Netbook 10", do postele a vlaku - na ceně vcelku nezáleží

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ri.va 15. 8. 2010 13:31

Pomůžete mi prosím s výběrem netbooku?
Nejdůležitější jsou pro mě hmotnost a výdrž. Tj. co nejlehčí a aby co nejdéle vydržel, minimálně 6 hodin surfování či psaní, aspoň 3 hodiny na filmy. Využití bude do postele a do vlaku :)
Rychlost - aby zvládal filmy a prohlížeč nenabíhal pět minut.
Vyšší rozlišení než 1024x600 výhodou, displej ideálně matný.
Nechci Acer.

Cenový limit je cca 15 000 s DPH.
Naposledy upravil wizaard dne 15. 8. 2010 14:00, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název tématu na konkrétnější.
ri.va
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 8. 2010 13:44

No zrovna Acery patri k tomu nejlepsimu v segmentu, ale at ziji predsudky. Zbytecno komentovat. Netbooky jsou pomale vsechny stejne, zadne vykonnostni delo necekej. To by sis musel koupit treba subnotebook od Sony s nejakym ULV C2D, ale to bys zase musel tak 3x nasobne pritlacit na cenovce.

Dalsi co by chteli zazrak ... a idealne zadarmo?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 15. 8. 2010 14:01

Pokud Ti stačí pomalý netbook, je úplně jedno, jaký si koupíš - jsou všechny v podstatě stejné (liší se jen vzhledem, popř. klávesnicemi).

O netboocích tu najdeš 100+1 témat ;-), tak zkus hledat.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ri.va 15. 8. 2010 14:40

KineCzek: 15 000 je zadarmo? Netbooky jsou tak pomalé, že nezvládají ani surf a filmy? Nechci na tom hrát nejnovější hry, jen bych nerada, abych na spuštění prohlížeče čekala půl dne, jako na jednom MIDu, který jsem donedávna měla. Běžná rychlost stačí.

K předsudkům: měla jsem notebook a PDA od Aceru. Všechno ok, dokud nezačaly problémy. Nechci už nikdy mít nic do činění se servisem Aceru. To je celé. Zaručíš mi, že zrovna koupím dobrý kus a tomu servisu se skutečně vyhnu? Těžko.
ri.va
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 15. 8. 2010 14:46

Na servis Aceru jsou obecně pozitivní ohlasy, zvlášť teď, kdy je v ČR. A opravdu si nejsem jistý, jestli jiné servisy na tom budou líp ;-). Ale to je jedno.

Pokud máš 15.000 Kč, bez váhání bych koupil CULV minibook, netbooky jsou (pro mě) skoro až zoufale pomalé. Ale jinak ano, pokud máš čistý systém a spouštíš opravdu jen prohlížeč (žádné ICQ, MSN, Skype, ...), není problém. Filmy zvládne v SD rozlišení, v HD některé méně kvalitní 720p.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 16. 8. 2010 08:36

Obavam se, ze minibooky s CULV procesory jsou az od 12" (11,6"). Pokud chce opravdu 10", tak asi jen jednojadrovy Atom.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 16. 8. 2010 11:48

Rozdíl ve velikosti tam (mezi některými) je, pokud jsou to opravdu 10" (bez přidaných rámečků kolem displeje pro větší klávesnici), jsou zhruba o 2cm na každé straně menší, tloušťka a váha je ale stejná.

To jen na doplnění - tipy tu padly, ať se tazatelka rozhodne - mezi netbooky je v podstatě jedno, co vybere (jsou prostě stejné). Kdybych si ale vybíral já, beru Acer 1410 nebo 1810TZ, každý máme ovšem jiné představy. Přeji dobrý výběr a ať jsi spokojená.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ri.va 16. 8. 2010 13:00

Díky za tipy, kouknu na ty CULV booky i na větší rozlišení, většímu displeji se nebráním, pokud zůstanou zachované malé rozměry a hmotnost.
ri.va
Junior

Odeslat příspěvekod mart22 16. 8. 2010 14:06

Odpadu jako netbookům se nevějnuji. Zajímá mě, zda některý má použitelné rozlišení. (1280*800), více jse zbytečné na ten displejíček.
NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod H0nzik1 16. 8. 2010 17:44

Na tyhle účely je přesně dělaný tablet.
H0nzik1
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků