Nejlepší program pro úpravu ID3 tagů

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod akira.uzai 24. 11. 2010 19:23

karlos00x píše:delaval jsem to v tag&rename protoze jestli dobre pamatuju tak stacilo si udelat jednotnou adresarovou strukturu a pojmenovani souboru a on to vsechno vytahne a nacpe do id tagu
[artist]/[year] - [album]/[nr] - [track].mp3
[year] - [album]/[nr] - [artist] - [track].mp3 (pro kompilačky)
vic uz si nepamatuju bo uz tak 5 let nemam cas tohle resit takze proste hazu do winampu cele adresare autorů.



a co když máte v názvech a kladeb nebo alb nějaké znaky, které nelze pro pojmenování souborů nebo adresářů použít? například lomítka navíc někdy údaje v id tagách jsou zadané v špatném kódování (různé varianty win kódování, což může dělat pěknou neplechu na disku, takové soubory nejdou smazat ani otevřít, prostě peklo... )
navíc pokud fungujete na win xp, tak díky špatným systémovým fontům namísto 85% písmenek vám xp zobrazí čtverečky, což není moc praktické

jinak nevidím žádný důvod proč instalovat a používat speciální SW na ID tagy, když mnohem logičtější a pohodlnější je upravovat vše přímo v přehrávači, tedy pokud je to ten nejlepší na světě Foobar 2000, používám jej na win i na linuxu a žádný program na id3 tagy nepotřebuji ani jsem zatím nenašel takový co by mi nabídl něco víc než Foobar
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslavh85 24. 11. 2010 19:43

Nejlepší? Nevím, všechny jsem je nezkoušel. Jednou jsem vyzkoušel Mp3Tag a od té doby jsem neměl důvod pátrat po dalších.
miroslavh85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod babca 24. 11. 2010 19:45

Janetik: "1500 sbírka"?

Dlouho byl dobrý ID3-TagIT, ale vývoj se zastavil a jeho přebytečnosti (proč musí vypadat jak outlook?) mě už začaly štvát, mp3tag je really gr8.
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 24. 11. 2010 20:00

akari: asi jsem to bud blbe napsal nebo jsi to spatne pochopil. postup prace je ten ze to udelam ve filesystemu a program mi to pak nasype do tagů(i kdyz ten program to umi i naopak)

no a jelikoz jsem konzerva tak pouzivam http://www.pspad.com/cz/remdiak.htm

-- 24. 11. 2010 20:01 --

jo a na prehravani hudby pouzivam winamp 2.91
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hit.man 24. 11. 2010 20:11

pepak píše:
o.dokoupil píše:Škoda, že už není ve vývoji Media Tagger, s tím jsem velice spokojený...

Tragédie je, že i přes mnoho let zastavený vývoj a několik kritických chyb (třeba vytvoření tagů ve FLACu o délce někde kolem 26-29 minut spolehlivě poškodí dotyčný soubor) jsem zatím nenašel nic, čím bych ho mohl nahradit :-(


Přesně moje slova!!!
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod asgy 24. 11. 2010 20:30

Na Windows TagScanner a spokojenost.
Time waits for no one...
asgy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wlashack 24. 11. 2010 20:34

Jednoznačně placený Tag & Rename. Není sice free, ale mám ho koupený již několik let a nikdy mě nezklamal. Jestli jsem nikdy nelitoval koupě nějakého SW tak právě tohoto. Nezklamal ani s kompletním přetagováním knihovny o 20.000 písničkách. Žádná z free alternativ se mu nedokázala přiblížit a že jsem jich zkusil. Nejlepší free je asi MP3Tag, ale já bych neměnil.
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Curuj 24. 11. 2010 21:01

cez prehrávač - Foobar2000
sťahuje z freedb, covery z last.fm, hromadne premenováva. stačí mi :)
Intel Core i7 950|Noctua NH-D14|GIGABYTE X58A-UD3R|Zeppelin Gold 3x2GB 1600MHz + Kingston 3x4GB 1333MHz|OCZ Vertex 2 60GB|SAMSUNG 1,5TB+2TB, WD Black 1TB,|SEASONIC M12II-520|FRACTAL DESIGN Define R3|ASUS GTX680-DC2T-2GD5|2xHP ZR24w 24"|Win7 Pro x64
Curuj
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gyoja 24. 11. 2010 22:27

hit.man píše:
pepak píše:
o.dokoupil píše:Škoda, že už není ve vývoji Media Tagger, s tím jsem velice spokojený...

Tragédie je, že i přes mnoho let zastavený vývoj a několik kritických chyb (třeba vytvoření tagů ve FLACu o délce někde kolem 26-29 minut spolehlivě poškodí dotyčný soubor) jsem zatím nenašel nic, čím bych ho mohl nahradit :-(

Přesně moje slova!!!

Moje taktéž.
gyoja
Junior

Odeslat příspěvekod maro.sk 24. 11. 2010 22:53

TagScanner. Je zdarma a navyše je moźnosť stiahnutia portable verzie.
http://www.xdlab.ru/en/
CADACM100/RRA1520/NSPV4DMHA/KPP/VSGR06/GSR60/J-V-J :)
maro.sk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akira.uzai 24. 11. 2010 22:59

Curuj píše:cez prehrávač - Foobar2000
sťahuje z freedb, covery z last.fm, hromadne premenováva. stačí mi :)


přesně, nejsem příznivce programů, které umí milion funkcí a ani jednu pořádně (Nero) ale jsou dvě, vlastně tři výjimky: pro práci s hudbou Foobar 2000, pro práci se soubory obecně Total Commander a pro práci s textem GVIm
jo a pokud chcete i negativní doporučení, tak je to kombinace Windows - iTunes a funkce automatická správa knihovny, celkem slušně zorganizovanou sbírku ruského ska a japonského HC a punku jsem musel celou smazat, protože mi iTunes rozházelo kompilace a tributy do adresářů po jednotlivých interpretech, díky tomu, že spousta názvů interpretů bylo v nějakém úchylném win kódování tak názvy souborů i adresářů byly nečitelné a dodnes iTunes podezřívám, že problém s chybějícími tagy vyřešily smazáním souborů bez jakéhokoliv varování...
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 25. 11. 2010 04:39

Winamp - otagoval som s nim cca 30GB velmi rychlo, efektivne a zadarmo cez funkciu autotag. Potom som to importoval vsetko do iTunes kde sa ich iTunes consolidovali takze to bolo vo formate autor\album\cislo skladby - nazov.

bolo by to hotove aj rychlejsie nebyt pomalsieho PC.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Junior

Odeslat příspěvekod Elza 25. 11. 2010 09:04

Osobně mi nejvíce vyhovuje program MP3 Collector od Collectorz.com. Jednu jeho starší licenci používám už skoro 7 let.

Nemusím zde nijak složitě upravovat jeden soubor za druhým, ale pohodlně dokáže ID3 tagy vygenerovat hromadným označením dle názvu souborů. Formát názvů souborů si lze také vybrat. Nejvíce mi vyhovuje asi "CISLO TRACKU - INTERPRET - NAZEV_PISNICKY.mp3". Občas využiju i export dat z ID3 do textových souborů pro tvorbu obalů na CD.

Zobrazit ve vyšší kvalitě: http://www.elzadesign.cz/files/temp/mp3collector.png
Obrázek

Více na http://www.collectorz.com/mp3/.
Elza
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muaddibsk 25. 11. 2010 13:47

Ja sa tiež prikláňam k Mp3Tag-u (http://www.mp3tag.de/en/). Už dlhé roky ho používam (respektívne nakoľko už na to kašlem, tak aspoň ho mám nainštalovaný :-) ) a z viacerých odskúšaných mi najviac sadol.
Obzvlášť užitočný a ľahko ovládateľný je pre hromadné premenovanie súborov, používam napr. pre zjednotenie názvu albumu, interpreta a pod. ...
muaddibsk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 25. 11. 2010 22:32

Používám MP3Tag, umí prakticky vše, co potřebuji. Část práce pak dodělá foobar2000 (replaygain a u některých BPM scan pomocí pluginu).
ron.jeremy
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků