neznámá ikona pro Adobe Reader / Office Comunicator

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jedle 28. 12. 2010 14:47

Už delší dobu se mi na hlavním panelu Windows 7 při otevření Adobe Readeru a Office Communicatoru zobrazuje (místo správné aplikační ikonky) taková podivná ikonka - viz screenshot v příloze.

Děje se tak opravdu pouze v případě 2 výše uvedených programů. Ikony ostatních programů se zobrazují na hlavním panelu v pořádku. V systému obecně mají soubory typu PDF ikonu standardní (správnou).

Reinstalace Adobe Acrobat ani Office Communicatoru nepomohla.

Poradíte prosím někdo co s tím?
Přílohy
Unknown icons.png
Naposledy upravil jedle dne 28. 12. 2010 14:55, celkově upraveno 3
jedle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 12. 2010 14:50

Nevidím na tom nic mimořádného ani chybného.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedle 28. 12. 2010 14:53

no standardně by tam měla být ikona Adobe Readeru (červená) / Office Communicatoru (modrá)
jedle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 12. 2010 14:58

Už jsem to pochopil ;-)
Standardní řešení:
stačí smazat poškozený iconcache.db v uživatelském profilu.
Po odhlášení/přihlášení nebo restartu OS se vytvoří nová databáze ikonek.
Poté zkontrolovat/opravit stav FS:
chkdsk C: /F /R /B
odsouhlasit a restartovat OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedle 29. 12. 2010 11:52

Díky za info. Postupoval jsem přesně dle uvedeného návodu ;). Problém však stále přetrvává :(. Nějaké další tipy?
jedle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 12. 2010 12:04

jestli použivaš jakekoliv tunidlo vzhledu - tak jako první akce musi jit pryč.Beze zbytku.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedle 29. 12. 2010 13:46

nic takového nepoužívám
jedle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 12. 2010 15:03

Tak otestuj klikadlo:-) je portable - FileTypesMan od Nirsoft.Podivej se na položky default ikon a cestu k patřičnemu přidružení jestli je vše OK.jestli ne tak editfile type a cesta typu
"C:\Program Files\WinZip\WINZIP32.EXE",2 to je samozřejmě přiklad,v programu to hned pochopiš.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedle 29. 12. 2010 15:12

kontroloval jsem přes FileTypesMan a zde je vše OK. Ani jsem nečekal, že by to byl problém, protože ikonky PDF souborů v systému (např. exploreru) se zobrazují správně. Problém je s ikonou Adobe Reader na hlavním panelu.
jedle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 12. 2010 15:42

Za pokus člověk nic nedá a za kontrolu.Jinak nastavení hlavního panelu?žadný optimalizator a tím nemyslim jenom tunění vzhledu?Pokud udělaš pinned - jak vypadá ikona?
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedle 29. 12. 2010 16:07

jj, za kontrolu člověk nic nedá ... souhlas.

Co se optimalizatoru týče, tak si nejsem vědom, že bych cokoliv instaloval. Pinned ikona Adobe Readeru vypadá takto - viz poslední ikona na screenshotu. Stejně vypadá ikona Office Communicatoru.
Přílohy
pinned_PDF_icon.png
pinned PDF icon
pinned_PDF_icon.png (12.72 ) Zobrazeno 3144 krát
jedle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 12. 2010 16:32

Je zvlaštní že tento problem tzn. vše ok a pouze problem s adobe ikonama se tahne už od dob XP.Možna se mrknout na totožne problemy a hledat pouze kombinaci Adobe+tento problem.Ty obecné co zabirají vždycky - viz postup Milan co zabírají vždy asi tady neplatí.
Takže na pinned ikonu držet shift a pravý klik , vlastnosti a změnit ikonu.Co se objeví v nabidce?Odpovím si sám - na rozdíl od jiných pinned se k nabidce změnit myslim ani nedostaneš.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paulos 29. 12. 2010 18:21

Shift a pravý klik? To mi nějak nefunguje...
Jiný nápad: Klikni pravým tlačítkem na ikonu na panelu, tam ještě pravým na řádek s názvem programu -> Vlastnosti a tam zkus změnit ikonu. Nic negarantuju! Pokud je tam už správně, tak to nic nevyřeší :( Změny se můžou projevit až po restartu / znovuspuštění Explorer.exe, pozor na to.
Paulos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 12. 2010 09:09

Shift a pravý klik nefunguje?A jak spouštiš pinned s elevací? :-)Shift+pravý klik nefunguje na napřiklad některe pinned od addobe ,spiš funguje ale chybí volba změnit ikonu což mne přivadí na zajimave myšlenky.Připni si dejme tomu TC,nebo ja nevím Problem step recorder ty jdou a jestli to nepujde je problem daleko hlubší než jenom vadná ikona.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paulos 30. 12. 2010 09:34

Ahá, takže ten Shift a pravý klik funguje jen když připnutý program právě neběží... Zajímavé :-)
OT: Se zvýšenými právy ho spouštím pomocí Ctrl+Shift a kolečko myši.
Paulos
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků