D-Link DSL-584T -> ROUTER edimax BR6574n

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 15. 1. 2011 17:28

AHOJ,
mám dvě stolní pc propojeny kabelem přes d-link a tři NB volně se pohybující po domě připojeny přes wifirouter..
v poslední době mi jde net pouze ve stolních pc ,ale na NB net jde pouze za předpokladu, že je zaplý min.jeden stolní počítač,v lepším případě po vypnutí stolního mi rychlost netu na nb rapidně spadne
internetové připojení mám dsl,OS v nb w7 a ve stolních xp home
CHTĚL BYCH DOPORUČIT CO UDĚLAT proto aby všechny pc měli na sobě nezávislé připojení na net,věřím tomu že je to snad jen nějaká blbost(moje??)
ahoj a děkuji za názory ;-) :-)
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 15. 1. 2011 22:25

Nenapsal jsi žádný bližší popis nastavení a zapojení ani přesné typy použitých zařízení, verzi firmware routeru, verzi OS a verze ovladačů síťových karet.

Obecná rada - aktualizuj ovladače síťové karty (nestahuj z webu výrobce notebooku, ale z webu výrobce síťové karty!) a aktualizuj firmware routeru,
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 16. 1. 2011 15:16

firmware routeru jsem aktualizoval dleTvé rady,stolní pc mám napřímo napojeny do d-linku(dsl od o2-internet/extra)nb volně se potulující po dvoupatrovém domě jedou přes wifi,kterému se jde jak se mu zachce(ráno po aktual.fw to šlape na noťásku jako blázen a hlavně NEzávisle,tak uvidím jak dlouho..
dnes aktuálně změřeno..cca v 15:15h
Průměrná rychlost připojení: [?]5,852 Mbit/s
Průměrná rychlost stahování dat: [?]731,58 kB/s
Průměrná rychlost odesílání dat: [?]43,791 kbit/s
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 17. 1. 2011 20:54

tak asi vyřešeno,zmiňovaný d-link jsem ponechal jen a pouze jako modem ,žádný jiný kabel krom telefonního v něm píchlej nemám,všechny (oba)kabely ke stolním pc mám píchlý do edíka a net na nb řeším vzdušně samo také přes něj,ještě jednou díky za námahu ,nakonec mě tostálo 48 usilovného přemýšlení ,a hlavně zadara:)
ještě postřeh,když jsem byl hoodně zoufalý,tak jsem brnkl na telefonicu ať mi zašlou nový d-link(tento je můj,tenkrát když je dávali k balíčkům za korunu,tak jsem trochu předběhl dobu a koupil si ho sám,ani nechtějte vědět jak jsem byl pak *****:) )no a frajer mi řekl ,když sem se vykecal,že dva roky jsou na d-link až dost a že mě nebude zatěžovat infem a pošle mi obratem wifiZyxel router...haháá-pyc snad je todobrej návod pro všechny stejně nešťastné jako JÁ..:)
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků