ASUS K70I - hlučný fan

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KUR_PITKA 25. 11. 2010 16:01

Zdravím, dostal se mi do ruky notebook ASUS K70I series

parametry:

Core2D T4500
Geforce GT320M

NB je asi 3 měsíce starý, vše funguje jak má, jen poslední týden je strašně hlučný ventilátor.
Řekl jsem dotyčnému který mi po tel toto říkal a doporučil jsem mu prostory kolem chlazení a chlazení samotné vyčistit/vyfoukat ideálně kompresorem. Bohužel toto nepomohlo, proto mi NB dovezl.

Mám NB u sebe, všechno jede a bohužel i ventilátor a zdá se že jede na plný kotel od spuštění pc i ve windows (i když NB mám na baterku). Předtím to bylo tak,že se spustil NB, roztočil se naplno fan, po chvíli se stišil a ve windows byl defakto neslyšitelný, jen při nějaké práci, nebo hraní her se roztočil naplno, ale po dohrání se zase ztišil. Nyní ale běží "jakoby" naplno pořád.

Nevíte co s tím? Zkoušel jsem upravit shcéma napájení : teď mám Power4gear Quiet office, ale nepomáhá to. Je NB na reklamaci, nebo se s tím dá něco dělat?

Díky za info
386SX 16 Mhz,2 MB Ram,80MB HDD,Trident 512 Kb, 14" VGA Mono..., Sound Blaster PRO, To všechno ve SLim kejsu se 100W zdrojem...
KUR_PITKA
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2010 16:04

Chybi tu zasadni info, a to teploty CPU a GPU. A to jak na plose, tak v zatezi. Muze byt nekde uvolneny chladic, nedolehat a chladit spatne. Pokud mas teplotu procesoru nad 50°C a necitis horko z vydechu vetrani, ne nekde stopro neco spatne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KUR_PITKA 25. 11. 2010 16:10

... ne, NB je chladný, vzduch který jde ven je taky defakto chladný
Naposledy upravil wizaard dne 25. 11. 2010 16:23, celkově upraveno 1
Důvod: Není nutné citovat poslední příspěvek.
386SX 16 Mhz,2 MB Ram,80MB HDD,Trident 512 Kb, 14" VGA Mono..., Sound Blaster PRO, To všechno ve SLim kejsu se 100W zdrojem...
KUR_PITKA
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2010 16:12

A teplota CPU? Zjistis treba Speedfanem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KUR_PITKA 25. 11. 2010 16:20

teploty

CORE0 - 28 stupňů
CORE1 - 28 stupňů
GPU - 29 stupňů
386SX 16 Mhz,2 MB Ram,80MB HDD,Trident 512 Kb, 14" VGA Mono..., Sound Blaster PRO, To všechno ve SLim kejsu se 100W zdrojem...
KUR_PITKA
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 25. 11. 2010 16:24

Je aktualizovaný BIOS a nainstalovaný ACPI ovladač (správa napájení, fan apod.)?
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2010 16:26

Chlazeni se zblaznilo.

Kdyz nabootujes live distribuci LInuxu (stahni, vypal/nahraj na USB, spust), chova se to stejne?

NE: SW problem, reinstal Win vyresi.

ANO: HW problem, zkus omrknout BIOS, tam ale nic moc asi nebude, takze servis.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KUR_PITKA 25. 11. 2010 16:36

Spustil jsem UBUNTU LINUX KOala ale pořád to samé.
Takže asi reklamace co?

V biosu je jediné ASUS FANCYSTART což ani přesně nevim co je.
386SX 16 Mhz,2 MB Ram,80MB HDD,Trident 512 Kb, 14" VGA Mono..., Sound Blaster PRO, To všechno ve SLim kejsu se 100W zdrojem...
KUR_PITKA
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků