Notebook pro Full Hd filmy a do práce do 15.000 Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod swarm 20. 1. 2011 18:31

Btw na dekódování Full-HD videa přes procesor je AMD znatelně slabší, takže pozor na to.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wizaard 20. 1. 2011 20:20

Czuba: Z těch dvou bych vzal IdeaPad Z565, ale zase - je to multimediál, ale slušný. Za malé peníze má teď Lenovo moc sympatické modely B560 a V560 (jsou totožné, V560 je dražší kvůli troše kovu na víku a základně).

To, co jsi vybral, má nějaká výkon na starší hry (má to grafiku HD5470 = herní low-end), ale počítej s výdrží na baterii "jen" pod 3 hodiny.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Czuba 20. 1. 2011 21:17

wizaard: A který notebook by jsi doporucil Ty? Windows není podmínkou. Mám krabicový win který jsem nikde nepoužil tak bych ho použil na NTB. Ještě jsem koukal na
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE10WD
nebo nějaký od Toshiby, taky super notebooky ne? Akorát jak je to s tím repro u HP? Má jedno (mono) nebo dvě(stereo)? Jde mi o hlasitost, jak jsem říkal, špatné ucho :(
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 20. 1. 2011 21:28

Chybu nespravíš ani u výberu TOSHIBA, každopádne pôjde síce o kvalitné NB ale stále iba multimediálne stroje. Keby už tak TECRA ale tá sa pohybuje cenovo na úrovni 18 +- a vyššie
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 20. 1. 2011 21:56

Czuba: Nevím, proč by měl mít ProBook S jen jeden repro...

Co bych koupil já? V téhle cenové relaci je to problém, ale já už zásadně nekoukám na výkon, ale kvalitu, výdrž na baterii, pohodlí a ticho, což by třeba zrovna ta Lenova B a V splňovala (moc se mi líbí). Ale tohle je spíš otázka preferencí a nechci tu vytahovat, co bych koupil já.

Problém taky je sehnat notebook bez Windows - to se prostě de facto nedělá. Výjimkou jsou extrémně levné stroje, kde by OS jen zvedal cenu (dost rapidně).

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Czuba 20. 1. 2011 22:33

C3luar: To už je docela drahé a raději bych šel do zmíněného HP 6550 :)
wiyaardJá viděl HP s jedním reprem ale nevím co to byl za typ :( Třeba výše zmíněný HP Champaign je s linuxem. Nešel jsem i s win a lepší grafikou ale o dva tisíce dražší takže cca 15t
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE12Q7. Je možné že zůstanu u tohoto, akorát mně zaráží jakto že je u tohoto taková cena když nabízí víc naž probook 6550b v základní sestavě. To mi hlava nebere :-D
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 20. 1. 2011 23:01

Nenabízí víc než ProBook B. Nabízí jen víc výkonu, ale obyčejné plastové šasi, hlučné chlazení (v porovnání s ProBookem B, který je tichý jako pěna), žádné opravdové business funkce (preboot autentizace, kvalitní zabezpečení, ...) a žádnou business výbavu (třeba sériový port, dokovací konektor, čtečku otisků prstů s TPM čipem, Upgrade Bay, ...).

ProBook B je prostě opravdový business notebook, ProBook S je multimediální hybrid, na kterém není nic moc zajímavého (konkurence umí to samé a lépe - viz. ThinkPady Edge).

Ale to je naše stará písnička a nikam tahle debata nevede - to očividně neoceníš, takže ano, ProBook S je daleko lepší notebook, protože nabízí za stejnou cenu mnohem víc. ;-)

Já Ti neumím poradit, protože pokaždé přijdeš i po X přístěvcích se stejným pohledem na věc, stejným názorem a je to pořád dokola. Naše cesty se zde musí rozdělit, je mi líto. :potichu

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka