je nejhlučnější z celého pc cca 3000ot. :!:

Na desce mám možnost osadit ještě jeden pwm fan, takže uvažuji o výměně case fanu za pwm nebo thermal control fan.
Ten do zdroje (2pin) bych mohl rozpojit a jako mezikus dát nějaký regulátor otáček?
Na procesor mohu dát maximálně 8,5 cm :pozor vysoký chladič
Co třeba levný, ale prý tichý Arctic Cooling Alpine :idea: 11 Pro (rev. 2)?

Prosím o rady za co tyto tři komponenty vyměnit. :?:
(pokud možno vše z jenoho shopu - alza, alfa, czc)

Díky všem za případné návrhy, pokudmožno osvědčených věcí. ;-]
TAKE biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 7. 2010 19:58

Spáchal jsi zásadní chybu:
tichý profi PC lze postavit výhradně na platformě VIA Mini-ITX a nikoliv na Intelu:
takový počítač neobsahuje žádné pohyblivé součástky a je absolutně tichý.
Už to tu bylo mnohokrát, nehledal jsi:
viewtopic.php?f=932&t=1109894&p=7398900#p7398900
viewtopic.php?f=954&t=1104709&p=7258700#p7258700
apod.
Naposledy upravil Milanr1 dne 2. 7. 2010 20:03, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TAKE biker 2. 7. 2010 20:02

Ano, taky jsem mohl koupit něco na platformě Nvidia ION + Atom procesor, ale potřebuji výkonnější řešení :!: , takže jsem to poskládal takto...
TAKE biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 2. 7. 2010 21:15

No, tak jelikož potřebuješ nejprve tiché chlazení na CPU nejvhodnější by bylo něco low-profile do Scythe nejdřív jsem myslel Shuriken, nebo big Shuriken, ale ty nejspíše nejsou kompatibilní s Tvým socketem...:-( takže ode mě toto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71995 nic jiného mě teď nenapadá..s tím, že nevím, jak to bude na výšku..:-) EDIT: Omlouvám se, nedočetl jsem to, 8,5cm to výšku rozhodně není..:-) Tak leda opravdu toto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64735
Pingu2221
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Niky 3. 7. 2010 00:42

Milanr1 píše:Spáchal jsi zásadní chybu:
tichý profi PC lze postavit výhradně na platformě VIA Mini-ITX a nikoliv na Intelu:
takový počítač neobsahuje žádné pohyblivé součástky a je absolutně tichý.
Už to tu bylo mnohokrát, nehledal jsi:
viewtopic.php?f=932&t=1109894&p=7398900#p7398900
viewtopic.php?f=954&t=1104709&p=7258700#p7258700
apod.


Co se takhle drzet tematu? On se nepta na to, jak ho postavit, ale co udelat pro max. ztiseni vyse uvedenych komponent.
Niky
Niky
Junior

Odeslat příspěvekod neonn 3. 7. 2010 01:33

Zrovna se chystám postavit skoro na chlup podobné PC... akorát čekám na desku, v Abacusu mají na skladě bordel.

Ale k věci. S touhle deskou by měl být kompatibilní Scythe Shuriken (100mm větrák, výška 64mm). Další kompatibilní je Scythe Samurai ZZ. Ten je ale trochu vyšší... 94mm (s 92x92x25mm větrákem). O dalších nízkých chladičích nemám zprávy nebo jsem nehledal.
(kompatibilní znamená, že se ti vlezou paměti a PCIe karta do slotů)

Pak jsem ještě hledal nějáké info o Big Shurikenu a Prolimatech Samuel 17. Ale bohužel nic. Kdyby někdo na něco narazil, budu velice vděčný za informace.
Before talking crap about someone, check the room... :)
SH*T HAPPENS! :)
neonn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petronie 3. 7. 2010 06:17

... krome vetraku procesoru jak radi vyse bych urcite vymenil i zdroj. Bud zkusit pouzit externi adapter a pico PSU nebo kompletne vymenit skrin (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65597) a koupit klasicky kvalitni a tichy kousek s modularni kabelazi. No a pokud je majitel labuznik tak bych doporucoval pouzit maly SSD disk na system ....
Petronie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kraljiri 3. 7. 2010 09:10

nejhlucnejsi na tom bude to dvd jak roztoci :D
Diakritiku nemam a nepodporuji bo nemam ceskou klavesnici a nemam v umyslu si ji kvuli 2 vetam mesicne porizovat :)
kraljiri
Junior

Odeslat příspěvekod TAKE biker 3. 7. 2010 09:22

Potvrzuji nejhlučnější je opravdu točící se DVD :lol:
TAKE biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 3. 7. 2010 09:55

No pak-li že jsou ty Shurikeny kompatibilní, tak bych zvolil něco z nich....ta výměna sříňky kvůli zdroji není špatný nápad, přece jen v klasickým ATX zdrojem se toho dá vymslet už víc. A ještě k tomu, už zmiňavné lian-li bude určitě ještě trochu lepší zpracování a celkový návrh skříně.
Pingu2221
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axeli_Machal 3. 7. 2010 10:00

Nejhlučnější bude tvůj řev, až ti odejde ten samsung .)) wd green by byl vhodnější.
Audio: E-MU 0202 + Senn HD595 / iPod Touch 4G 64GB -> FiiO L9 -> FiiO E11 -> Senn IE8
Video: Epson EH-TW3200
Axeli_Machal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neonn 3. 7. 2010 10:26

Tady je menší update - ukázka nainstalovaných chladičů.
http://www.homemedia.fr/tests-guides/193-Comparatif-Mini-ITX-H55-H57-5.html
Big Shuriken je fakt velký... zachránit to může snad už jen kabelový raiser card.

PicoPSU výjde docela draho. První, které to PC podle mě utáhne, je 120W verze, která jde sehnat okolo 1100,-. Dle specifikace má na 12V větvi max zatížení cca 80W, což by mělo dle testů vyjít. Dobrý adaptér taky nevýjde levně (pokud máte někdo nějáký tip na 90W+ adaptér, budu vděčný)
Ale na druhou stranu...nová lepší skříň s kvalitním zdrojem taky nevýjde levně.

Jinak tady jsou nějáké fanless zdroje...
http://www.emko.cz/katalog/spinane-zdroje
... většinou to výjde dráž jak to PicoPSU, ale napřiklad tenhle má známý a pochvaluje si ho.
http://www.emko.cz/katalog/spinane-zdroje/ac-dc-bez-ventilatoru/zdroj-fsp120-50gnf-ac-dc
Before talking crap about someone, check the room... :)
SH*T HAPPENS! :)
neonn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2010 11:16

Na CPU Scythe Shuriken.
Do skrine Arctic 80mm s bilymi lopatkami, regulace pomoci Zalman FanMate2 manualne, nebo SpeedFan.
A na zdrojovy vetrak Zalman Fanmate2.

Je po hluku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -HoNY- 3. 7. 2010 13:43

Jsi si jistý ventilátorem 80×80×15 mm? Pokud by se tam vešly 25 mm modely, tak mohu doporučit Nexus, na CPU pak Scythe Shuriken. http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=5CE02P0C01

Pokud ani sebevětší bastlení nepomůže, tak jedině tento Zalman: http://www.zalman.co.kr/eng/product/Pro ... sp?idx=128
-HoNY-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2010 16:19

Ano, ve zdroji JE pouze cca 20mm mista, 25mm fan se nevejde. Recenze podobne skrine je na EHW.cz, pokud bys nahodou neveril. S klasickym 25mm ventilatorem zdroj NEJDE zavrit, osobne overeno.

Ten Zalman je discontinued product. V prekladu = jiz se nevyrabi. Par jich jeste mam doma, asi tri. : ) Byvala k nim i redukce na 5V.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků