Neschopnost naBOOTovat WIN7 - VYRESENO

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod W4M3 11. 7. 2010 18:13

Behem vecera jsem mel zaple PC a kdyz jsem rano k nemu prisel, z duvodu vypadku elektriky, bylo pc vyple. Pri pokusu ho zapnout, se vubec nedostanu "k logu win7" a zustane cerna obrazovka.
Mam systemovy SSD disk 64GB a BIOS ho najde. Zkousel jsem ho pripojit externe k jinemu PC a data z nej dostanu. Takze je funkcni. Zkousel jem obnovu systemu 2 dny zpatky diky instalacnimu DVD WIN7 - nic :-( Oprava dat - nepomohlo :-( Je mozno, ze jsem neco udelal spatne, nebo nepresne, ale uz si s tim nevim rady. Zkousel jsem i disk odpojit a znovu pripojit... nepomohlo.
Nevite pls co s tim? DIKY

Jeste jsem si vzpomel napise to: Detecting drives - Done - Drives not found... ale ja ho v Biosu vidim!
Naposledy upravil W4M3 dne 12. 7. 2010 12:11, celkově upraveno 1
W4M3
Junior

Odeslat příspěvekod pablomino 11. 7. 2010 19:01

Jeste jsem si vzpomel napise to: Detecting drives - Done - Drives not found... ale ja ho v Biosu vidim![/quote]


Ale bootmanager jej zrejme nevidi.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod W4M3 12. 7. 2010 00:59

Zkousel jsem zmenit porty, ale stale nic... pri F8 kdy nastavuju boot priority se mi ten disk objevi... nerikejte mi, ze ho BIOS nevidi? Nebo co je boot manager? Dokonce jsem nastavil
i BIOS do defaultniho nestaveni. Nic.

- odopojil jsem jeden monitor - (mam 2) - nic
- vyndal a zandal grafickou kartu - nic
- vyndal a zandal vsechny 3x 2GB RAM (po jedne ozkousene) - nic
- probehl memtest - nic
- antivir na druhem pc - nic
...

Nemohla se vymazat nejaka knihovna, ktera by BIOSU rikala "Na tomle disku je system WIN 7 a muzes ho nabootovat" ?

(INTEL CORE i7 2.6GHz - 6GB RAM - 64GB SSD HDD + 1,5TB (oba SATA) - M.B. ASUS nevim, klido se podivam )
W4M3
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 12. 7. 2010 04:59

Žádná taková knihovna neexistuje - a co by taky dělala, když při bootování počítač nic netuší o operačním systému, který snad, možná je na disku, který tam snad, možná je...
Máš prostě na disku poškozeny nějaké údaje nutné pro bootování a protože chyba nastala v důsledku nenadálého vypnutí (kdo ví, co se dělo při výpadku proudu), dá se jenom hádat, co se poškodilo.
Pro začátek se podívej, jestli máš původně bootovací oddíl nastaven jako aktivní a jestli není skrytý. Také by mohl být poškozen bootovací sektor.
Pokud ti tyto pojmy nic neříkají, resp. nevíš, jak to zkontrolovat a případně napravit, svěř to někomu znalému (a koukej mu při tom pod prsty, ať příště víš: Ono to není zase tak moc složité, ale na dálku se to špatně vysvětluje. Lepší je vidět to na vlastní bulvy).
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 7. 2010 08:55

Pytlík má pravdu.
Ovšem základním postupem nemůžeš nic pokazit:
Boot z DVD příslušné verze OS - Opravit.
Pokud se to nepodaří:
ručně z konzole (boot z DVD):
bootrec fixmbr
bootrec fixboot
bootrec rebuildbcd
Nebo lépe:
Pytlík píše:Pokud ti tyto pojmy nic neříkají, resp. nevíš, jak to zkontrolovat a případně napravit, svěř to někomu znalému
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod W4M3 12. 7. 2010 12:05

Diky moc! Pouzil jsem prikazy bootrec/fixboot a bootrec/fixmbr .... ty probehly uspesne.
Comp se restartoval, udelal si nejake memtesty a plyne nabehl do WIN7. Super!

DIKY DIKY DIKY!

Kazdopadne pri startu se porad objevuje hlaska ... drives not found... nevim teda co to melo znamenat, ale uz to resit nebudu. :-)

Jeste jednou diky vsem!
W4M3
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 7. 2010 12:19

Blahopřeji k úspěchu!
Tuto hlášku:
W4M3 píše:Kazdopadne pri startu se porad objevuje hlaska ... drives not found...

by měl vyřešit příkaz z konzole (boot z DVD):
Milanr1 píše:bootrec rebuildbcd

Pokud Ti nevadí, tak to neřeš ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 7. 2010 12:25

Plyne z toho jedno ponaučení: Pořídit si záložní zdroj :) Cena těchto zdrojů není tak vysoká, mohou ale ušetřit hodně peněz a i času - nevíš, kdy se to stane příště a jaké to bude mít následky. Hlavně u takto výkonné a drahé sestavy by měl být záložní zdroj s přepěťovou ochranou základní výbavou :)
Bari007
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků