ThinkPad R500 Kofola v klávesnici - tlačítka lepí

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 9. 7. 2010 15:39

Zdravím,
dneska se mi povedl fakt super kousek - vylil jsem sklenici kofoly na klávesnici (ano, jsem debil; NB Lenovo R500 naštěstí žije :oboze ) - ale tlačítka začaly byt lepkavé a přichytávají se po zamáčknutí. Nemáte nějakou radu jak to vyčistit?

Bude nejlepší to hodit do servisu nebo doma rozebrat a vyčistit na vlastní pěst?

Díky za každou radu...
Naposledy upravil wizaard dne 10. 7. 2010 09:15, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název tématu na konkrétnější.
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 7. 2010 15:43

Servis.
Velká modrá kombinace IBM/Lenovo je značkou kvality: většina běžných NB by to ve zdraví nepřežila.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 7. 2010 15:46

Stalo se mi něco podobnýho s Macbookem a Poděbradkou. Řešil jsem to doma, ale ta klávesnice už prostě není to, co dřív. Stisk některých tlačítek už není tak jistý, atd. Stát se to znovu, řeším to servisem. Tam je jistota, že se mi vrátí v původním stavu.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brazda.l 9. 7. 2010 15:48

V servise se s tím čistit nebudou, rovnou vymění klávesnici, což dovedeš taky (možná :-)).

Já bych koupil novou klávesku a sám si ji zapojil. A nebo zkusit prvně klávesnici vyndat, vyčistit a když bude fungovat, ušetřil si nějakou tu kačku, když fungovat nebude stejně koupíš novou.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 4GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+
| HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad R500 2732-7JG
brazda.l
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šarik 9. 7. 2010 16:05

Pokud to chceš řešit vymytím, tak si velice pohni, bo Kofola je moc dobrá, ale poměrně rychle žere kovy a je to slušný vodič, což podporuje elektrochemickou korozi. :pozor
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frdrx 9. 7. 2010 16:36

Úspěšně jsem ji vymyl klávesnici po polití Asusu EEE mlékem třífázově nejdřív vodou s fotografickým smáčedlem (velmi čistý detergent), pak destilovanou vodou (tu jsem několikrát vyměnil) a nakonec ještě jsem ji opláchnul v čistém lihu. Schla ještě čtyři dny než všechny klávesy začaly fungovat. Samotné jsem EEEčko neoplachoval, jenom ho nechal odkapat, vysušil loužičky vatovými tyčinkami do uší a dal uschnout do tašky se silikagelem. Nakonec jsem z něj ofoukal sušené mléko a doteď funguje, až na čtečku karet a šmouhu v rohu displaye, bezvadně.
Promise her anything, but give her Debian.
frdrx
Junior

Odeslat příspěvekod DaleCooper 9. 7. 2010 16:57

Jednoduche reseni:
Vyfot si klavesnici, vyndej jednotlive klavesy ven, vycisti vatou namocenou v lihu a vrat klavesy zpatky. Pokud nepomuze, aplikuj postup znovu.
Na youtube je tuna navodu na ThinkPady i MacBooky, tohle jsem uz absolvoval nekolikrat, pokazdy naprosty uspech.
JInak plati co rikal frdrx.
DaleCooper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 9. 7. 2010 17:32

Zkusil jsem klávesnici umýt parním čističem (samozřejmě páva nebyla vroucí) a pak trošku propláchnout ve vodě. Bohužel jsem si nevšimnul že na zadní straně není obvod pro navitouch hermeticky uzavřen tak se tam voda dostala taky. Sice jsou tam jen 4 křížové šrouby ale drží jako "prasata" :/ .

Vyndávat tlačítka si netroufám, pochybuju že bych je dokázal dát zpět. Nemusel bych je znova lepit nebo jsou jen zacvaknutá?
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brazda.l 9. 7. 2010 18:23

Jsou nacvakávací, ale chce to cvik ...
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 4GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+
| HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad R500 2732-7JG
brazda.l
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 9. 7. 2010 20:19

Takže se nemusím bát je odcvaknout klasicky příborovým nožem nebo šroubovákem?
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brazda.l 9. 7. 2010 20:21

Podívej se třeba na youtube, jak se u notebookových klávesnic vyndávají jednotlivé klávesy.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 4GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+
| HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad R500 2732-7JG
brazda.l
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 7. 2010 21:17

Taky jsem si svůj starý notebook polil kofolou. Čistil jsem to doma dvakrát, vyndal jsem všechny tlačítka, důkladně je omyl ve vodě, lehce jsem otřel tu klávesnici, ale stejně se to lepilo, backspace se třeba vůbec nechtěl vracet. Tak jsem ji rozebral znovu, všechny tlačítka jsem důkladně omyl mýdlovou vodou, znovu jsem lehce navlhčeným hadříkem otřel tu část pod tlačítkama, nasadil tlačítka, bylo to výrazně lepší, ale zdaleka to nebylo dobré. Smířil jsem se s tím, notebook jsem nevyužíval zase tak často. Po čase to asi nějak zaschlo nebo co a pak už to bylo bezproblémové, jakoby se klávesnici nic nestalo :) Poučení z toho plyne, že Kofola klávesnici nesvědčí :)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nargon 9. 7. 2010 22:47

Tak to nekolikrat proplachni cistou vodou a snad se ta kofola omyje. :D
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod wizaard 10. 7. 2010 09:17

Jak už tu padlo, buď se to pokus sám vyčistit (když budeš vylupovat klávesy, pravděpodobně se mechanismus nepoškodí, úplně 100% to není), což Ti ušetří spoustu peněz, nebo si kup klávesnici novou a sám si ji vyměň (cca 1.500 Kč) - u ThinkPadu to je naprosto primitivní.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frdrx 10. 7. 2010 09:28

Promise her anything, but give her Debian.
frdrx
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků