Nejlepší program pro střih a úpravu videa podle čtenářů Živě

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 29. 9. 2010 15:02

Jaký je podle vás nejlepší program pro úpravu, editaci a zejména střih videa na počítači? Používáte aplikaci dodávanou spolu s příslušným hardwarem, nebo raději zakoupíte nějaký pokročilejší program? Víte o softwaru, který je zdarma? Doporučte jej ostatním čtenářům Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Minatory 29. 9. 2010 15:23

Adobe Premiere
Situace je jednoduchá: nemáme žádnou šanci. Není způsob, jakým bychom mohli Sověty porazit. Jsou lépe vycvičení, lépe organizovaní a mají lepší vybavení. A je jich víc než nás, takže vítězství je nemožné. Nějaké otázky?

- Viktor Troska
Minatory
Junior

Odeslat příspěvekod Gerroy 29. 9. 2010 15:26

Pinnacle Studio (aktuálně jedu na staré v.10) - ale je to žrout výkonu PC, každá další verze je náročnější a náročnější a o nějaké práci 'v reálném čase' si majitelé průměrně "vytuněných" kompjůtrů můžou nechat jen zdát...
Gerroy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 29. 9. 2010 15:33

Považuji za nejlepší Premieru od Adobe. Vyzkoušel jsem i jiné, ale Premiera mě nejvíce přirostla k srdci.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k0Seek 29. 9. 2010 16:01

Nezbývá než souhlasit. I na ten nejjednodušší střih je Premier lepší než všechny ty movie makery a pinnacly dohromady. Jen trochu složitější né moc ale trošku jo. Možná by stačil Premiere Elements ale nikdy jsem ho nepoužíval tak nevim.
k0Seek
Junior

Odeslat příspěvekod Martimos 29. 9. 2010 16:05

Už dlouho používám Sony Vegas Pro (nyní verzi 9) a jsem nadmíru spokojen. Vynikající produkt.
Martimos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emme 29. 9. 2010 16:12

jednoznačně Sony Vegas
emme
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reno.Raines 29. 9. 2010 16:15

POUZivam na upravy Cyberlink Power Director

(treba kdyz si nahraju televizni vysilani a chci oriznout konec a reklamu)

vysledek davam do MPEG2 jediny soubor ktery vetsinou jeste prekonvertuju

pres HANDBRAKE do mpeg 4 = h264 nebot mi normalni nastaveni nevyhovuje v CPD

jinak na prekopani dvd video filmovychdo H264 / aac vrele doporucuji nero RECODE
maximalni kvalita (z nero 7 baliku novy vystrelit na mesic)
Reno.Raines
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dancek 29. 9. 2010 16:16

Nejvíce používám Pinnacle studio(14). Střídmí design, pokročilé funkce, se kterými si velice dobře pohrajete, ale chce to čas a musíte zkoušet různé možnosti, jinak neobjevíte krásu efektů a nástrojů v Pinnaclu. Nevýhoda může být pro některé dlouhé renderování a špatný obraz v náhledu, i když máte nastavený nejlepší kodek. Dále je tu cena, každému se nechce platit :-) Jinak nadále velice doporučuji Sony Vegas, který má mnoho funkcí, které si rychle osvojíte, také mnoho efektů a třeba například i časoví měřič ve videu bez žádných doplňků. Jinak používám i adobe premiere CS5, stojí také za to vyzkoušet, disponuje editorem rozdělený na zvuk, video a efekty, což urychlí velice práci(myslím tím, že je rozdělen do více oken, namísto pásu), také je stabilní a nikdy se mi nestalo, že by se na chvíli sekl při načítání videa. :-)
Dancek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shadowboy 29. 9. 2010 16:22

ja osobne pouzivam uz roky rokuce Adobe Premiere Elements. Je to pre domacich uzivatelov, co ja som, ale myslim si, ze amaterovi dokonale postacuje..
echo_off
shadowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vendaviky 29. 9. 2010 16:27

za mě Pinnacle Studio, i když není moc stabilní umí to všechno co potřebuju :-)
vendaviky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lebik 29. 9. 2010 16:45

Jednoznacne Autodesk Smoke, nebo Combusion.
lebik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod siddhi 29. 9. 2010 16:48

Pro jednoduchý střih a následnou komprimaci videa používám Avidemux - je jednoduchý,zvládne snad jakýkoliv formát videa,je zadarmo a pro mě je důležité, že je multiplaformní, takže mě šlape stejně dobře jak na Win, tak v Ubuntu
siddhi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brumer 29. 9. 2010 16:51

Pro začínající uživatele je dobrý začít s Pinnacle studio, náročnější uživatelé si oblíběj Adobe Premiere, kde je přeci jenom pokročilejší možnost práce s videem a dají se nahrát i pluginy od známých firem jako Boris FX, Red Giants atd. Pro profi střih je tu pak Avid Media Composer, ale to už si fakt musíte vydělávat postprodukcí, abyste jej využili a chtěli se ten program vůbec naučit. Sony Vegas mi nějak nejde pod ruku, nezdá se mi příliš použitelný. Momentálně pracuji na Macu, takže Final Cut je pro mě jasná volba, ale na PC bych používal určitě Premiere.
Brumer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLOOD 29. 9. 2010 16:51

Sony Vegas jednoznačně, u adobe jsem si nějak nezvykl ale třeba už je to jiný od tý doby co jsem to měl nainstalovaný naposled.
Párkrát se mi dostal pod ruku i Final Cut pro MAC - velmi zajímavá hračka a pěkně drahá
Extremis Malis Extrema Remedia.
BLOOD
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků