Po startu/obnovení ze spánku samovolně přepíná rozlišení

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gmvasek 30. 10. 2010 20:55

Ahoj, mám notebook s Vistou Home Premium x32, k tomu všemu je tu samostatná grafická karta nVidia GeForce 9300M GS. Můj problém je ten, že kdykoliv spustím jakoukoliv fullscreenovou aplikaci pod rozlišením nižším než nativním (což je 1440x900), tak po jejím ukončení sice v pořádku najede původní rozlišení, ale... po restartu systému se hned na přihlašovací obrazovce rozlišení přepne zpátky do toho původního, totéž se děje i po obnovení z režimu spánku nebo prostém zavření a znovuotevření víka notebooku (je nastaveno pouze zhasnutí displeje).
U 1280x768 (TF2) to ještě problém není, ale u 640x480 (StarCraft 1) už to jde poněkud špatně nastavovat zpátky...

Ovladače grafické karty jsou asi 3x aktualizované, nepomohlo to. Systém je aktualizovaný.
gmvasek
Junior

Odeslat příspěvekod gmvasek 1. 12. 2010 15:19

Bump, nikdo neví?
gmvasek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 12. 2010 18:17

Nenpsal jsi verzi OS :-/
Příčinou závady je prostý fakt:
Daná sestava není kompatibilní s OS Vista SP2.

IMHO nikdo:
1) nehraje v NB hry: to je jen pro masochisty, jako hraní her v mobilu; ke hraní her slouží:
- herní PC;
- herní konzole;
2) rozumný si nekoupí NB s chipsetem/IGP/VGA nVidia: extrémní přehřívání této sestavy je zákonité a nevyhnutelné.

Co s tím?
Nejrozumnější řešení vyplývá z předchozích faktů:
1) pro hry pořídit některé z uvedených herních zařízení;
2) k práci na cestách kvalitní NB bez součástek od nVidia.
Pokud trváš na tomto NB, odisntaluj SP2 a vrať se k základní verzi OS Vista. Daný hw je kompatibilní s OS Vista bez SP2.
Nebo lépe: instaluj OS WXPx/32.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gmvasek 1. 12. 2010 19:12

Máš nějaké důkazy, abys podložil své tvrzení? Něvěřím ti totiž, že by Acer TM 7730 nebyl kompatibilní s Vistou a nevěřím, že právě SP2 by způsoboval uvedené chování, když se NTB rok předtím choval bezchybně.

Nezajímá mě, jestli jsem masochista, protože na notebooku hraji hry nebo jestli se NTB přehřívá. Požádal jsem o radu a ne o poučení že na noteboocích se nehraje :pozor
gmvasek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 12. 2010 22:56

gmvasek píše:Něvěřím ti totiž, že by Acer TM 7730 nebyl kompatibilní s Vistou

Zřejmě sis nepřečetl odpověď:
Milanr1 píše:Daný hw je kompatibilní s OS Vista bez SP2.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků