Macbook pro 13"

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kenny135 1. 11. 2010 19:13

Zdravím
Chtěl jsem se zeptat.....Sháním macbooka 13" za pokud možno co nejlepší cenu.Napadla mě varianata kontaktovat známého v Americe,že by mi ho z tama dovezl.Otázkou je,jestli k tomu dostanu OS v češtině a jestli nebudu muset platit nějaké poplatky na hranicích atd...jestli se to vyplatí.
Kdyby ste znali nějaké shopy kde bych macbook pro 13" koupil v co mozna za nejlepsi cenu tak linkujte prosim :)

Díky moc za odpovědi
kenny135
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vykook 2. 11. 2010 10:50

Co pouzit hledani? Docela obsahla debata je o tom na mejch strankach http://vykook.eu/hardware/nakup-macbooku-v-usa/
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kenny135 2. 11. 2010 14:09

Vaše stránky už jsem četl,ale tak přeci jen jsem chtěl slyšet i názory ostatních.
A ohledně OS v češtine jsem toho na vašem webu moc nenašel.
kenny135
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vykook 3. 11. 2010 14:31

Cestina by mela jit stahnout (uz konecne) primo ze stranek Apple, ale asi bude lepsi kdyz se k tomu vyjadri nekdo kdo ji skutecne pouziva(Elektroniku preferuju v anglictine). System je jinak vsude uplne stejnej. Jedinej rozdil bude asi v tom, ze budete mit americkou koncovku do zasuvky(da se vymenit a nebo tam nacpat snura od televize ;-) ) a klavesnici bez ceskejch popisku. Pokud ten clovek poveze notebook vybalenej v baglu, tak platit urcite nic nebudete. Na detaily procleni v pripade posty se muzu(pristi tyden?) poptat kamarada kterej presne tohle mel na starosti.
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 3. 11. 2010 15:02

Jak je to se zarukou? Staci dokoupit 3lety AppleCare Protection Plan ($250)?
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod OgyDoggy 3. 11. 2010 15:44

http://macosx.com/forums/mac-os-x-syste ... czech.html

lokalizaci nedoporučuju, já to sám nezkoušel, ale kdesi na netu píší, že jsou s tím problémy. jde nastavit normálně klávesnici, ale pokud si to dovezeš z usa, tak nebudeš mít české znaky na klávesnici (pokud umíš psát všemi deseti, tak ti to je stejně k ničemu) a taky budeš mít americkou zástrčku, takže si u nás můžeš koupit novou.
učím se co můžu, učím se celý život, snad mi to k něčemu bude
OgyDoggy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 3. 11. 2010 15:45

malcolmX píše:Jak je to se zarukou? Staci dokoupit 3lety AppleCare Protection Plan ($250)?
I ta rocni je mezinarodni.
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 12. 11. 2010 15:12

Z USA jsem si ten svůj dovezl asi před půl rokem.

Nevidím v tom jediný problém. Jak bylo řečeno, nebudeš mít popisky (což je mi uplně jedno), český znaky a českou klávesnici si nastavíš hnedka při prvním zapnutí Macbooku. Redukci koupíš do stovky na aukru. Když jsem přiletěl zpátky, měl jsem Macbook v tašce s sebou, bednu od toho v kufru, celník se mě zeptal jestli máme nějakou novou elektroniku, řekneš že nic doveženýho. Když se bude chtít podívat, koukne, uvidí nějakej notebook bez krabice a nechá tě jít.. většinu lidí ani nezastavovali.. Ale pro jistotu si ho z tý bedny vyndej a bednu nech třeba v kufru, nebo ji s sebou vůbec netahej, nepotřebuješ ji.

Ale nezapomeň na jednu věc. Pokud vycházíš z cen na apple.com, je k tomu nutno ještě připočítat daň dannýho státu, kde ho bude tvůj známý případně kupovat. Konkrétně třeba New York má něco okolo 8%, Las Vegas 0% apod..
Unknown Pleasures
vizitix
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků