PC do 150 000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod tatakarel 31. 7. 2010 15:20

Dobrý den všem.Chci se poradit.Hodně tápu.Chci si nechat sestavit PC .Bude na grafiku,vektor ,úpravu videa a hry.Mám limit 150 000Kč ,které jsem ochoten do toho investovat.Poraďte prosím s komponenty.Požadavek-vodní chlazení, HDD min.6 TB, velmi výkonná grafika a CPU.
Naposledy upravil tatakarel dne 31. 7. 2010 15:33, celkově upraveno 1
tatakarel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wena_F 31. 7. 2010 15:25

mužu se tě zeptat proč trváš na vodním chlazení ?
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tatakarel 31. 7. 2010 15:33

Je to ultra tichá záležitost.Už mám doma jeden s vodním chlazením(nechci nic jiného) a oproti klasice je to super.
tatakarel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 31. 7. 2010 15:36

Není to překlep?:-)

Nejsem příznivcem vodního hlazení:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... WML01X8302

Tohle je asi to nejvýkonnější, co se dá sehnat... Ale neptejte se mě, jestli je to výhodná koupě :-)
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tatakarel 31. 7. 2010 15:54

Díky za odkaz.Jaký překlep myslíš?Těch 150 000Kč. Není to překlep.Moje první pořádná mašina v r.2004 byla bez monitru za 97 000,-Kč Dneska mám doma už 6 mašin a 7 notebooků ,které už znárodnili děti a žena.Ten monitor nepotřebuji -mám 42"-2999,-Euro a ten zdroj - no radši dám přednost 1200w,RAM je taky malinko níž -8-12 Gb.
tatakarel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 31. 7. 2010 16:02

Pokud se s tou grafikou bude pracovat na úrovni, nebral bych herní grafickou kartu.

Vodní chlazení je podle mě nesmysl, stejně tak 6TB diskový prostor přímo v počítači. To už bych radši uvažoval o NASu.

Chce to trochu specifikovat požadavky. Chceš drahou hračku, nebo seriózní pracovní stanici?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 31. 7. 2010 16:08

To jste měl napsat.. Jinak ten 1050W zdroj to utáhne bez problémů.. Ale pro Váš klid...

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... S5R03LO001

RAM je 12GB, zdroj 1250W. Pokud byste četl pozorně, zjistil byste, že v této sekci visí rady, jak správně formulovat svůj dotaz, tudíž stačilo připsat, že už monitor vlastníte.

Mnou navržená sestava se skládá prakticky z toho nejlepšího, co na trhu je a opravdu nemá jít smysl výš. Ono ani není kam. Ano, mohl jsem zvolit desku X58-UD9 ale ta stojí 12 000 korun a nedá Vám v podstatě nic navíc. Dávám ke zvážení ještě jednu alternativu:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... LO001XT102
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr_S 31. 7. 2010 16:11

Nevím tedy, jaké jsou preference, ale nechal bych ten počítač postavit Della nebo HP. Ti mají pěkné pracovní stanice, používají čipsety, procesory, paměti i grafiku jiné kategorie, než se prodávají v e-shopech. A co jsem měl možnost vidět, tak s hlučností na tom nebyly nejhůř. Servis do druhého dne taky není marný. Ale záleží na požadavcích.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 31. 7. 2010 16:14

The Shitman píše:Pokud se s tou grafikou bude pracovat na úrovni, nebral bych herní grafickou kartu.

Vodní chlazení je podle mě nesmysl, stejně tak 6TB diskový prostor přímo v počítači. To už bych radši uvažoval o NASu.

Chce to trochu specifikovat požadavky. Chceš drahou hračku, nebo seriózní pracovní stanici?

No, nechtěl jsem tazatele urazit, ale taky mi to přijde divně formulované. Buď chce špičkový herní stroj a za něj bych víc jak 50 litrů nedal a nebo chce seriozní pracovní stanici a to by snad bylo lépe volit Quadro nebo FireGL a nebo ještě lépe si vybrat hotová řešení od Lenova či HP. Pracovním stanicím se přiznám nerozumím, takže bych to přenechal zkušenějším. Každopádně, pokud jde o hry, mám čisté svědomí, že ty dvě poslední sestavy ode mě jsou bestie.. :D
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tatakarel 31. 7. 2010 18:14

Neberu to jako urážku ,to je naprosto v pohodě.Já se jen ptám a dávám dohromady názory odborníků a lidí ,kteří s tím dělají,jelikož nejsem až tak dalece fundovaný.Rád si vyslechnu(přečtu)rady a nikdy je nezatracuji-každý má své zkušenosti.Já potřebuji hlavně pořádně výkonou mašinu,protože dělám velmi graficky (výkonově)náročnou práci a mám najednou rozděláno třeba 15-20 prací najednou(velmi náročných),Do toho dělám úpravu videa a čas od času testuji ty nejnáročnější hry.Mašina běží 18-22 hodin denně.Proto chci něco super výkonného. a držák.Na pěnězích v podstatě nezáleží-ten limit 150 000 Kč byl jen pro orientaci,protože nic normálního nad tuto částku (krom vojenských,nebo spec).u nás snad není.Hotové sestavy nechci -nevěřím jim-mám velmi špatné zkušenosti.Mám na sestavení člověka a budu přímo u toho sestavení.Každopádně Vám děkuji za podněty.Stěma HDD máte možná pravdu,ale v mašině chci min.1TB.Ostatní asi opravdu vyřeším externímy disk nebo budu muset udělat druhé velké uložiště dat.Mám už jedno kapacitě 16 TB.
tatakarel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tibika 31. 7. 2010 18:18

Hotové sestavy nechci -nevěřím jim-mám velmi špatné zkušenosti.Mám na sestavení člověka a budu přímo u toho sestavení.
Ale Petr_S teraz nemyslel nejakú plečku z katalógu, kde hned vedla je šporák :-) On myslel klasické worstationy s celkovo navrhnutým chladením, testované atď. Napr. HP Z800. Skrátka, úplne iná kategória strojov.

Napr. http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/sm ... 18645.html
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 7. 2010 19:15

Cely tenhle pozadavek je jeden velky nesmysl. Dvacet praci najednou bych chtel videt, hlavne bych chtel vedet, o jake prace by melo jit, ze by se musely NAJEDNOU vsechny udelat. Proste kazda dalsi reakce tazatele speje k tomu, ze Vas tu nekdo vodi za nos, panove... :))

Proto sem prispivat ani nebudu, skoda casu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Petr_S 31. 7. 2010 19:54

Myslím, že s tou cenou se dá dostat i o dost dál. Takový Dell Precision T7500 má cenu za nejořezanější sestavu 50 499,00 Kč a dá se vylepšit:
Two Intel® Xeon® X5680(3.33GHz,6.4GT/s,12MB,6C)-Memory runs at 1333MHz [přidat 96 340,00 Kč]
96GB 1333MHz DDR3 ECC-RDIMM (12x8) Requires 64 Bit OS [přidat 110 480,00 Kč]
Two 4GB Nvidia Quadro FX5800 - 1DP ,2DVI (2DVI-VGA adapter)(SHEGA3) Graphics Cards [přidat 162 620,00 Kč]
Celkem není problém se dostat na Cena konfigurace 472 743,00 Kč za holý počítač bez monitoru a periferií.
:-)

A někdo to určitě kupuje, jinak by tyhle položky neměli v nabídce.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tatakarel 31. 7. 2010 20:44

Tahání za nos to není.Nevím ,proč bych to dělal.Prostě mám práci u které něco shodím na lištu a další začnu a to je několikrát za den.Postupně s k těm pracem vracím,protože to je věc momentálního nápadu apod.Ale to těžko někomu vysvětlovat,když to nedělá.A ani to vysvětlovat nechci.Prostě jsem potřeboval vědět názory a rady druhých ,aby mi to pomohlo se rozhodnout.Proto musím hned někoho tahat za nos?A mimo jiné-nejsem vázán penězmi jako většina (tím nikoho nehaním,protože každý má své možnosti) a nebyl by pro mne problém pořídit si mašinu řádově v milionech Kč.Ale nechci ,protože na tuhle práci si myslím bude stačit tahle.Mimo jiné ,můj kamarád má PCčko za 820 000Kč sestavené v USA a programy v něm nainstalované představují cenu luxusního AUDI.Pro něj a i pro mne jsou tyto stroje výrobní nástroje,kterýma si vyděláváme .Ale to je asi mimo chápání některých lidí-anebo závist.Ale proto jsem tento příspěvek nepsal.
tatakarel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pablomino 31. 7. 2010 20:52

Je-li tazatel normalni a mysli svuj dotaz vazne, doporucuji obratit se na obchodnií zastoupeni DELL a nezatezovat poradnu.
pablomino
Junior

Další stránka