Nejlepší program pro úpravu fotografií, který je portable?

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 7. 2. 2011 17:24

Potřebujete upravovat digitální fotografie i mimo svůj domácí či pracovní počítač, ale na konkrétním přístroji se nic kvalitního nenachází? Chcete pracovat s fotkami i tam, kde nemáte dostatečná práva na instalaci software? Řešením může být program přenositelný na flashce. Víte o nějakém kvalitním produktu, nebo o legálním způsobu, jak některý známý editor přimět pracovat z flashky? Pokud ano, přispějte svým doporučením, které pomůže vytvořit nedělní článek na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod koljas 7. 2. 2011 17:39

Podle mě je doba tahání flashky (či nedej bože CD) dávno pryč, doporučuji online editor http://www.picnik.com/app/
nebo pokročilejší
http://pixlr.com/editor/
koljas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jxjl 7. 2. 2011 18:03

Pokud z flashky, tak gimp portable
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod jan_ondra 7. 2. 2011 18:07

Existují samozřejmě i alternativy přímo na internetu, jenže, chcete kdekoliv upravit fotky a budete se strachovat jestli tam bude internet a nebo ne?

Pokud jde o portable software na úpravu fotografií, doporučuji GIMP Portable - plnohodnotný grafický editor, který se v mnoha ohledech může měřit i s Photoshopem od Adobe. Vlastnosti a funkce jsou totožné jako s klasickou verzí. Má něco okolo 16MB - při dnešních kapacitách flash disků žádný problém.
Naposledy upravil jan_ondra dne 7. 2. 2011 18:09, celkově upraveno 1
jan_ondra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elko 7. 2. 2011 18:08

PhotoshopCS4Portable.
elko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aarghot 7. 2. 2011 18:18

jednoznacne Photoshop CS5 portable - sice to neni licencne uplne koser, ale licenci na plnej mam tak mi to zily netrha
aarghot
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 7. 2. 2011 18:22

měli byste hoši vědět, že VŠECHNY tyhlety portablovaný aplikace jsou naskrz prolezlý svinstvem, obzvlášť photoshop...

Faststone, třeba...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamaraadd 7. 2. 2011 18:31

Ono jde o to, jakou úpravu fotografií... Na takovou normální úpravu stačí i XnView Portable, terý je zároveň i prohlížečem.
kamaraadd
Junior

Odeslat příspěvekod jech 7. 2. 2011 18:34

Jde o to, co by ten SW měl umět. Pokud mi jde o to, abych zpracoval fotky z dovolený, je ideální XnView. Umí bezztrátovou rotaci a ořez, dají se v něm vyladit barvy, jas i posunout dynamický rozsah (tzv. úprava histogramu). Občas se hodí i filtry na doostření nebo naopak potlačení šumu.

Pokud chci editor pro retušování nebo práci ve vrstvách, potom je ideální GIMP Portable. A podle mě by z flashky běžel i Paint .NET.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dokola 7. 2. 2011 19:13

Na vážnější věci jednoznačně GIMP na flešce, jinak mi stačí online picnic nebo aviary
dokola
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akira.uzai 7. 2. 2011 19:16

Photoshop co jiného?
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buffalo007 7. 2. 2011 19:21

Nepíše co všechno by ten progam měl umět. Já potřebuji většinou akorát nějakou jednodušší úpravu fotek a na to se mi výborně hodí XnView. Dokáže fotky ořezat, zmenšit, popřípadě upravit jas a apod...
Buffalo007
Junior

Odeslat příspěvekod jamaca 7. 2. 2011 19:32

Vedle XnWiew je to ještě Fast Stone Image Wiever, zdá se mi i o trochu lepší.
jamaca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cejky 7. 2. 2011 19:35

Nechce se mi číst kdo to už co napsal, ale Adobe Photoshop CS5 je rozhodně nejlepší SW na úpravu fotografií a ta licence. To se nějak překousne. O:-)
Cejky
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 7. 2. 2011 21:10

gimp a nebo webeditor nekde na webu to je bez instalace.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků