zhodnocení sestavy

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dezavy 14. 11. 2010 03:24

Ahoj všem, budu vám moc vděčný, když mi provedete zhodnocení sestavy a hlavně kompatibilitu. Nejsem v tom žádný profík.

Potřebuji:
- spustit hry ve stylu Mafia2, NFS Shifts a podobné - respektive hry, které momentálě letí :-)
- PC připojit přes WIFI
- úprava videa
- PC bude v obýváku, tak aby příliš nehučelo
- PC, které bude pár let stačit na herní systémové požadavky nových her
- cena do 15 000 Kč

Nepotřebuji:
- FullHD a ultra tichý PC

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0QZE010TUD010N9P010P5G010SQR0100BN010Y37010IYL010DRY010TUR010TUP0110OD010QG10110HI01
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 11. 2010 05:25

K cemu ten 80mm fan? Do tak malinkeho monitoru bych dnes jiz nesel. Desku bych osadil urcite lepsi, nevim, jak na tom tahle bude s taktovanim.

Ale rozpocet je skoro do koruny, takze jedine, co pujde, je opravit ten vetrak na 2x 120mm.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 11. 2010 08:49

jestli chces hrat hry online tak wifi je dost k prdu. i pokud nechces tak si tam dej kartu ktera ma aspon 2 anteny. z tak maleho rozliseni monitoru bych se asi zblaznil.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 11. 2010 09:35

Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 14. 11. 2010 09:39

CO převažuje? Hry nebo práce s videem? Pokud hry tak bych možná vyměnil procesor za Phenom II X2 555BE, který má ve hrách větší výkon...
skype

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 11. 2010 09:44

8cm větrák taky nechápu, ale co už. Daleko víc je mi divné, proč by dneska někdo k novému počítači kupoval 18.5" monitor. Kvůli ceně? Proboha, vždyť monitor většinou přežije několik počítačových sestav! Opravdu se tazatel má natolik nerad, že si větší nedopřeje? To miniaturní rozlišení se na seriózní práci opravdu nehodí...

Můj návrh: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... BN0108MV01
Alfa by se ale mohla začít cukat kvůli chladiči. Freezery do sestav osazovat nechce, protože u Intel sestav se lámou pushpiny. Vysvětlení, že u AMD se to stát nemůže, tak nějak neberou.

// Teď koukám, že dockalacek uvažoval hodně podobně. :)
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 11. 2010 10:48

Ja jsem rano uvazoval hlavne nad posteli. Ale to, co vymysleli kluci, se mi vcelku libi.

X3 445 bude ta spravna volba. Je moznost uncore na Phenom II X4 a hlavne zbyde par zlataku na monitor, jemuz se da rikat MONITOR.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 14. 11. 2010 13:02

a přesně z těchto důvodů jsem to hodil sem, abyste mi poradili :-) Do této chvíle mám NTB a úhlopříčce a rozlišení nula nula nic :-)
- Větrák 8cm jsem tam dal proto, že jsem koukal na základní desku a pochopil jsem z toho, že to vyžaduje - asi ne :-)
- Že je takový rozdíl v rozlišení monitoru jsem také netušil :-)
- Wifi proto, že umístění PC je od přívodu netu doma dosti krkolomně daleko a WIFI je to nej, co jde. Není to na paření online her, ale hlavně klasické surfování po netu...Proč bych měl kartu s dvěma anténama? Wifi router je 5m vzdušnou čarou bez překážky?
- X3 jsem tam nedal proto, že jsem myslel, že je na dnešní dobu málo, proto X4 :-)
- Raidmax, jsem se zase někde dočetl, že to není moc dobrá volba
- zapomněl jsem na kabely od PC do monitoru - díky ti "dockalacek"

takže tady nyní úprava dle vašich názorů a postřehů:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... RD010TOR01

Co teď, již je vše ok? Všem strašně moooc děkuji za rady a čas, který mi věnujete :-)
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod skype 14. 11. 2010 13:11

WiFinu bych tam fakt nedával..ale pokud jinak nechceš tak: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 70UG0UBK6B
skype

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 11. 2010 13:43

Proč ne WiFi? To je jednoduché - protože WiFi může být velice silně rušena a ovlivněna spousty faktorů. Už jen to, že antény jsou schované za bednou je první faktor, který kvalitně signálu rozhodně nepomůže. Nedejbože když je počítač ještě na zemi pod stolem a WiFi router je umístěný nad úrovní té antény. Když se tomu přidá ještě bydlení na sídlišti, kde je většinou velké množství WiFi sítí, tak může být stabilní internet jen pouhým snem. Pak si zavřeš dveře od pokoje a zjistíš, že už internet nejde vůbec...

A věř, že když se ti každé dvě minuty odpojí internet, tak se z toho za chvíli zblázníš. Přeruší se stahování, odpojí se ICQ, vypadne hovor na Skype atd. a takto dokola furt každé dvě minuty. To pak další den se naštveš a jdeš koupit kabel a z WiFi karty se stávají jen vyhozené peníze. Kabelo žádný takový problém nemá. Navíc pokud bude třeba připojených více počítačů a budete si chtít sdílet nějaká data, tak ty vypadávající 3MB/s je hodně velkej rozdíl oproti stabilním 70MB/s na kabelu...

Pokud je router 5m vzdušnou čarou bez překážky, tak přece nemůže být zase až takový problém natáhnout kabel. Já jsem kvůli vypadávající WiFi doma na jednom stolním počítači tahal kabel přes dva stropy a dvě stěny.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod skype 14. 11. 2010 13:45

Ještě by tady byla jedna varianta pokud bys přihodil asi 1700Kč
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 37010ZHH01
Je tam Athlon X4, GTX460 a N-ková WiFi... výkon ve hrách bude daleko větší...
skype

Odeslat příspěvekod dezavy 14. 11. 2010 14:55

Můžete ještě poradit, proč bych měl volit 4jádro namísto 3jádra?
Musím jen uvést na pravou míru to, že nejsem žádný nároční uživatel, hry si zapařím jen občas, ale chci, aby PC nějakou dobu drželo krok s dobou a ještě za pár let stačilo na nějaké nové hry..
Ohledně WIFI děkuji za rady. Jen je mi to trošku divné - bratránek má podobnou kartu na wifi, router dokonce přes jednu zeď a vše mu šlape. Uvidím, kdyžtak natáhnu kabel - dále wifi neřešme..
Athlona X4 a GTX460 jsem tam původně měl, ale myslím, že mé požadavky splní GTX450 - navíc, když nemám FullHD monitor.
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod skype 14. 11. 2010 14:58

Pokud budeš za pár let chtít hrát nový hry na vysoký detaily, tak se vyplatí spíš GTX460...
skype

Odeslat příspěvekod dezavy 14. 11. 2010 15:08

a postačí k tomu X3 nebo už raději volit X4 - rozdělení těch jáder mi totiž pořád nejde nějak do hlavy..Co když tedy zvolím X4 a GTS450? BUde to postačující varianta?
MSI GTX460 raději brát nebudu, jelikož jsem někde četl, že lepší je ASUS popř. GIGABYTE, ale rozhodně prý ne MSI. Navíc, tyto dva výrobci mají cenu GTX460 výše :-(
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 11. 2010 15:14

Vetsina her dnes dovede vyuzit dve jadra. Nektere hry tri. Maloktera hra, tak dve ze sta, vyuzije vic. Ale situace se casem (pry) zlepsi.

X3 tedy neni spatnou volbou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků