Nejlepší program pro ovládání počítače na dálku

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 19. 1. 2011 15:53

Jaký je podle vás nejlepší způsob (nástroj, program), kterým lze ovládat počítač na dálku, spravovat jej, vytvářet na něm data či spouštět nejrůznější služby? Nemusíte být zrovna pokročilý administrátor, aby bylo možné se ke svému počítači dostat i z jiné lokality. Vaše tipy pomohou vytvořit nedělní článek na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 1. 2011 15:59

Na plaformě OS WNT:
1) MS:
mmc
mstsc
net
shutdown
psexec
psshutdown
aj.
2) spousta 3-P utilitek, např.:
TeamViewer
apod.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod croolman 19. 1. 2011 16:06

Pro mě určitě TeamViewer. Nemusí se instalovat, spojení probíhá jednoduše pomocí kódu. Je to ten nejjednoduší program na ovládání vzdáleného počítače, který jsem používal.
croolman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seda 19. 1. 2011 16:08

Ja zase považuju za nejlepší logmein.com
seda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 1. 2011 16:12

pozuivam logmein.com, na vzdalenou spravu neznam lepsi, teamviewer je taky dobry, ale na trosku neco jineho.
anonymni

Odeslat příspěvekod a02 19. 1. 2011 16:15

a02
Junior

Odeslat příspěvekod Kessara 19. 1. 2011 16:19

Logmein je fajn z hlediska že nepotřebuje veřejnou adresu a na jeho plnohodnotného klienta stačí třeba portable firefox s jejich pluginem..a jde to použít kdekoliv bez administrátorského účtu a jen se základním přístupem na net. Otázka je bezpečnost, zda li se mám poskytovatel služby nemůže svévolně hrabat v pc, které je defacto pořád připojeno na jeho servery aby bylo dostupné, ale možná sem jen trochu paranoik.
Kessara
Junior

Odeslat příspěvekod M0RGAN 19. 1. 2011 16:27

Když jen někdo chce poradit s nějakým problémem, tak používáme sdílení plochy přes Mikogo (jednoduché připojení se do session pro člověka, co jej nemá nainstalované). A v něm mi může i předat ovládání své klávesnice a myši, takže je to jednoduché a funkční pro jednorázové použití.
M0RGAN
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 19. 1. 2011 16:28

oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub.karasek 19. 1. 2011 16:29

LogMeIn. Pohodlne, pod jednim uctem mam mnoho pocitacu a kdykoliv se na ne muzu pripojit, pokud to umoznuje zakladova deska, tak muzu dokonce pocitac na dalku i zapnout
jakub.karasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod veigy 19. 1. 2011 16:36

Jednoznačně Teamviewer, nabízí mi připojení i z iphone, což mi velice vyhovuje.
CPU: Intel Core i7 4770k @ 4.2GHz | RAM: 4x4 Crucial DDR3 1600MHz @ 2133MHz | GPU: Sapphire RX 580 8GB | SSD: Samsung 970 Evo 512GB | MONITOR: Dell U2414H + AOC Q3279VWFD8
Dell XPS 13 9343 Touch, i7, 8/256 (na prodej)
veigy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 19. 1. 2011 16:37

Sub7 :D
Jinak VNC/MSTSC, na linux samozrejme SSH (klient putty pro win)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BlackRider 19. 1. 2011 16:38

Jednoznacne TeamViewer. Umi vsechno co Logmein plus par veci navic.
BlackRider
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bezzle 19. 1. 2011 16:41

TeamViewer, na vsech platformach.
Nasleduje vnc a ssh.
bezzle
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calven 19. 1. 2011 16:43

Taktiež fungujem na TeamViewer (ťažko povedať, ako to vyskloňovať... :-) Má pre mňa jednoznačnú výhodu v tom, že ho vie po drobných inštrukciách po telefóne spustiť aj generácia 50-60+.
No a druhá výhode je v tom, že funguje krížom cez celé spektrum OS - takže nie je problém z MacOS X sa spojiť s Win, poprípade všetko urobiť z iPhone-u/iPod-u z prostredia iOS bez ohľadu na to, aký OS má druhá strana.
Možnosť spúštať TeamViewer bez inštalácie je len taká čerešnička na torte.
Calven
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků