levná tiskárna

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 4. 2. 2011 21:09

Porozhlížím se po vhodné tiskárně pro mé potřeby. Chci tisknout pouze A4 černobíle, jen text a občas grafy, tabulky atd. V podstatě jen dokumenty, který si můžu nastudovat v metru a pak je zahodit. Žádný kvalitní tisk, jde mi hlavně o nízkou cenu za inkoust - levný tonery. Předem díky za tipy.
Ghostwriter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thesilentman 5. 2. 2011 05:23

Mac Mini Late 2012 + DELL U2311H
Sony HX5
thesilentman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiK 5. 2. 2011 06:55

Tyto dvě podmínky se navzájem vylučují. Buďto budete mít novou levnou tiskárnu s drahým tiskem, nebo drahou tiskárnu s levným tiskem.
Pokud chcete dát málo za tiskárnu a současně tisknout levně, kupte si použitou HP LJ2200 apod. a používejte alternativní tonery.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 2. 2011 10:02

Přesně tak.
V bazaru seženeš ještě mnohem levnější řady, např. superspolehlivou řadu HP LJ 5M/MP se spodním (šuplíkovým) podavačem. Při troše štěstí i s použitelným tonerem. Před nákupem doporučuji vyzkoušet na místě.
Nenapsal jsi však verzi OS, typ PC (hw-sestavu), ke kterému budeš připojovat tiskárnu.
Starší typy tiskáren jsou vybaveny obvykle rozhraním Centronics, nové MB však nejsou vybaveny paralelním portem.
Navržený HP LJ2200 je však vybaven interním NIC s rozhraním RJ-45, takže umožňuje tisk po lokální síti: ideální, spolehlivé, univerzální; všechny moderní počítače lze zapojit do sítě.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 7. 2. 2011 11:01

hp lj 2200TN jsem take nekde zachranil pred sbernym dvorem a nainstaloval rodicum. Jedine co mi chybi je duplexni jednotka ale za ty penize ... :) Jo a pozor na tisk velke jemne bitmapove grafiky .... nektere starsi tiskarny proste full A4 v 600 DPI nevydychaji.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiK 23. 2. 2011 19:51

Takhle jsem to myslel. HP LJ2200 má i USB port. Raději mám provedení LJ2200n se síťovým portem a úplně nejraději LJ2200dn s duplexem. Je jich nabídkou v bazarech docela dost.
Je možné na ní tisknout z jakéhokoli OS, Má PCL5, PCL6, takže vždy je možné najít nějaký ovladač.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 20. 3. 2011 20:07

Zdarec všem, ještě bych se rád vrátil k tématu. Stále se porozhlížím po vhodné tiskárně. Chci ještě doplnit nějaké údaje: jedu přes Windows 7 64bitů na origo HP sestavě s Intel Core i7 2.80GHz. Tiskárnu bych rád koupil novou z obchodu spíš než z bazaru. Jak jsem už psal, chci tisknout "nekvalitně", jde mi v podstatě jen o černobílé texty. Pouze A4, žádné tisknutí fotek, barvy vůbec, žádné skenování, chci jen něco rychlýho a spolehlivýho na tisk dokumentů, které si jednou dvakrát přečtu a pak zahodím. Představoval bych si stroj za max. 1500 plus toner cca 2000 stran za litr Kč. Hlavně ať je tiskárna spolehlivá pod OS win7. Díky všem za rady jak na tiskárnu, tak ocením i tipy na eshopy s konkrétními tonery a levnými A4 papíry.. co už máte ozkoušeno a s čím jste spokojeni. Děkuju.
Ghostwriter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 23. 3. 2011 17:07

Tak zatím jsem vyhlíd Xerox Phaser 3140, máte s tímto modelem někdo osobní zkušenosti?
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 28. 3. 2011 12:33

Co SAMSUNG ML-1665 ? Mam jejiho predchudce (1640) a je to jakz takz poslouchatelna muzika za malo penez.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 1. 4. 2011 10:14

ten xeror by mohl být velmi dobrou volbou. Nejsem odborník na laserové tiskárny, docela mě zaujal i tenhle Epson:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... J01Q0VZV4Z

Když si k němu koupíte vysokokapacitní toner:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... C000000V6E

který má kapacitu 3 800 stran, tak se dostanete na výborných 0,54 korun za stránku. Jenže pak jsem zjistil, že jednou za 20 000 stran musíte k tomu Epsonu dokoupit i fotoválec, jež stojí 2 000 korun. Tak nevím. Nejvíce se mi líbí ten Xerox, u něj se (snad) fotoválec nemění, ale jistý si nejsem. K němu se prodává tento toner:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... C000000W94

což vychází také 0,54 za stránku. Já sám bych si kopil Xeror, osobní zkušenost s ním bohužel nemám, ale v recenzích je chválený, viz:

http://www.alfacomp.cz/ezbozi/2/42742/24_xer~1.pdf
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 2. 4. 2011 21:14

dockalacek: Díky za vyčerpávající příspěvěk! Vážně upřímně dík, že seš tak ochotnej věnovat neznámýmu člověku svůj čas. Koupím si ten Phaser 3140 od Xeroxu. Ohledně toho fotoválce jsem z recenze zjistil, že je přímo součástí toneru, takže tady by problém být neměl.

Můžete mi ale někdo vysvětlit, co znamená u tiskáren obecně vlastnost "pracovní využití"? Např. u toho Xeroxu je to 10 000 stran/měsíc. Myslel jsem, že záleží jen na toneru a papíru... proto mi moc nejde do hlavy těch 10k stran za měsíc.. v čem přesně spočívá toto omezení?
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 2. 4. 2011 21:21

to znamenam, ze kdyz budes tisknout 100 000 stran/mesic tak neodejde za 3 roky ale za 3 mesice a neuznaji reklamaci protoze jsi ji pretezoval.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 3. 4. 2011 16:54

Karlos to vysvětlil excelentně. Nezapomínejme totiž, že jde stále o tiskárnu "na doma" a pro domácí uživatele. A těm bude určitě těch 333 stran denně bohatě stačit. Pokud chcete tiskárně naložit víc, musíte se podívat po modelech určených do firem a ty budou dražší..

Pokud chcete tiskárnu s vyšším zatížením, zkuste Xeror 3155.. Toner má stejný jako 3140, je rychlejší a měsíční zátěž má 15 000 stran, čili 500 denně:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 01Q0VZ11RN

Mimochodem, dobré vtipy v podpisu:-) Pobavil jsem se.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků