ASUS F3T (AP007 a AP008)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Thowt1 18. 5. 2010 16:58

teda, tento thread este zije? :D ked sa tak pozeram na moje prispevky na 1. stranke z 2006, som celkom rad, ze som sa tomuto notasu nakoniec vyhol :D sak z neho sa normalne stala legenda :mrgreen:
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vmm 9. 11. 2010 22:44

Nemate niekto bios na F3T 228AS ? Vopred Dik.
vmm
Junior

Odeslat příspěvekod jaro69 14. 11. 2010 14:53

Naposledy upravil wizaard dne 14. 11. 2010 16:05, celkově upraveno 1
Důvod: Není nutné citovat poslední příspěvek.
jaro69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danzas 7. 1. 2011 16:29

Legendární notebook, tenhle Asus F3T, pokazilo se, co se dalo... ;-)
Danzas
Junior

Odeslat příspěvekod vmm 8. 6. 2011 17:26

Zdravim .
Surne - Mate este F3T 228AS bios ?
Bol v servise a mam tam znova 225.
Dakujem vopred dik.
vmm
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 6. 2011 18:43

Proč si nestáhneš 229?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rfabry 31. 8. 2011 09:36

Notebook asi pre 3/4 rokom po normalnom ukonceni sa uz opatovne neozval. Neslo zobrazenie. Pred tym uz asi polroka nesla Wifi. Na webe som si precital mnozstvo zufalych sprav. Mnozstvo firiem sa ponukalo, ze opravia grafiku (rebooling, prepajkuju, vymenia). Vsetko nerentabilne financne pri dnesnej cene notebookov. Najkomickejsie bolo, ze asi mesiac pred umretim (zombii citaj dalej) notebooku som zakupil novu bateriu . Hned po umreti som notebook rozobral (zadnu cast, demontoval chladenie) a len tak vizualne som sa pokusal zistit co ako. Na webe ma zaujala jedna historka chlapika, ktoremu kamaratka dala na opravu notebook s podobnym syndromom zlyhania. Ten nemal cas (bol v zahranici) a asi po troch mesiacoch (konstatoval, ze bateria je totalne vybita) sa vratil a notebook skusil zapnut a div sa svete siel (zombii sa prebral). Aj ja som sa k notebooku vratil po cca 3/4 roku a teraz som ho rozobral do srobika. Vymenil som CMOS bateriu (asi 1/2 hodiny bol CMOS bez baterie), napruzil som konstrukciu pod GPU (z druhej strany) v smere, ak by bol nekontakt nech sa to popravi ak ide, dal som novu pastu na chladic u CPU aj GPU (tu som odstranil to pozlatko co tam je od vyroby). Notebook som zlozil a skusil zapnut. Nic. Potom som to skusal este 4x a na piaty krat ked som dlhsie podrzal tlacitko napajania (cca 10s) div sa svete ZOMBII ozil a na obrazovke sa mi objavila hlaska ci mam vypnut alebo zapnut TPM chip (F11 vypnul). Dal som F11 a notebook chodi (. Dal som don Windows 7. Po prvotnom spusteni s BIOS 228 aj chladenie slo ako malo. Avsak po vsetkych moznych upgradoch (aj BIOS), Windows a pokusoch spojazdnit kameru a SD citacku mi ostala visiet teplota CPU na 60 stupnoch (pri prvotnom spusteni po instalacii Windows 7 to ukazovalo spravne). Preto som upgradoval BIOS na 229. A preto potrebujem upgradovat spat na 228 (treba prepisat datum v BIOS subore). Uz som sice zohnal na webe 228, ale poziadam Vas, ak v Global supporte maju vsetky verzie BIOS ci by ste mi ich nezaslal. Zmena BIOUSU na 228 spat nepomohla (teplota CPU stale konstante ukazuje 60 stupnov). Teraz patram co to sposobuje (asi zly ovladac).

Tak to by bolo asi vsetko

Osobne si myslim, ze F3Tje poriadne nadupany na svoju dobu, ale chladenie a ostatne casti su nedoriesene. Aj podpora v buducnosti je velmi slaba. Tak som si kupil inu znacku a to Toshibu. Asus budem kupovat len motherboardy a grafiku. Notebooky proste nevedia robit.
rfabry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rfabry 31. 8. 2011 16:09

vmm píše:Zdravim .
Surne - Mate este F3T 228AS bios ?
Bol v servise a mam tam znova 225.
Dakujem vopred dik.


Mam posli mi email na rfabry@yahoo.com a obratom Ti poslem 228,229,225. Ak mas vyssi (napr. 229) potom treba cez hex. editor upravit datum na koci suboru tak aby bol vyssi, inac to cez winflash nepojde.

-- 31. 8. 2011 17:15 --

Mam este jeden problem. Spravnu funkciu CPU temp. sensora a otacky ventilatora. Stale mi to drzi teplotu (aspon sensor tak ukazuje) 60 stupnov a ventilator predpokladam, ze ide na 2500 otacok. Aj ked zatazim procesor a najma grafiku tak sa otacky ventilatoru nezvysia a pri cca 93 stupnoch mi grafika na mojom ZOMBII F3T (citaj vyssi prispevok ako ozil) skape.

Dakujem za radu,ň.

Vo windows mam porieseny problem s Caed readerom i s kamerou. Ak bude zaujem poradim. Dnes som este do Zombii F3T dokupil 1GB pamate (na 2GB). Uz raz bol na cca rok skapaty (citaj vyssi prispevok z dneska) a prebudil sa. Dufam, ze tato legenda poruch a prekvapeni este vydrzi.
rfabry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kniper 11. 9. 2011 21:30

Furt mi na F3Tc hučí větrák. Někde jsem četl (http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=3&model=W3J&id=20080620144206328&page=1&SLanguage=en-us), že by to mohlo být BIOSem , tak se chystám na downgrade, ale nikde na netu ho nemůžu najít. Nemáte někdo ještě BIOS 219 na noťas F3Tc?
ASUS F3Tc AP008, AMD Turion64 X2 TL52 1.6GHz, nVidia GeForce Go 7300, 2 GB DDR2 667 MHz, 120GB 5400 ot/min.
kniper
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků