Jaký je nejlepší program pro prohlížení fotek?

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Substance242 30. 8. 2010 20:15

Fast Picture Viewer.

Slúži naozaj iba na prezeranie a rýchle triedenie fotiek, ale v tom je myslím najlepší. Pomocou svojich "kodekov" (samostatne za 10 doláčov) pridá do Windows s WIC (od Visty vyššie, čiastočne aj XP SP3) natívnu podporu pre asi všetky RAW formáty, a existuje aj v 64-bitovej verzii.

http://fastpictureviewer.com/

Inak zadarmo odjakživa používam Irfan, ešte keď ostatní mali ACDSee ktorý mi bol hnusný na prvý pohľad, a XnView je v podstate skoro to isté ako Irfan (obidva sa dajú v Total Commanderi nastaviť do jeho Listera). Kolegovia prešli na FastStone, ten so svojimi vysúvacími lištami vyzerá tiež dobre, človek ľahko pozrie histogram alebo EXIF informácie, ak práve drží myš.
Substance242
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luoslav 30. 8. 2010 20:26

H-Zik píše:Já používám FastStone Image Viewer. Je naprosto jednoduchý, svižný, má funkce pro dávkové přejmenování souborů, konvertování z jednoho formátu do druhého, změnu velikosti, taky má základní funkce pro úpravu fotky, ořezu, případně nějaké vložení popisků i s různými šipkami atd. Používám ho už několik let a jsem s ním naprosto spokojený. :-)


pod to sa podpisujem
Luoslav
Junior

Odeslat příspěvekod milan.smart 30. 8. 2010 20:55

picasa, pouzivam ji moc rad a muzu jednoduse davat alba i na web.
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jehudo 30. 8. 2010 20:58

Řeč je o prohlížení, takže jednoznačně Picasa. Nemá prakticky žádné funkce, díky tomu je velmi rychlá, dobře se ovládá a je i pěkná. Vestavěný prohlížeč v Windows XP trumfne už tím, že u půlky fotek nenapíše místo zobrazení chybovou hlášku (dělalo to hlavně při prohlížení ze síťového disku, už jsem ji zapomněl). Prohlížeč z Windows 7 trumfne především rychlostí (hlavně u pomalejších médií nebo sítě, mám dojem, že si dopředu cachuje obrázky, takže je pak zobrazí okamžitě). Jediné co mě mrzí je, že na noťasu nezvládá zoomování „dvěma prsty“, ale to se dá přežít :).
Jehudo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurcatovium 30. 8. 2010 21:15

Používám IrfanView a když chci nahrávat na web tak Picasu...
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sidbin 30. 8. 2010 21:39

IrfanView...prohlizeni
Zoner Photo studio 9.... trideni (skoda, ze jsou ty prechody na nove verze tak drahe)
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod waclaw66 30. 8. 2010 21:40

Imagine - plugin do Total Commanderu
http://www.nyam.pe.kr/
waclaw66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pH77 30. 8. 2010 21:42

Ve Windows je to IrfanView, který považuji za nejlepší prohlížeč vůbec. V Ubuntu instaluji gThumb pro jeho rychlé načítání obrázků i na netbooku. Na Mac OS X si na prosté prohlížení zcela vystačím s funkcí quick look.
pH77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pepa Vybíhal 30. 8. 2010 22:11

Dříve jsem byl fanda ACDSee, ale pak jsem objevil XnView a jsem s ním už několik let spokojený a každému ho vřele doporučuji. Na linuxu jsem si zvykl na F-Spot, který je taky super.
Pepa Vybíhal
Junior

Odeslat příspěvekod littleon 30. 8. 2010 22:32

Za mě je to jednoznačně Gwenview.
Intel Q6600 @ 3,6GHz ofoukáván Zalmanem CNPS9700 LED, DFI ICFX3200T2R/G + NC-U6, Sapphire HD 2900XT @800/2100, 2x Hitachi 400GB, GEIL 2x1GB 4-4-4-12, Chieftec CFT-620-A12S, Thermaltake Armor VA8000SWA
littleon
Junior

Odeslat příspěvekod Aleq 30. 8. 2010 22:40

Souhlas s FastPictureViewer - verze zdarma staci a je opravdu neporovnatelne rychlejsi nez ostatni. Cachuje mnoho fotek dopredu, pouziva hw akceleraci grafickych karet (jako Photoshop), umi color management, umi vyuzivat vice jader, zobrazuje EXIF i histogram a ma kvalitni downscaling. Prijemne ovladani - na kliknuti mysi se fotka zvetsi na 1:1 a pohybem mysi se po fotce pohybuju.

V zasade vse, co fotograf chce.

P.S.: Jen autor je desnej blbec, tak si s nim moc nedopisujte :D


----
Jinak Imagine na rychle nakouknuti na fotku v TC taky jde
Aleq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M0RGAN 30. 8. 2010 23:13

Čistě na prohlížení používám prastarý ACDSee 3.2 z roku 1998 a stačí :-) Rychlý, stabilní, extrémně nenáročný na dnešní dobu.
M0RGAN
Junior

Odeslat příspěvekod Animacek 31. 8. 2010 00:15

Picasa 3
Animacek
Junior

Odeslat příspěvekod goob 31. 8. 2010 00:32

Nevím, zda je nejlepší, ale používám Fast Stone Image Viewer. Oceňuji u něj především to, že když chci drobnou úpravu obrázku, zajedu myší nalevo a vyjede menu. Když vyjedu napravo, tak vyjedou informace o obrázku, např. u fotek EXIF. Další menu jsou pro myšení směrem dolů a nahoru.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod siddhi 31. 8. 2010 01:31

ještě tady nezazněl, ten co používám já - Nero Photo Snap Viewer. Nainstaluje se mně rovnou s balíkem Nero, který sem měl přiložený k vypalovačce,je rychlí, jednoduchý, přehledný, zvládá jednoduše základní úpravy fotek, otevře skoro jakýkoliv formát. Prohlížeč ve windows mě teda absolutně nevyhovuje. Dříve sem používal ACDSee, ale ten sem někdy před 5-6 lety opustil, protože se z toho stal naboptnalý program, který je vhodný spíše pro lidi co mají v PC tisíce fotek.
siddhi
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků