Pripojenie na vlastný server z vlastnej siete

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod inetMark 10. 1. 2011 10:25

Zdravím.
Mám verejnú IP adresu a jeden PC, čo mi beží ako server.
Z vonka sa na neho normálne viem pripojiť. Na routri mám nastavené DMZ na vnútornú IP adresu toho servera. Teda ak do prehliadača napríklad cez mobilné pripojenie zadám http://{moja_verejna_IP_adresa}, tak sa pripojím priamo na daný server z mojej domácej siete.
Teraz nedávno som menil router za D-Link 615 DIR-615 a už keď tú IP adresu zadám z lokálnej siete, tak mi to nefunguje.
So starým routrom (D-Link 214) mi to fungovalo - ani neišlo na net a router to priamo presmeroval na server.
Určite to bude nejakým nastavením, no nemám ani potuchy, aké nastavenie by to mohlo byť.
Prosím môžte mi poradiť?
Ďakujem.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 1. 2011 10:32

To je normální a správné chování ;) Z lokální sítě na něj přistupuj pomocí lokální IP, z venku na něj přistupuj z veřejné IP.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod inetMark 10. 1. 2011 10:43

Ale nejak by to mohlo ísť hádam nastaviť, keďže pred tým to išlo.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 10. 1. 2011 10:46

na nekterych NAT routerech se musi explicitne povolit loopback. podivej do manualu

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 10. 1. 2011 11:24

Vďaka za info o tom loopbacku. Po googlení som zistil, že daný router to nemá a jediné riešenie je dať tam 3rd party FW.
Takže asi skončím pri riešení c:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 10. 1. 2011 12:54

levny router - drahe problemy
MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 10. 1. 2011 13:30

Nemyslím, že to má s cenou čo dočinenia.
Prodošlý router stál cca 20€ a tento cca 60€. Na domáce účely úplne postačujúce vrátane rýchleho WiFi.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 10. 1. 2011 16:45

Tento alebo podobny dotaz je tu uz treti krat za poslednu dobu.
Aj ked sa to na niektorych zariadeniach da povolit, tak z hladiska bezpecnosti prevadzky by bola takato konfiguracia akurat dierou vo firewalle. Standardne je tato vec vypnuta a povoluje sa iba za ucelom testovania.
V sucastnosti sa podobne prehmaty podarilo vychytat zrejme uz aj na zariadeniach urcenych pre domacnosti. Odchodzie spojenia z lokalnej LAN smerovane na vonkajsi iface Firewallu maju byt podla spravnosti zahadzovane.
Myslim, ze hosts tabulka to vyriesi celkom uspokojivo a navyse bezpecne pre samotny server vo vnutornej LAN.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 10. 1. 2011 22:40

Odchozi spojeni z LAN ktera maji byt prelozena se maji chovat dle nastaveni. Jakekoliv nekonfigurovatelne chovani je z principu spatne
MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků