Potřebuji znát názor

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sprint 17. 10. 2010 20:41

Dobrý večer,
prosím o vaše názory na tento PC http://eshop.kak.cz/zbozi/pcf583m-hp-el ... n908eaakb/
V PC se neorientuji, byl mi doporučen známým. Použití na čistě domácí blbosti (fotky, video) a občasné "zapaření" her. Zaujal mě velký disk a paměť grafiky.

Děkuji
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 10. 2010 20:46

Ne, slo by to lepe. Grafika je naprosto tragicka, deska nema USB3, rozsiritelnost nic moc. V podstate kdyz se podivas na doporucene sestavy za deset a pridas si sestaveni a operacni system, vykonove na tom budes nastejno a usetris.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 17. 10. 2010 20:50

Grafika 1,5GB je málo?
USB3 je co? :-[
Mohli by jste mi z uvedeného obchodu něco doporučit? (do 17tis.)
Naposledy upravil sprint dne 17. 10. 2010 21:00, celkově upraveno 1
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 17. 10. 2010 20:52

Sestavene treba dle zdejsich doporucenych sestav dosahnes vice za mene penez. Nechces-li skladat sam, nebo si to nechat sestavit od prodavajiciho (pocitej ~1000 CZK), pak si to klidne kup, ale pamet u multimedialni VGA je ti akorat na dve veci. Stejne jako kapacita disku prilisnou vypovidajici hodnotu.

viewtopic.php?f=932&t=1124019
+ OS (dle verze)
+ sestaveni a instalace OS
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 17. 10. 2010 20:56

paměť není u grafiky úplně nejpodstatnějším faktorem, zvláť u takto nevýkonných karet, protože ve chvíli, kdy by karta takovýto objem paměti měla využívat, byla by už tak nesnesitelně pomalá, že je to ve své podstatě ze strany výrobce a prodejce past na pitomce, jelikož ti za příplatek prodává něco, co v praxi uspokojitelně nevyužiješ...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neradil 17. 10. 2010 20:58

sprint píše:Grafika 1,5GB je málo?
USB3 je co? :-[

Grafika 1,5GB je 5ti pruhý adidas. USB3 je rychlejší verze USB2. A jinak ti to KineCZek napsal naprosto přesně a jasně.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 17. 10. 2010 21:05

Jak už kluci napsali, ta sestava je takový klasický marketingový trhák, který sází na to, že běžní uživatelé kupují podle papírových parametrů, ale víc neřeší.

1,5GB grafické paměti ti bude na dvě věci, když grafický čip je schopný pracovat maximálně s třetinou. Terové disky začínají na nějakých třinácti stovkách, což už je prakticky zadarmo, oproti dřívějšku...

Daleko lepší bude nechat si počítač složit na zakázku, nebo koupit hotovou sestavu od nějakého slušného výrobce. Třeba námi oblíbený Alfacomp.cz má vcelku dobré sestavy, i když počítač šitý na míru bude samozřejmě lepší.

Jinak ke tvé otázce - USB3 je klasické usbčko v poslední, nejrychlejší/nejnovější verzi. Kopírování na flashku/externí disk/cokoli dalšího ti už nebude trvat sto let. ;)
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 17. 10. 2010 21:47

Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 10. 2010 22:03

Ty pameti v te sestave pujdou provozovat jen na 1333MHz, nebo budou ohrozovat pametovy radic v procesoru a casem to cele shori. Limit napajeni je 1,65V, tyhle pameti ale maji 1,9V.

U grafiky je naprosto zbytecnych 1GB pameti, ktere nevyuzije. Grafika ma vysokou spotrebu a nic moc vykon.

Proc vybiras v jednom eshopu a neridis se radami, ktere tady dostavas? Pokud budes pokracovat v tomto duchu a nasekas sem x dalsich sestav s titulkem "a co tohle", tema uzamknu, nebo rovnou smazu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 17. 10. 2010 22:12

U pamětí není uvedeno napájecí napětí. Intel doporučuje maximálně 1,65V, vyšší napětí může poškodit paměťový řadič a tím pádem oddělat celý procesor.
Grafika má nic moc chladič a celkově už je to na dnešní poměry babička.

Zbytek sestavy se celkem dá, ale šlo by to za tu cenu každopádně líp.

Třeba takhle: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... TY010Y3A01
Ve výsledku nic nepoznáš, domů ti přijde zkompletovaná sestava s nainstalovaným OS. Prostě jen zapojíš periferie a funguješ. ;)

// KineCZek byl rychlejší, už mi to moje připojení leze krkem :-|
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 17. 10. 2010 22:38

Jako objednávat PC přes net mi přijde dost nepraktický, natož někde z Ostravy.
Uvedený obchod K+K uvádím proto, že je v místě mého bydliště a současné PC mám od nich postavené již osmým rokem a to bez jediné poruchy.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 17. 10. 2010 22:44

To, že je PC osm let bez poruchy, to je spíš náhoda, než známka dobrého obchodu, ale nevadí. Ty komponenty můžeš samozřejmě objednat a nechat oživit v libovolném tebou vybraném obchodě. Měli by je mít všechny, kdyby ne, najdeme náhradu. ;)
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 10. 2010 23:45

sprint píše:Jako objednávat PC přes net mi přijde dost nepraktický, natož někde z Ostravy.


Osobně na e-shopping nedám dopustit. A navíc, můžeš nám věřit jednu věc.. Praxe běžných kamenných obchodů je taková, že ti většinou nacpou samý šmejdy, které se jim hodí do krámu (= rozuměj, vydělají na tom), spolehlivost takovéhoto řešení je v lepších případech až na posledním místě..
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neradil 18. 10. 2010 00:00

Jestli jsi s uvedeným obchodem spokojen, není důvod tam nenakupovat. Že jej neznáme ještě neznamená, že jsou špatný. Je to velmi prosté. Koukni na doporučené sestavy, vyhledej komponenty v tom obchodě, objednej a případně nech sestavit. Uvidíš jakou ti dají cenu a porovnej. Když ne, objednej na netu.
Osobně tě chápu, že chceš obchod v místě bydliště. Třeba už kvůli reklamaci. A nebo, že i u vás je potřeba podpořit obchodníky. Není jen PRG či OSR.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod sprint 18. 10. 2010 07:47

Hledal jsem doporučené komponenty odsud http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... TY010Y3A01 v jejich obchodě a kromě základní desky mají asi všechno.
Poradí mi někdo podobnou základní desku z jejich nabídky. Šel bych dnes objednat.
Děkuji
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků