Grafický výkon MacBooku

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wakkee 19. 2. 2008 14:27

tak si prisiel o argument :wink:
Kód: Vybrat vše
http://www.root.cz/zpravicky/za-photohsopem-ve-wine-stoji-google/
---------------------------
Wakkee the real nerd
wakkee
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 19. 2. 2008 14:59

Libi se mi, kolik lidi hani Gimp, pritom sami rezou a tvori grafiku na urovni detskych omalovanek v kradenem Photoshopu/ImageReady.

Graficky vykon MacBooku je odpovidajici jeho strevum a je dostatecny pro bezne pouziti. Verte ze uzivatele widli si o moznostech a rychlosti nekterych multimedialnich mac softu mohou nechat zdat. Jinak Cinema slapala slusne uz na G4kovem iBooku a je ok i na MacBooku (samozrejme po jiste meze).

Resit, co je a neni na win/mac je kravina... jednak macy umoznuji boot do Widli, druhak je pro OS X nepreberne mnozstvi vyborneho softu, ktery sve pc protejsky casto porazi na hlavu, ALE HLAVNE je OS X unix-like system, coz ovsem klik-klik-klik uzivatelum asi moc nerekne...
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod komplikator 19. 2. 2008 15:43

Macker píše:komplikator na kazdy win soft ti na macu poviem presnu nahradu a este to bude o triedu lepsi program.

Ano a takovým je třeba zmíněný TC se správnou sérií pluginů. Naco mít třeba prohlížeče MS Office a ODT souborů, s jistým omezením to běží přímo v TC, stejně tak prohlížení fotek, archivace, FTP, SFTP, ve win pak správa procesů, startup věcí, registry, HW a SW správa (v podstatě kompletní nástroje pro správu), procházení PocketPC, procházení iPodu, vypalování, virtuální mechaniky... ano na to mi stačí jediný - Total Commander, ale jak říkám, člověk si ho musí otunit :)
Tohle je asi jediná věc která mi reálně fakt chybí...

equote="malcolmX"]Libi se mi, kolik lidi hani Gimp, pritom sami rezou a tvori grafiku na urovni detskych omalovanek v kradenem Photoshopu/ImageReady

Resit, co je a neni na win/mac je kravina... jednak macy umoznuji boot do Widli, druhak je pro OS X nepreberne mnozstvi vyborneho softu, ktery sve pc protejsky casto porazi na hlavu, ALE HLAVNE je OS X unix-like system, coz ovsem klik-klik-klik uzivatelum asi moc nerekne...

No řekněme že klasický Gimp je ovládáním hodně odlišný od klasiky napříč platformami. Jasný člověk si to může sáhodlouze nastavit, ale... kdo to udělá, jen málokdo. Jde třeba o prkotiny jako zoom, v mnoha programech je pod + a - na mumpadu, případně spojený s CTRL či ALT klávesou, a ejhle jen tuhle maličkost v gimpu člověk musí složitě nastavovat a na to třeba osobně nemám... A pokud ta narážka s omalovánkama byla myšlena na mě... No mám za sebou dost náročných grafických návrhů, ale někdy pomůže i při prkotině.

Příklad. Měl jsem jednoduchý návrh layoutu, cca 5-6 sliců, víc určitě ne, jenže, byly to šablony které se měnily barevně a drobně i motivem, nicméně rozřezání bylo totožné... Když bych to řezal výřezama tak pro každou kombinaci barvy a motivu sem musel udělat x výřezů a ty separé ukládat... Takhle člověk zapl požadované vrstvy a jednou kl. zkratkou vše uložil. Takže do půl hodinky bylo 30 verzí grafiky nařezáno...
Nebo, jeden docela složitě graficky zpracovaný web, klient si v průběhu realizace rozmyslel barevnost, což znamenalo bnově to nařezat, grafik dostal ode mě PSD se slicy a jen to přebarvil, já pak celou grafiku jednou klávesovou zkratkou uložil na disk a nahradil tím původní soubory, kdybych to dělal ručně, dělám to tak 2-3 hodiny nejméně. Později se ze stejného návrhu (letní barvy) dělal web tématický určený zimě... opět grafik přepracoval, já jednou zkratkou uložil...
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 19. 2. 2008 15:54

komplikator:

To uz jsi ale popsal vicemene profi vyuziti a predpokladam, ze jako pracovni nastroj pouzivas fotokram legalni.

To povzdychnuti nad omalovankama bylo spise mineno obecne. Jen se mi pripomnelo, kdyz jsi zminil fotokram a gimp. Samozrejme je na kazdem, cemu da prednost. Nakonec je to o tom, co mi nejvice vyhovuje.

Ale ver tomu, ze i opravdovi profici pracuji s gimpem.

A pokud opravdu pouzivas OS X, tak ten seznam vychytavek vytuneneho TC na widlich by zrovna OS X mel vesmes umet systemove bez 3rd party sw/pluginu + samozrejme daleko vice.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod komplikator 19. 2. 2008 16:07

OS X používám jen krátkou chvíli, pořídil sem si to jako NB na cesty někde na dovču, mrknout na fotky, na mail, pustit případně filmík, na o mi stačí i ten starší iBook.

PS už nemám potřebu používat, neb z designování jsem šel na čistý programming...

Kdybych OS X používal pro své aktuální potřeby, měl bych určitý problém neb ne všechny vývojové nástroje bych sehnal pod MacOS X, i když... asi sehnal, jen bych musel více pátrat a nebyl by takový výběr... Nejsem si třeba jistý zda Oracle produkty potřebné pro vývoj běhají nativně v MAC OS X ;)

A ještě malá poznámka ke GIMPu, nevím jak nějaké poslední verze, ale počítám tak půl roku zpět měl GIMP problém s interpretací efektů nad vrstvami jako jsou drop shadow, glow etc... Hlavně ten drop shadow je velice běžně používaná funkce a když grafik připraví návrh v PS tak po otevření v GIMPu to vypadá naprosto jinak :( Taktéž nepřebíral složky vrstev, což je zase super když chce člověk vypnout tématickéu část návrhu a všechny související vrstvy jsou uložené ve folderu
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior

Odeslat příspěvekod Beast899 17. 11. 2010 19:30

Chtěl bych se zeptat, jak to momentálně vypadá s AutoCadem pro mac os X. Na torentech sem našel nějakou verzi která by měla být speciálně pro mac... tak se chci zeptat jestli s tím máte někdo zkušenosti. Taky mě zajímá jak je řešený ovládání... Dočetl jsem se, že mac os x podporuje na myši jen jedno tlačítko... na autocad je ale potřeba plnohodnotná myš...Kdyžtak dík za info.
Beast899
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 17. 11. 2010 21:57

beast:
má chyba, už jsem byl v topicu o mb air 11,6 opraven (s tou jednotlač. myší)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Předchozí stránka