Notebook pro Full Hd filmy a do práce do 15.000 Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Czuba 18. 1. 2011 20:59

A co říkáte na ten Gigabyte? Je to dobrá konfigurace nemyslíte?
Díky
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K4m1k4z3 18. 1. 2011 21:15

Konfigurace možná, ale v porovnání s HP 6550b je to plastovej šmejd.
• Aspire V3-571G | 15.6" Full-HD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8GB RAM
Intel 320 80GB SSD | 1TB UltraBay HDD
SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
K4m1k4z3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 18. 1. 2011 22:08

Ok, tak na ten Gigabyte jsem taky neslyšel nějakou slávu, spíš zápory :)
Ty Hp jsou vcelku OK, ale proč většina tady nabízí HP? To jsou tak super?
A co toto? Je to Asus, Asus není dobrý Ntb?

Díky
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=81032

nebo MSI???

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE10XE
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 18. 1. 2011 22:47

My neříkáme, že je HP super. My říkáme, že HP ProBooky B jsou momentálně to naprosto nejlepší, co za takové peníze můžeš dostat. A většina je tu nabízí proto, že tomu rozumí a že vědí, jaké jsou.

Nehledě na to, že o ProBoocích B tu je zmínka v každém druhém tématu, tak snad není problém taky zapojit trochu iniciativy a něco najít...
viewtopic.php?f=907&t=1133274&p=7977478
viewtopic.php?f=907&t=1132765&p=7970759
viewtopic.php?f=907&t=1132676&p=7962930

Ten ASUS K52 je obyčejný multimediál; nic víc, nic míň. To MSI FX600 je taky multimediál, leč dle diskusí (jak je u MSI zvykem) celkem nepovedený, resp. takhle - s vysokým výkonem za nízkou cenu, takže nekvalitní konstrukcí a hlučným chlazením.

viewtopic.php?f=907&t=1128336&p=7841733
viewtopic.php?f=907&t=1133103

Projdi si FAQ - Notebooky, třeba Ti to trochu otevře oči.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 19. 1. 2011 09:24

No dobre, ja ti to teda v krátkosti zhrniem ...

1.) Nikto tu (dúfam) neodporúča niečo z čoho má províziu , prípadne čo má on sám doma na stole.
Odporúčame tu ľudom najlepšie riešenie pre ich potreby, všetko v rámci ich finančných možností.
Jednoducho povedané: "Aby si za svoje peniaze dostal to najlepšie čo hľadáš"

2.) Prečo stále HP Probook b ? Tento NB od uvedenia na trh má bezkonkurenčný pomer cena/výkon ale pridáva aj kvalitu. NB nieje obyčajný plastový multimediálny stroj, ide o v danej cene bezkonkurenčné pracovné zariadenie za ktoré sa určite nebudeš hanbiť.

3.) Prečo nie GIGABYTE ? Prečo nie ASUS ?

A prečo áno ? Ak je možnosť mať niečo lepšie za svoje peniaze ?

GIGABYTE vstúpil na trh notebookov podobne ako nedávno MSI. Teda cestou multimediálnych Notebookov s vysokým výkonom, každopádne je to to isté radový plasťák! Ja len dúfam že kvalita je lepšia ako u MSI. ASUS zasa u nás neponúka profi rady ale skôr sa zameriava na široké spektrum spotrebiteľa od low-end users až po herné a multimediálne rady.

Každopádne, je to na tebe.
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 19. 1. 2011 09:40

Notebooky Gigabyte nejsou špatné, určitě lepší než MSI, ale srovnávat je s ProBooky B samozřejmě nejde. Obecně není možné srovnávat pravé business třídy (i když ProBook je "jen" střední třída) s obyčejnými multimediály.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 19. 1. 2011 16:50

Ok, tak dám na vás. S největší pravděpodobností vemu tento. Vyplatí se za tu cenu?
Bude umět přehrávat i FullHD, nejaké hry, multimedia atd??? Grafika asi nic moc co?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE10KF
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 19. 1. 2011 17:01

filmy prehraje i kdyby to mel tlacit pres CPU.
herne nedokazu posoudit.
kvalita je jinde nez acer z teska za 12.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod C3luar 19. 1. 2011 17:12

1.) Dobrá kúpa, som rád že sme ťa presvedčili žiadať za svoje peniaze adekvátnu kvalitu

2.) Ano, multimédia a HD video nebude problémom

3.) Ano, určité hry na tom pobežia veľmi slušne, (ale nieje to herná grafika) každopádne staršie hry určite.

http://www.notebookcheck.com/ATI-Mobility-Radeon-HD-540v.36460.0.html
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 19. 1. 2011 18:13

to karlos00x : vím, nejsem blázen abych nakupoval tam :)

to C3luar: díky za radu, akorát mi vrtá hlavou proč jediné HP dává záruku pro firmy pouze jeden rok, u ASUSu toto není, nebo je to jen překlep na AlfaComp?

A také jejé je vlastně DPH? Pokud vím tak 20%, ale na stránkách vidím že to tak není, že cena bez DPH je jiná než počítám. Díky za osvětlení :)
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 19. 1. 2011 19:07

Pri nakupu na firmu se to resi dle obchodniho zakoniku zatimco pro tebe podle obcanskeho zakoniku, takze rok je jeste dobry, podle obchodnaku je to myslim jen pul roku.
At pocitam jak pocitam tak cenu maji dobre - DPH 20%.

(pokud nevis jak si spocitat kolik je DPH z ceny vyrobku tak se dělení, násobení, procenta se učí na 2. stupni zakladni skoly)

-- 19. 1. 2011 19:08 --

jo, pripadne to jde dopocitat i trojclenkou.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wizaard 19. 1. 2011 19:40

Czuba: HP není jediné, které dává na IČO záruku "jen" rok. Běžně se to tak dělá, zvlášť u levných business strojů, jako je ProBook B. Vyšší řady (EliteBook, ThinkPad T, ...) mívají standardně 3 roky od výrobce.

Jak tu padlo, DPH sedí :-). 21.100 / 1,2 = ...
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 1. 2011 21:15

Czuba:
do půl roku od koupš notebooku můžeš dokoupit extra záruku.
Buď jen typu carry-in (nosíš do servisu), nebo i Next Business Day On Site (technik jezdí k tobě), příp. i s Accidental Damage Protection - pojištění proti náhodnému poškození (polití, praskliny, pády, ...)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 20. 1. 2011 12:16

Ještě jsem se díval na tento NTB Toshiba:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O000000ZCF
je to dobrá volba? Či nikoli?

to karlos00x: Ano na základní škole jsem se opravdu učil počítat. Jen jsem to počítal trochu jinak :) Ale díky za upozornění
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 20. 1. 2011 14:40

Tak díky všem moc za rady. Žádný ze zmíněných NTB kupovat nebudu. Zůstanu u nějaké slabší verze. Budu si notebook kupovat čistě ze svého jelikož bych nejraději svého šéfa nakopal do prd.. !!! Prej jestli jsem ... takový notebook pro servisního technika!!! Toto nemá ani nase ucetní a bla bla bla. Kaslu na nej, kaslu na vraceni DPH a koupim si ciste za svoje money. Vyuziju ho jak v praci tak doma tak co. Alespon mi nemuze nic rikat ze ono a tohle :)

Prosím prominte ze jste mi tady radili neco co si ani nekoupím proto se Vám vsem omlouvám, je mi to líto a je mi líto i toho ubozáka nademnou :-D

Proto jsem se rozhodl poridit neco s Turionem, ktery nabizi dobry vykon za pomerne maly peniz a neco s GK 4500MHD aby to zvladlo FULLHD filmy v "mkv".

Takze muj vyber se zameril ted na :
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CD12Q0
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CD12QE

U toho HP mam obavy abch slysel ten jeden repracek, jelikoz jsem na jedno ucho temer hluchy :(((
Popripade kdyby jste meli jinou alternativu tak sem s ni, klidne i levnejsi, hlavne kancelar, nejaka starsi hra (StarCraft, AgeOfEmpires, a podobne), a FullHD v *.mkv .

Chjo, jeste jednou se vam vsem omlouvam.

Díky vsem

edit:///
cena max tech trinact tisic, vic si bohuzel muj uz tak omezeny rozpocet nemuze dovolit.
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků