Jaký je nejlepší klient pro instant messaging?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 26. 8. 2010 18:44

Win - Miranda
Linux - Pidgin, CenterIM
Mobil - Pidgin
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod Pandulak 26. 8. 2010 18:45

no me prijde ze si lidi prechazi z icq a podobnych na facebook, takze fb@fluid pro mac :)..
Naposledy upravil Pandulak dne 26. 8. 2010 18:47, celkově upraveno 1
Pandulak
Junior

Odeslat příspěvekod sparkoV 26. 8. 2010 18:46

Za mě pidgin, jednoduchej, rychlej, žádný zbytečnosti. začal jsem ho používat když sem začínal s linuxem, a odté doby používám i na win. Za zmínku stojí ještě určite centerim, konzolovej klient, mám ho na notebooku a používám v putty. Je hlavně málo náročnej a když su někde na cizích win tak se stačí napojit domů a mám naco sem zvyklej a bezpečně.
sparkoV
Junior

Odeslat příspěvekod dokola 26. 8. 2010 18:48

už dost dlouho QIP (nosím ho sebou i na flashce, takže stále při ruce)... s tou ruštinou to je jen používáním zastaralé verze 2005
dokola
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mochr 26. 8. 2010 18:51

Qip infium - od doby kdy vysel, vyhoda v jednoduchosti, nemusi se slozite nastavovat, + file.qip.ru ;-)
Qip PDA - pod symbianem, zatim testuji
Alcatel 303-> Nokia 3120->Nokia 6151-> Nokia 5230->Nokia E7 Belle->Nokia Lumia 920->Redmi 4X->Poco X3
Felicia 40kW -> Passat B5 85kW -> Octavia II 77kW
mochr
Junior

Odeslat příspěvekod croolman 26. 8. 2010 19:01

Nejlepší je podlě mě QIP - je jednoduchý, neotravuje reklamami jako ICQ, avšak jedinou nevýhodou je, že leze příliš do soukromí uživatelů, které máte v seznamu - dá se totiž zjistit, jestli vás má v seznamu viditelných, či neviditelných a plno věcí, které pomocí jiných klientů nezjistíte.
croolman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 8. 2010 19:05

croolman píše:dá se totiž zjistit, jestli vás má v seznamu viditelných, či neviditelných a plno věcí, které pomocí jiných klientů nezjistíte


To není ani tak chyba QIPu, jako chyba ICQ protokolu, který je mimochodem plný takových podobných chyb. A někteří klienti to využívají a pokud to nevyužívá přímo klient v základu, existují na to pluginy. A existují na to přímo i webové stránky, které umí tyto věci také zjišťovat.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod q-ter 26. 8. 2010 19:05

Hele otázka do publika, nevadí vám aktualizace Mirandy? Já od dvou zkušeností, kdy jsem upgradoval na novou verzi a zmizela mi veškerá historie, jakožto i nastavení, zůstávám na osmičkové hodnotě.
q-ter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 26. 8. 2010 19:09

Já jsem po podobných zkušenostech přestal Mirandu a vlastně i další neoficiální ICQ klienty používat...
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cleb 26. 8. 2010 19:10

em.tom píše:Digsby instaluje malware jenom těm, co instalují programy stylem cihla na NEXT a jedem. Ostatní si přečtou, co po nich instalátor chce a instalaci všeho ostatního zakážou. :-)


Ale jistěže jsem to instaloval stylem cihla na next - nebyl to můj počítač a navíc jsem zvyklý na synaptic, tak mě taková záludnost nenapadla.

Nicméně když jsou ochotní distribuovat malware, nebudou se určitě časem žinýrovat ukrást mi heslo. Ne díky.
cleb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jonny.net 26. 8. 2010 19:12

Jednoznačně Miranda IM.

Měl jsem možnost vyzkoušet snad všechny možné IM klienty přes ICQ (5.1), qip 2005, pidgina a zpět k Qip Infium, ale Miranda Mi vyhovuje jednoznačně neboť není nutná instalace, pokud se nazapráská zbytečnýma pluginama má velmi malé systémové nároky v podstatě ětinové od standartního ICQ klienta možná i více, navíc si ji zkušenější uživatel může přizpůsobit do posledního pixelu, a kdo se s tím nechce piplat stáhne pack... prostě svoboda ;)

-- 26. 8. 2010 20:17 --

q-ter píše:Hele otázka do publika, nevadí vám aktualizace Mirandy? Já od dvou zkušeností, kdy jsem upgradoval na novou verzi a zmizela mi veškerá historie, jakožto i nastavení, zůstávám na osmičkové hodnotě.


No může se stát, asi záleží na tom v jak staré verzi je vytvořená profilová databáze, ale to jen odhaduju, mě se to ale osobně nestalo a to jsem normálně včera aktualizoval na 0.9 z 0.8.27
jonny.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Forty- 26. 8. 2010 19:17

Vsetky su zle. Asi som prilis narocny.

Miranda - chodia mi TONY spamu (vyskusal som hadam bazilion filtrov)
Pidgin - hrozne dlho zacina file transfer
ICQ oficialny klient - reklamy, banner killer necha volne miesto a vyzera to proste hnusne
QIP Infium - spam. File transfer blbne, niekedy miesto client-client posielania proste uploaduje subor kamsi na QIP server a posle link. 100 krat som to vypol, 100x to zblbne. Nainstaloval som na vela PC, vsade naprd.
Trillian Astra - uplne najviac cukrikovy messenger. Ozruta, rozumne funkcie ma az v platenej verzii
Digsby - spam + nepouzivam z principu. Softver ktory sa vam snazi pri instalacii nanistalovat KOPEC junk softwaru je proste hnusny odpad.

Potrebujem ICQ klienta, nakolko su moji kamarati prilis konzervativni a nechcu prejst inde. Ak mi poradite nieco, co netrpi ziadnym so spomenutych nedostatkov, budem rad.
Forty-
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod jonny.net 26. 8. 2010 19:27

Forty- píše:Vsetky su zle. Asi som prilis narocny.

Miranda - chodia mi TONY spamu (vyskusal som hadam bazilion filtrov)
....


Nejspíše jo protože v mirandě dáš plugin NoSpam nastavíš otázku přiřadíš tam účet a máš pokoj a v Qipu jsem to měl úplně stejně akorát bez pluginu. :)
jonny.net
Kolemjdoucí


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků