Programy pro komprimaci souborů - který je nejlepší?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod evlo 12. 8. 2010 16:13

Pouzival jsem dlouho 7zip, ale vratil jsem se k winraru, ne kvuli komprimaci, ale pri rozbalovani raru (tolik rozsirenych) toho umi vic.
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rumlik 12. 8. 2010 16:21

7-zip pro 64bit. rozhodně. Freeware, funguje na linuxu i pod WINE. neni nic lepšího
Rumlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 12. 8. 2010 16:38

PEAZip. 7-Zip jsem jeden čas taky měl, ale když on je tak p ó m a l e j....
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod Rumlik 12. 8. 2010 16:42

zkousil jsi novou verzi v bete? tu 9.xx ... stabilni verze je 4.xx a rychlosti rozdíl je znatelný!
Naposledy upravil Bari007 dne 12. 8. 2010 20:40, celkově upraveno 1
Důvod: Poslední příspěvek se necituje.
Rumlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X 12. 8. 2010 16:50

Win RAR 3.71+CZ
Win Zip Pro 11.1 používám pro zipy

Jednoúčelové řešení a to speciálně na Rapidshare a spol:
- stahování (Premium i Free účty, lze i Free a v HH na Rapidshare přepnuto automaticky na Premium)
- podobné linky (například 1 film) se seskupují do balíčků (velmi přehledné)
- po dokončení stahování všech částí (partů) se automaticky balíček dekomprimuje (možno i s automatickým zadáním hesla) - super! ušetří spoustu času když přijdete k PC a už máte hotový dekomprimovaný soubor!
: JDownloader 0.9.579+CZ - automatické dekomprimování pomocí plug-inu JDownloaderu, JDownloader nabízí i další velmi zajímavé funkce: automatickou proxy a přepínání IP k obejití časových limitů, několikanásobné souběžné stahování téhož souboru i více souborů - a to vše za cenu: Free!
Naposledy upravil X dne 12. 8. 2010 16:59, celkově upraveno 2
X
Junior

Odeslat příspěvekod KapaCZ 12. 8. 2010 16:56

WinRAR ;-]
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod a 12. 8. 2010 17:26

Rumlik: 7zip funguje aj na linuxe? je tam nejaky dekompresor, ale samotny 7zip verziu pre linux nema
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamajkl 12. 8. 2010 18:12

Dlouho jsem používal WinZip s WinRAR. Poté jsem vyzkoušel také ZipGenius, který byl jeden čas pro mě nepostradatelným "komprimákem". Dnes nedám dopustit na 7zip (díky vlastnostem, které tu popisují další uživatelé) a někdy ještě pakuji přes Total Commandera (komport stisku jednoho tlačítka v práci se soubory).
kamajkl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akira.uzai 12. 8. 2010 18:28

já balím a vybaluji z 99% ve správci souborů. tedy myslím "dospělé" gfile managery jako je total commander nebo crusader (simulátor jako průzkumník si s nejčastěji používaným formátem rar neporadí), jen občas když selže správce souborů, použiji nějaký ten winrar nebo linuxovou alternativu
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bullhead 12. 8. 2010 18:31

a píše:Rumlik: 7zip funguje aj na linuxe? je tam nejaky dekompresor, ale samotny 7zip verziu pre linux nema


...ale ma
p7zip at Source Forge
p7zip is the command line version of 7-Zip for Unix/Linux, made by an independent developer.
bullhead
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kelimerk 12. 8. 2010 18:32

Total Commander + WinRar jako externí nástroj (samostatně ho nepoužívám).
kelimerk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bullhead 12. 8. 2010 18:34

7-zip
+ 64bit verze ("mezi námi pánové, kdo z jiných to má" abych parafrazoval)
+ nepřekonatelná komprese
+ umí všechny ostatní formáty
+ je pluggin do Total Commanderu
- test ...jediné co z mého pohledu chybí je možnost testu hned po kompresi ...teď je to možné ale jen ve dvou krocích (nejdriv komprimovat pak testnout) ...autor je bezesporu borec (ted to NEmyslim jako ironii) ale evidentně trochu mimo - toto mají všechny ostatní komprimátory ale on to pořád odmítá z argumentací "proč" ..."bo to lidí chtějí" (trochu mi to připomíná přístup linuxáka)
bullhead
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 12. 8. 2010 18:40

Asi budu trapnej, ale 7-zip. I v linuxu, ale tam jen na prikazovy radce...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Faramir 12. 8. 2010 18:41

Jednoznačně WinRAR

+ 64 bit verze je brutálně rychlá
+ nepřekonatelná komprese :-P
+ podpora snad všech existujících formátů
+ Total Commander ho umí nativně, nepotřebuje nějaký hloupý plugin
+ možnost opravit poškozený archív
+ v případě výskytu chyby v archívu řekne, kde ta chyba je (to byl jeden z důvodů, proč jsem přešel z 7-zip na WinRAR)
+ licence doživotně
+ je v češtině
+ a mnoho dalšího ;-)

- žádný mě nenapadá :-)
Mac mini mid 2011, 8 GB RAM, 120 GB SSD OCZ Agility 3, 500 GB HDD Toshiba, 40"+2x24"
iPhone 3GS 32 GB white
iPad 2 3G 64 GB white
Faramir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mucko 12. 8. 2010 18:48

Jednoznačne 7-zip. Aj keď občas som nútený rozbalovať .rar (1 prípad z 50) cez WinRar, keď si s ním 7-zip nevie poradiť.
mucko
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků