GPU Crash

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod D3VL3R 11. 8. 2010 16:54

Grafika už visí na reklamačním řízení, vidět prodavače taky by vám ho bylo líto...
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D3VL3R 27. 8. 2010 19:10

Tak a mám malé pokračování. Grafika mi byla vyměněna za novou, bohužel starší revizi 2xPCB s radiálním ventilátorem. Hned jsem vyzkoušel MAFII 2, zpočátku hra běžela svižně, ale po cca 15 minutách se dostavilo mikrotrhání a později už velmi patrné stálé trhání obrazu. Ventilátor se točil na 100% a vůbec nedokáže kartu chladit, teploty sahají i po podtaktování i přes 100°C. Nevím si rady zda znova reklamovat nebo ještě počkat, ale k hraní to je na houby...

Dostavuje se problém s první GTX 295 také s radiálním větráním, byl od MSI, ted to je Asus, s tímhle designem bych někomu přethl hlavu...
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 8. 2010 19:18

Okamzite reklamovat.

:roll: Zlate X2 Radeony... I ta 5970 se ve Furmarku uchladi.

Jim rekni, ze uz je to x-ta reklamace, a ze chces vratit penize. A budes to mit nejlepsi, hm? Meli by Ti vratit prachy za uplne puvodni, prvni nakup.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mathey 27. 8. 2010 20:00

Tomu říkám pech.

A nemůže být chyba jinde? co já vím, třeba ve zdroji, základní deska, nedostatečné chlazení case, prach v PCIE konektoru atd?
Mathey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 8. 2010 21:03

Prach v PCIe SLOTU (nikoliv konektoru) nemuze mit vliv na prehrivani karty. (!)

Mozna leda spatne vetrana skrin. Ale to je celkem jedno, KAZDA graficka karta by mela fungovat v naprosto LIBOVOLNE pocitacove skrini!

A ke zdroji: To by dochazelo k BSOD, nahodnemu tuhnuti, restartum. Nikoliv ke zpomalovani, tak se slaby zdroj zdroj neprojevuje.

PS: Cerpam ze zkusenosti, jez jsem nabyl vice nez desetileto praxi v oboru na profi urovni, nikoliv dle dvou kusu po kamaradech. Popisovany problem opravdu je thermal-throttling. A ten JE duvodem pro RMA.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mathey 27. 8. 2010 21:17

však jo. já proti tobě nic nemám :)

jenže je to vážně smůla, řešit takovouhle závadu GK po X-té..
Mathey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D3VL3R 28. 8. 2010 06:38

Skříň je dobře větraná CM Elite 330 (odebrané filtry pro lepší průchod) zepředu dozadu 120mm větráky ArtiCCooling.

Zas nejsem nováček v oboru, kdo by jinak GTX295 kupoval :)

Zdroj Fortron 700W, má ještě rezervu...

Ještě jsem udělal test furmarku:
Za 2 minuty se nahřála na 100°C a začalo trhání, po 110°C jsem raději vypnul protože se to už strašně sekalo.
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 8. 2010 10:26

To je jednoznacna reklamace, natoc si opet video, klidne celych tech deset minut, vypadl na CD/DVD a priloz ke karte, at se reklamacni oddeleni podiva. Plus nafot skrin, zeje dobre vetrana, kartu ve skrini ... aby videli, ze u Tebe chyba opravdu neni.

A pozaduj zpatky penize. K nicemu jinemu to nespeje.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D3VL3R 28. 8. 2010 17:29

Tak jsem točil video v testu Furmark a po 5 minutách je karta KO (cca 120°C, zrovna jsem odešel), spadl systém (LCD no signal) a restartovat nejde, deska pouze při zkoušení nahození grafiky pípá. Nechám to vychladnout, ale vypadá to bledě...

video nahodím na YouTube a dám jim odkaz při reklamaci.

Aktualizace: Karta se po 15 minutách vzpamatovala...

Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D3VL3R 7. 9. 2010 14:44

Tak další story. Dneska jsem byl na prodejně a reklamace nebyla uznána s výsledkem, že závada se neprojevila a prý za to může něco jiného v PC, takže tam chtějí celý case. Nic jiného my tedy nezbývá, ale spíš jde o to, že je to už na vrácení peněz...

Nemůžu si pomoct, ale pořád se zahřívá na těch 110°C a víc a FPS klesne z 60 na 27 po minutě a nastává nehorázné trhání, by mě zajímalo jak to testovali...
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šarik 7. 9. 2010 16:21

Je otázka, jak tu grafiku testovali. Jestli jako v každém servisu, že pc je složené z jednotlivých dílů volně ložených na stole a měli tam zimu, tak pak grafika na stole sotva dosáhne kritických teplot. To tam zkus omrknout, než se tam potáhneš s bednou.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D3VL3R 7. 9. 2010 19:46

Heh tak to nevím, mezi reklamací jsem tam byl něco koupit a grafika byla stále na stejném místě. Nicméně to vyřeším tak, že nějakou dobu počkám, až bude karta na tom hodně špatně, i když je už teď a i jak budou nějaké nové modely Nvidie, protože teď není z čeho vybírat. Když je karta v pořádku a budu ji provozovat při 120°C není co řešit, jakmile jim přinesu ohořelý škvarek...
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D3VL3R 9. 9. 2010 16:55

takže asi tak, grafika je pevně zasunutá ve slotu, není přataktovaná a během instalace nenastal problém, včetně ovladačů. Grafika je v nastavení od výroby, tj. není OC a ani ji nepomáhá žádný profil třeba z Afterburner. Větrák se točí při zátěži na 100% a stejně to nestačí chladit. GPU má kolem sebe hodně místa, nic jí nebrání k běžnému provozu. Zkoušel jsem celkem 3 hry ve kterých teplota stoupla vždy přes 100°C a v každé hře se to projevilo jinak.

MAFIA 2- trhání obrazu, ze začátku v pořádku dokud se nezahřála.
Bad Company 2- trhání obrazu, výpadky obrazu, blikání textur, ze začátku jelo taky v pořádku.
Crysis- Krátkodobé výpadky FPS, blikání, které bylo u minulé zmizelo.
Furmark- 105°C, FPS klesne o 50% a test je trhaný (mimo jiné specifikace Nvidie udávají těch 105°C jako max., přesto mi prodavač tvrdil, že jsou dělány na 130°C)

Takže chci vědět, může za to jiný komponent v PC, že dělá tohle ve hrách, jak mi tvrdili v obchodě, nebo si ze mě utahují? Mají právo chtít celé Case nebo mám já právo na reklamaci, co když mě znova odbydou tím, že se závada neprojevila? Co víc potřebuji, aby byla reklamace uznána?
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wena_F 9. 9. 2010 19:14

Vykrucují se, nevím, jaká jiná komponenta by měla na svědomí přehřívání GPU...
nejsem na zákony odborník, ale myslím, že právo na case asi nemají, ale zkoušejí co jde..
jinak když ti nebudou chtít vyhovět, zkusil bych se být tebou obrátit na ČOI (Česká obchodní inspekce), minimálně ti poradí jak postupovat
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2010 12:20

Podivej se na to takhle. Cely pocitac pravo chtit NEMAJI, pokud to neni kupovane komplet jako sestava u nich na JEDNOM ZARUCAKU karta + VESKERY zbytek komponent.

MAJI pravo si vyzadat POUZE komponenty uvedene na jedne fakture/zarucaku s tou grafikou. Tecka.

A jina komponenta? Jaka jina komponenta zpusobi prehrati graficke karty? Ten problem, ktery mas, se jmenuje THERMAL THROTTLING, je to vestavena ochrana grafickeho jadra pred spalenim. Tzn. aby nenarostla dale teplota, grafika se PODTAKTUJE na nizsi frekvence a vklada do zpracovani prazdne cykly. TIm padem Tobe klesne vykon.

Toto JE duvod k reklamaci, tecka. A ze jim se to neprojevi? No jasne, oni testuji kartu "na stole" a nikoliv v zavrene PC skrini. To u dvoujadrovych grafik JE podstatne, protoze v cele mistnosti je studeneho vzduchu pro nasavani PODSTATNE vic, nez v libovolne PC skrini.

Pokud je to vice nez treti reklamace, coz JE, mas pravo na vraceni cele kupni ceny puvodniho reklamovaneho vyrobku, tak hovori zakon. Tecka.

Pokud oni rikaj, ze se zavada neprojevila, vezmi s sebou ze sve dobre vule celou skrin, vcetne tech her, s tim, ze ale mas PRAVO na to, u tesotvani byt po celou dobu pritomen. Proste je nech pripojit k bedne kabely, spustit hru ... a az se to zacne sekat, rekni neco jako "tady mate tu zavadu, vypnete to, vratte mi prachy a ja zas pujdu".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron