Porovnání Acerů 5820TG a 5740G - výdrž a výkon

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vrbeto 4. 9. 2010 10:14

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký rozdíl je mezi těmito 2 ntb kromě ceny a TimelineX má větší výdrž.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=76467
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 4000000XJM

tak bych se chtěl zeptat do kterého je lepší investovat, zdá se mi lepší ten TimelineX protože má o hodně větší výdrž. Tak prosím poraďte. Chtěl bych výkonný ntb a aby nebyl hned vybitej :)
díky
Naposledy upravil wizaard dne 4. 9. 2010 10:21, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název tématu na konkrétnější.
vrbeto
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 4. 9. 2010 10:20

Rozdíl je tam právě ve výdrži, TimelineX 5820TG má přepínatelnou grafiku. Je to mimochodem výborná volba, pokud chceš výkon a výdrž zároveň.

P.S.: Příště, prosím, lepší název tématu!
P.S.S.: Více informací o přepínatelných grafikách apod. najdeš ve FAQ - Notebooky na úvodní straně sekce - obecné otázky sem, prosím, nesměřuj (říkám jen preventivně, protože předpokládám otázku: "Co je to přepínatelná grafika?").
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrbeto 4. 9. 2010 10:37

jj taky si myslím. Jo a díky za upozornění na téma :) příště se polepším
takže bych měl spíš zainvestovat do toho timelinex :) a je lepší 15.6" nebo 14"
třeba na alfě je 14" i s brašnou a 15" je jen ntb
vrbeto
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 4. 9. 2010 18:36

Pokud TimelineX, jedině s grafikou HD5650, to je, doufám, jasné. Dále, radši bych vzal 15", kde budeš mít větší klid, co se chlazení týče (14" má stejné chlazení v menším těle, bude ale o něco pevnější). Ideál je 13" 3820TG (ta má podstatně lepší chlazení, proto nemá optickou mechaniku).
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrbeto 9. 9. 2010 16:31

jj 15", ale ted neni na alfe v prodeji :(
vrbeto
Junior

Odeslat příspěvekod japetrja 21. 10. 2010 01:42

Chtěl bych se zeptat na jednu věc, která sice není úplně k tématu, ale nechce se mi zakádat nový topic.
Jak poznám na kterou grafiku (dedikovaná nebo integrovaná) notebook aktuálně běží? Můj notas by měl mít (údajně) automatické přepínání, ale nevim jak zjistit jestli se skutečně přepíná, protože nevim, jestli se to dá někde v systému zjistit.
Předem díky za odpovědi;-)
japetrja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 21. 10. 2010 09:01

japetrja: Pokud máš automatické přepínání, máš nejspíš systém nVIDIA Optimus. Ten obvykle funguje tak, že běžně jede integrovaná Intel, při spuštění 3D aplikace se přepne na nVIDIA grafiku (to nijak vizuálně nepoznáš). Pokud vím, byla na to ale aplikace od nVIDIe, která hlásila, jaká grafika se momentálně používá - jmenuje se "Nvidia Optimus Test Tools GPU State Viewer" (bez problému najdeš a stáhneš).
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod japetrja 21. 10. 2010 13:37

Moje chyba... nezmínil jsem, že se jedná o grafiku ATI (konkrétně HD 5650). Právě by mě zajímalo jestli se to teda přepíná nebo ne. Myslel jsem, že by se to snad někde v systému dalo vyčíst, která grafika právě jede popřípadě, že by existoval nějaký SW, ale opravdu jsem sám nic nenašel.
japetrja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 21. 10. 2010 14:13

Jednak to samozřejmě můžeš nastavit, ale výchozí stav je ten, že dedikovaná ATI jede na nabíječku, integrovaní Intel jede na baterii. Manuálně bys měl mít možnost přepnout, čímž i ověříš stav (musí tam být někde volba, nebo aplikace - obvykle v oblasti u hodin - na přepínání).
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod japetrja 21. 10. 2010 15:03

No to by mě právě docela zajímalo, kde by se to dalo nastavit. Žádná aplikace tady na to není. A když vytáhnu kabel napájení tak se akorát vypne Aero nebo něco takovýho, ale obraz se nijak vyditelně nepřepne (při přepnutí grafiky by měl probliknout). Tdíš myslim, že se asi žádné přepínání nekoná a ani konat nebude. Jinak jedná se o notebook Dell Studio 1749.
japetrja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 21. 10. 2010 16:19

Dell Studio 1749 přepínat grafiky (jako velká spousta jiných notebooků s procesory Arrandale) neumí.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod japetrja 21. 10. 2010 23:24

Díky, sice jsem doufal v opak, ale aspoň už konečně vim na čem jsem. Já si to původně myslel, ale zmátl mě např. Mironet
japetrja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 22. 10. 2010 08:52

Bohužel spousta prodejců uvádí přepínání grafik, jakmile tam je dedikovaná a Intel Arrandale procesor. Je to samozřejmě hloupost - výrobci se nemusí pro přepínání rozhodnout, obvykle pak mají levnější základní desky a daleko menší starosti s ovladači.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod japetrja 22. 10. 2010 10:09

Takže předpokládám dobře, že se to nedá obejít použitím "nějakých" ovladačů? Je to tedy HW záležitost? Ono to člověka trochu mrzí když ví, že tam ten hardware je, ale naprosto zbytečně:-(
japetrja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 23. 10. 2010 21:38

Rozhodně nejde. Tady ale spíš udělal hroznou chybu Intel - chtěl si asi udělat ještě větší reklamu a svůj produkt víc zviditelnit, a tak všude tvrdil, jak se u všech Arrandale notebooků bude přepínat, i když tutově věděl, že (minimálně zpočátku) to nebude žádná sláva a výrobci to masově nasazovat nebudou, zvlášť ne hned ve firemní sféře, kde je stabilita úkol číslo jedna.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků