Jaký je nejlepší antivirus podle čtenářů Živě.cz?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 19. 8. 2010 10:22

Jaký antivirus je podle vás ten nejlepší, nejúčinnější, nejvhodnější a nejbezpečnější? Podepřete svůj názor dobrou argumentací a spolupodílejte se na podobě nedělního článku na Živě.cz!
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 8. 2010 10:26

ESET Smart Security 4. Doma máme 5 licencí, 2x 64bit a 3x 32bit a výborné. Licenci mám již třetím rokem a nemůžu si vynachválit. Je rychlý a přesný - minimum falešné detekce, velká účinnost detekce. Poměrně nenáročný na HW.

Jako freewarovou alternativu všem doporučuji Microsoft Security Essentials v kombinaci s integrovaným firewallem ve Windows. Těmi Windows mám na mysli samozřejmě moderní systém, tedy Vista nebo Windows 7. MSE je velice výkonný a zdarma dostupný pro Windows. Bohužel pro starý a hodně slabý HW není moc vhodný.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr_S 19. 8. 2010 10:44

Nejlepší antivirus je vlastní mozek. :-) Používám ho na PC už 13 let a zatím žádný virus, žádná falešná detekce a žádné zpomalení systému či nekompatibilita.

Bohužel to není doporučení pro každého.

Pokud potřebuji prověřit nějaký podezřelý soubor, tak je tu řada online scannerů, které ho proženou přes několik desítek antivirů.

Možná by bylo taky zajímavé, komu nějaký antivirus nějakého vira, trojského koně či červa skutečně chytil.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 19. 8. 2010 10:45

ja jedu na AVAST , je zdarma a nikdy s nim nebyl problem.
stejne nejlepsi antivir je chovat se rozumne a neklikat na jakoukoli blbost
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dancek 19. 8. 2010 10:46

Eset taktéž můžu doporučit, ale, už to není co to bývalo. Teď staví na slávě, a moc nevylepšují. Jinak s free určitě aviru, tu bych se nebál dát i na slabší PC. Je nenáročná, výborná detekce, bohužel, někdy vir musíte mazat vícekrát. Zkoušel jsem jí na 32bit systému i na 64bit systému. Na XP, Vistě i na Windows, kde jenom na 64bit. Majitelé pomalých PC určitě aviru ocení, hlavně ti co budou přecházet s Avastu 4.8(nevím jak je na tom nová 5). Taktéž si můžete koupit premium aviru, ale bohatě stačí free. Jeden příklad proti Avastu 4.8. Když ještě na XP jsem přecházel s Avastu 4.8 na Aviru 9, tak jsem proběhl Avastem celé PC. Trvalo to asi 4 hodiny. A nenašlo to nic. S Avirou mě to trvalo hodinu a půl a našlo to šest nebezpečných virů. Nadále je dobrý microsoft essentials, ale myslím, že pro nelegální kopie systému nejsou vhodné, že? ;-)
Dancek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ŠtěpánaArgo 19. 8. 2010 10:48

Pro windowsáky Clamwin, jinak žádný nepoužívám a ani nehodlám. Poštovní server totiž neprovozuji :-D
ŠtěpánaArgo
Junior

Odeslat příspěvekod Jan Gottwald 19. 8. 2010 10:59

Dříve jsem jel na Avastu Home 4.8 a později po vydání MSE, jsem přešel na něj. Zkoušel jsem i Avast! Free 5. MSE je ale pro mě naprosto dostačující a věřím mu víc, než jiným antivirům. Líbí se mi převážně jeho minimální zásah do systému. Například Avast instaluje tuny svých služeb, ovladačů a jiných souborů. Cituji z jednoho článku, kde je MSE rozebrán dopodrobna "Jeho zásah do systému je minimální a používá jen podporované API, což na rozdíl od ostatních výrobců zajišťuje hladký běh a spolehlivý provoz" a to je u mě rozhodující. Zdroj rozhodně stojí za přečtení: http://blogs.technet.com/b/technetczsk/ ... s-mse.aspx
Rozhodně se u antivirů nenechte zlákat tunami různých rezidentních štítů. Nerozhoduje to o jejich kvalitě. MSE má například pouze jeden a ten mu dle všech testů bohatě stačí.
Osobně jsem při "normálním" surfování nenarazil na vir ve svém PC více než dva roky. Základ je také samozřejmě aktualizovaný systém, zapnutý firewall (integrovaný ve Win 7 je více než dostačující) a kvalitní prohlížeč. Potom není třeba mít zbytečné paranoidní myšlenky a nenechat se zlákat marketingovými hesly na stránkách výrobců placených antivirů. Rozhodně si myslím, že v dnešní době platit za antivir pro domácí použití, jsou vyhozené peníze. Ovšem uživatel nesmí být "prase" a to je TO opravdu nejdůležitější!
Naposledy upravil Jan Gottwald dne 19. 8. 2010 11:06, celkově upraveno 1
Jan Gottwald
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 8. 2010 10:59

Vypada to na nadherny flamethread. Bravo, redakce. :lol:

Abych se vyjadril k tematu, my pouzivame NiS2010. Bez problemu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 8. 2010 11:07

Samotný antivirus je dnes prakticky k ničemu.
Viry jsou dnes tak vzácné, jako dobří lidé v internetu ;-)
Zato ostatní exploity se množí exponenciálně :-/
Proto je nutno používat komplexní bezpečnostní systém, např.:
KineCZek píše:NiS2010

apod.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 19. 8. 2010 11:07

Microsoft Security Essentials - konečně neobtěžující antivir.
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gringoAD 19. 8. 2010 11:25

Na tuto otazku je opdpoved velice jednoducha. Microsoft Security Essentials. Odviruje veskere PC, na kterych jsou nainstalovany Norton Security Scan, Symantec, Eset, AVG, Avast a podobne s*** a jsou k nam doneseny jako zavirovane. MSE je ten nejlepsi antivir co existuje a konkurence by se ho mela tezce obavat, protoze takto skvely antivir (a navic zdarma) tu chybel. Jedinou nutnosti je mit legalni windows.

MSE zbytecne neobtezuje uzivatele, nezatuje pocitac, nema prehnane naroky na systemove prostredky. Nikdy jsem antivir nepouzival, az do vydani MSE. Defakto jen tvurce systemu muze vedet co je spatne a co je spravne.

-- 19. 8. 2010 12:27 --

Milanr1 píše:Samotný antivirus je dnes prakticky k ničemu.
Viry jsou dnes tak vzácné, jako dobří lidé v internetu ;-)
Zato ostatní exploity se množí exponenciálně :-/
Proto je nutno používat komplexní bezpečnostní systém, např.:
KineCZek píše:NiS2010

apod.


Prej skvely bezpecnostni system. HW naroky na pamet az 1 GB a pritom je k nicemu
gringoAD
Junior

Odeslat příspěvekod panet 19. 8. 2010 11:31

Jak moc je dulezita moznost naplanovat test po restartu, jako ma napr. Avast?
AVG pokud vim nic takoveho nema (nebo jo?).
a
panet
Junior

Odeslat příspěvekod ingbrzy 19. 8. 2010 11:33

Avira AntiVir Personal + vlastny rozum...

na spyware a malware pouzivam Malwarebytes Antimalware....

Free verzie a spokojnost....
Naposledy upravil ingbrzy dne 19. 8. 2010 11:40, celkově upraveno 1
________________________________________________________________

SAMSUNG GALAXY SII i9100
HyDrOG3N-ICS (AOKP) -> Android 4.0.4 + APEX Launcher

SAMSUNG GALAXY S i9000
AOKP -> Android 4.0.4 + APEX Launcher
ingbrzy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromsa 19. 8. 2010 11:35

Pouzivam Aviru posledni rok a vyhovuje mi ze vsech antiviru nejvic
kromsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarešek 19. 8. 2010 11:38

GringoAD nepiš tu nesmysly,když nevíš která bije.Takové odborníky mám nejraději,omg. :pozor
Naposledy upravil jarešek dne 19. 8. 2010 11:39, celkově upraveno 1
jarešek
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků