procesor vytizeni na 100% co stim?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eldavids123 5. 2. 2011 13:53

dobry den mam dotaz kdyz hraju hry css settler atd tak se zasekne na chvily hra a pak to jde a nebo to na nic neraaguje a musim restart pc a antivirak norton internet security 2011 hlasi ze jedno jadro je vytizene na 100% pritom mam 4 jadrovy procesor co stim?
grafika:vga ati powercoloor hd5970 2gb
procesor:cpu inte i7.930 ga1366
ram:kingstom 3-2gb ddr3 1333mhz
windows:7 64bit
z deska:gigabite ga-x58a-ud7 intel x58 ddr3
Naposledy upravil eldavids123 dne 5. 2. 2011 16:24, celkově upraveno 1
Podpis odporujici pravidlum fora byl administratorem odstranen.
eldavids123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 5. 2. 2011 15:34

a co se podívat do procesorů (ctrl+alt+del), kartička procesy a tam ve sloupku CPU vidíte co a na kolik procent vytěžuje Váš procesor. Jinak otestovat na přítomnost breberek, nainstalovat nejnovější ovladače a v nejhorším případě smazat celý disk a vše včetně Windows nahrát znova.

Taky by nezaškodil podrobný popis sestavy, kterou máte (typ procesoru, desky, grafická karta, množství RAM), verze Windows atd.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldavids123 8. 2. 2011 08:19

moc jste me nepomohly
Podpis odporujici pravidlum fora byl administratorem odstranen.
eldavids123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myscho123 8. 2. 2011 08:53

A čo ti tu majú napísať? Treba zistiť ktorý proces ide nad 90% a podľa toho sa ďalej uberať, takže to s Task Managerom nie je až tak zlý nápad.. mne to napr robí občas antivír (NOD) a preto ho občas vypnem (napr keď kopírujem z vlastnej USB flashky).
N3510i > N6021 > SEK750i + HPM82> HP ipaQ 614c > NEXUS S > Sencor P5500 > Samsung Galaxy NOTE 10,1 + Honor 8 > Huawei P30pro
Nikon D5000 > FujiFilm X100F
myscho123
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 2. 2011 09:02

start -resmon -enter
analyzovat to je vše,vzhledem k formě dotazu doporučuji www kde je popsano jak analyzovat,není třeba na foru duplovat již existujici navod
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 2. 2011 09:07

nj, jenze je to jako zavolat mechanikovi: nejede mi auto.
bez dalsi specifikace neporadi.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 2. 2011 16:15

Rada je absolutně dostačující - kdo ji nepochopil, nepochopí ani upřesnující info.Neboli kdo neví co znamená start - napsat resmon a enter ,nemá ani procento naději že cokoliv vyřeší.
Kdo nemá seven a neví co je resmon v této souvislosti tak pochopitelně je pro něj rada poněkud nepochopitelná - pro zbytek je plně dostačující.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 8. 2. 2011 20:49

ja taky nevim co je to resmon, fakt je ze w7 nemam ale dokazu leccos vyresit sam. kdyby autor napsal co mu z taskmanageru vytezuje a jste nekteri hned neztrapnovali a dali mu cas odpovedet, treba by to vyresil sam, priucil se a byl chytrejsi.

ja sem se zde taky tu a tam ptal na problemy, bylo mi odpovezeno odborne lehce nad moje sily, neco sem doguglovat abych pochopil a na neco se doptat, co mi vlastne radici doporucuji.

toleranci prosim od radicich a trochu vlasttni iniciativy od poptavatelu prosim.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 8. 2. 2011 21:10

resmon = Resource Monitor.
MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean-luc-Pickard 8. 2. 2011 21:45

já bych to prověřil kvalitním antivirem, např mě pomohl Esest on line

sám si klikni na lištu + pravé tlačítko + Správce úloh
+ zobrazit grafk pro každé jádro, pak budeš moudřejší
Jean-luc-Pickard
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků