Jaký je nejlepší klient pro instant messaging?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m4rtincom 27. 8. 2010 08:40

Zajimalo by me, jaky Miranda pack pouzivate? Predevcirem jsem shanel a ne nic aktualizovaneho ne-azbukoveho jsem nenarazil :-(
m4rtincom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sahon Lehan 27. 8. 2010 09:19

Před časem jsem používal Mirandu. Ale né s nějakýma vzhledama a velkým množstvím mnohdy i zbytečných pluginů a tak, prostě jenom holý prográmek, max. s History++ (origo historie se mi zdá být dost nedořešená). Je to minimalistický, je to multi, vyhovovalo mně to. Ale pak tam byl ňákej problém s odesílánim a přijímánim souborů, tak jsem to vyměnil za Pidgin, který má věčinu předností Mirandy a ještě s šik a fresh vzhledem, takže teďka používám tohle a su s tim spokojenej.
Sahon Lehan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomkyblik 27. 8. 2010 09:35

Pouzivam poslednich par let pouze a jedine meebo.com z nekolika duvodu:

* webova sluzba, ktera po registraci umoznuje ukladat historii chatu
* podpora vice protokolu, po prirazeni k meebo uctu prihlasovani ke vsem pres jedno ID
* pristup pres webovy prohlizec > nezavisle na platforme - > historie je dostupna nezavisle na tom, jake zarizeni zrovna clovek pouziva
* nemusim resit aktualizace
* umoznuje video hovory
* umoznuje vytvoreni soukromeho chat roomu pro vice lidi, kterym odesle odkaz, kam se maji pripojit
tomkyblik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cleb 27. 8. 2010 10:36

bob.bob píše:
cleb píše:Pidgin.

Rozhodně je ale cokoli lepší než Digsby - ten instaluje malware.


Můžete uvést konkrétní název aplikace, kterou instaluje Digsby sám od sebe a kterou lze považovat za malware? Jinak jsou Vaše dojmy z Digsby zcela irelevantní.

Jmenuje se to Babylon.
Microsoft security essentials to identifikuje jako malware, a má pravdu.
Neustále si to například samo instaluje toolbar do firefoxu, i když mu ho odstraníte.
Dál jsem to nezkoumal, a radši jsem na to pc nainstaloval pidgin, který ssebou žádný podobný bordel netahá.
Holt z linuxu nejsem zvyklý na to, že si každý program udělá ve firefoxu toolbar, až přes všechny ty toolbary není pořádně vidět obsah stránek.
cleb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milan Š. 27. 8. 2010 10:50

Windows Live Messenger - příjemný design, dostatečné funkce, integrace na Windows Live služby.
Xfire - pro hráče počítačových her nutnost (navíc umožňuje přihlášení k WLM a být tak na Xfire i WLM zároveň).
amd ryzen 5 3600 3,6 ghz | gigabyte x470 aorus ultra gaming | 16 gb 3333 mhz | samsung ssd 970 evo plus 500 gb | patriot scorch m 500 gb | gigabyte geforce gtx 1660 ti 6 gb | fractal design define c | be quiet! pure power 11 500 w | logitech g402
Milan Š.
Junior

Odeslat příspěvekod bob.bob 27. 8. 2010 11:19

cleb píše:
bob.bob píše:
cleb píše:Rozhodně je ale cokoli lepší než Digsby - ten instaluje malware.


Můžete uvést konkrétní název aplikace, kterou instaluje Digsby sám od sebe a kterou lze považovat za malware?


Jmenuje se to Babylon. Microsoft security essentials to identifikuje jako malware.


Jestliže to je malware, tak by mě zajímalo, jakým způsobem poškozuje slovníková lišta (pokud jsem vygooglil ten správný Babylon) systém uživatelů? Pokud neškodí systému, pak to není malware. To jen na okraj ;). Co je důležitější: mezi Vaším "Digsby instaluje" a možným "instalátor aplikace Digsby může se souhlasem uživatele instalovat" je propastný rozdíl. Pokud by Digsby sám od sebe něco při svém běhu instaloval, na lidi by hulákaly firewally a antiviry, což se neděje. Nepamatuji se už jak probíhá instalace Digsby, ale pokud je to jako u jiných aplikací nabízejících při instalaci vlastní aplikace ještě volitelnou instalaci čehokoliv a uživatel si zvolí že to chce, pak to není problém aplikace. Takže mi z toho spíš vyplývá, že Digsby je vhodný pro lidi schopné porozumnět psanému slovu, jiný problém bych v používání Digsby neviděl.

Netvrdím, že Pidgin je špatný, když vám sedí, přeju Vám to. Ale tvrdit že Digsby instaluje malware je hodně nešťastný výrok. Přečte si to někdo, kdo tomu nerozumí a připravil jste jej o možnost poznat jeden z nejlepších multiprotokolových IM messengerů. Digsby žádný malware neinstaluje.
bob(tecka)bob(zavinac)email(tecka)cz
:-D
bob.bob
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub.karasek 27. 8. 2010 11:36

Miranda IM, mam svuj vlastni balicek uz nekolik let a nemenil bych
jakub.karasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod N0x1k 27. 8. 2010 12:13

Rozhodně Pidgin..dokonale stabilní, jednoduchý, nenáročný na systém, dá se krásně upravovat pluginama a je srozumitelný i pro začátečníky. Hlavně nerozesílá a ani nestahuje žádné spamy a viry a samozřejmě je multiplatformní (bez problémů).
N0x1k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mucko 27. 8. 2010 12:14

Ako mnohým z vás, tiež mi najviac sadla Miranda. Ak máte trošku času sa s tým pohrať a nie ste úplný začiatočník, dostanete efektívny, dobre vyladený aj pekne vyzerajúci messenger. Môžete si ho ušiť takmer úplne na mieru bez zbytočností, ktoré nevyužijete. To je to, čo ma na ňom uchvátilo. Mrzí ma len absencia linuxáckej verzie.

Pre tých lenivších existuje mnoho packov. Pre SK/CZ môžem vrelo odporučiť český Yaho's Miranda Pack. Síce to trvá nejaký ten mesiac, kým vyjde nová verzia, ale vôbec to nie je problém. Všetko funguje tak ako má a nič zásadného sa na funkcionalite nemení.
mucko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cleb 27. 8. 2010 13:22

bob.bob píše:Jestliže to je malware, tak by mě zajímalo, jakým způsobem poškozuje slovníková lišta (pokud jsem vygooglil ten správný Babylon) systém uživatelů? Pokud neškodí systému, pak to není malware. To jen na okraj ;). Co je důležitější: mezi Vaším "Digsby instaluje" a možným "instalátor aplikace Digsby může se souhlasem uživatele instalovat" je propastný rozdíl. Pokud by Digsby sám od sebe něco při svém běhu instaloval, na lidi by hulákaly firewally a antiviry, což se neděje. Nepamatuji se už jak probíhá instalace Digsby, ale pokud je to jako u jiných aplikací nabízejících při instalaci vlastní aplikace ještě volitelnou instalaci čehokoliv a uživatel si zvolí že to chce, pak to není problém aplikace. Takže mi z toho spíš vyplývá, že Digsby je vhodný pro lidi schopné porozumnět psanému slovu, jiný problém bych v používání Digsby neviděl.

Netvrdím, že Pidgin je špatný, když vám sedí, přeju Vám to. Ale tvrdit že Digsby instaluje malware je hodně nešťastný výrok. Přečte si to někdo, kdo tomu nerozumí a připravil jste jej o možnost poznat jeden z nejlepších multiprotokolových IM messengerů. Digsby žádný malware neinstaluje.

Nepoškozuje, nicméně je to adware (otravuje reklamou), a tedy, můžeme-li věřit definicím na wikipedii, malware.
Je přinejmenším natolik škodlivý, že vás před ním varuje při instalaci antivir, a po instalaci se ho neustále snaží odstranit. Přesto že jsem ho nechal antivirem několikrát odstranit, vždy tam při staru byl znova. Tak se nechová spořádaný software.
Přestože je možná v instalaci možnost toto nenainstalovat, už jen to že se snaží podobný odpad se svým IM klientem distribuovat o výrobci něco vypovídá.
Jak už jsem psal předtím - výrobce, který bezostyšně distribuuje se svým dílem adware nebude mít v budoucnu žádný problém s tím ukrást vám heslo, když se mu to bude hodit.
Že jsem o něco takového chudáky běžné uživatele připravil mi vskutku líto není.

Jen na okraj, já ani pidgin nepoužívám, mám kopete. Z nástrojů dostupných ve windows mi ale pidgin přišel uživatelsky nejpřívětivější - žádné dlouhé nastavování, žádný hnusný adware.
cleb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob.bob 27. 8. 2010 14:00

cleb píše:
bob.bob píše:Jestliže to je malware, tak by mě zajímalo, jakým způsobem poškozuje slovníková lišta (pokud jsem vygooglil ten správný Babylon) systém uživatelů? Pokud neškodí systému, pak to není malware. Digsby žádný malware neinstaluje.

Nepoškozuje, nicméně je to adware (otravuje reklamou), a tedy, můžeme-li věřit definicím na wikipedii, malware.
Je přinejmenším natolik škodlivý, že vás před ním varuje při instalaci antivir, a po instalaci se ho neustále snaží odstranit. Přesto že jsem ho nechal antivirem několikrát odstranit, vždy tam při staru byl znova.

No, možná se za chvíli shodneme, že Digsby fakt žádný malware neinstaluje ;) Adware a malware jsou IMHO dvě docela různé věci (adware je i MS messenger, ale netroufl bych si jej proto nazvat malwarem). Adware je maximálně tak instalátor Digsby, samotný program reklamou nezatěžuje.

Instaloval jsem Digsby na 2 PC ani na jednom si antivir (NOD32) nestěžoval; žádnou lištu ve FF jsem neměl ani nemám vnucovánu. Asi jsem udělal něco špatně :) Instaloval jste z oficiálního zdroje?
bob(tecka)bob(zavinac)email(tecka)cz
:-D
bob.bob
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kafcha 27. 8. 2010 14:10

sim-im
jednoduche rozhrani, vyborne zalohovatelna historie, pohodlne osd...
kafcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cleb 27. 8. 2010 15:17

bob.bob píše:
cleb píše:
bob.bob píše:Jestliže to je malware, tak by mě zajímalo, jakým způsobem poškozuje slovníková lišta (pokud jsem vygooglil ten správný Babylon) systém uživatelů? Pokud neškodí systému, pak to není malware. Digsby žádný malware neinstaluje.

Nepoškozuje, nicméně je to adware (otravuje reklamou), a tedy, můžeme-li věřit definicím na wikipedii, malware.
Je přinejmenším natolik škodlivý, že vás před ním varuje při instalaci antivir, a po instalaci se ho neustále snaží odstranit. Přesto že jsem ho nechal antivirem několikrát odstranit, vždy tam při staru byl znova.

No, možná se za chvíli shodneme, že Digsby fakt žádný malware neinstaluje ;) Adware a malware jsou IMHO dvě docela různé věci (adware je i MS messenger, ale netroufl bych si jej proto nazvat malwarem). Adware je maximálně tak instalátor Digsby, samotný program reklamou nezatěžuje.

Instaloval jsem Digsby na 2 PC ani na jednom si antivir (NOD32) nestěžoval; žádnou lištu ve FF jsem neměl ani nemám vnucovánu. Asi jsem udělal něco špatně :) Instaloval jste z oficiálního zdroje?

Instaloval jsem pokud vím z oficiálního zdroje, možná to dělají až v novějších verzích.
Antivir Microsoft Security Essentials to hlásil jako malware (adware jako MS messenger školivý není - reklamu zobrazuje pouze ve svém vlastním okně. Některý adware zato reklamu cpe do vyskakovacích oken, do prohlížeče, atd. Takový se pak označuje dle wikipedie za malware)
cleb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 8. 2010 15:56

Cleb je mirně řečeno mimo s tim malware a Digsby.Asi připad co instaloval s cihlou na entru a pak se divil.Kdyby aspon uvedl skutečný problem Digsby - aspon u těch kteří ho použivají s řekněme ostrým mailem atd....Jde o ukladaní hesel kdepak asi se ukládají ?A tady se bavím o přistupech k gmailu atd.To už je problem který nejde nijak obejit pokud funkci chcete využit,to že někdo na dotaz a ted vám nainstalujeme jako bonus sragoru která co pět minut zahraje Internacionálu je problem toho kdo to odentruje.Dneska mají žně toolbary a jiné kravinky ne proto že by to nějak rafinově vkladaly do strojů lidem ale protože průměrný uživatel se blíží průměrnému člověkovi obecně.A průměrný člověk ma podprůměrné IQ - paradox ale je to tak.
Kód: Vybrat vše
Antivir Microsoft Security Essentials to hlásil jako malware

To vysvětluje mnohéééé :D
Jinak at se snažim jak snažim reklama nikde a to mám občas vyvojovou verzi,občas poslední ostrou v připadě Digsby - kde jsem udělal chybu že mně neotravuje reklama?
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 27. 8. 2010 18:18

kafcha píše:sim-im
jednoduche rozhrani, vyborne zalohovatelna historie, pohodlne osd...

Pred lety jsem ho pouzival pod FBSD, ale nejak mu ustal vyvoj a jak se ted koukam na berlios, tak se na tom nic nezmenilo. Skoda, byl to velmi dobry klient :-/
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků