Editace videa, hry, 20 000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Olimant 8. 3. 2011 23:21

Zdravím,
něco jsem si našel a pak jsem to porovnával s doporučovanými sestavami. Myslím, že jsem vybral něco mezi ULN a klasikou. Takže:
1) ULN vyloženě nepotřebuju, ale nějakou turbínu taky ne. prostě takovej příjemně tichej počítač
2) Počítač bude sloužit zhruba v tomhle poměru těmto činnostem: programování (30%), hry (30%), editace videa (20%), ostaní práce (office, internet, photoshop, ...)(20%)
3) Rád bych to stlačil do 20 000 Kč, nicméně uplně horně nejhornější strop je 24 000 Kč
4) Operační systém nechci (mám)
5) taktovat nebudu a monitor ani jine periferie také nepotřebuju.

Mám vybránou takovou sestavu (24 000 Kč):
GIGABYTE GA-PH67A-UD3-B3 - Intel H67
Intel Core i5-2300
A-DATA Premier Series 8GB (2x4GB) DDR3 1333
NZXT Hale Power 90+ 550W
EVGA GeForce GTX 460 - 1GB SSC + Backplate
CoolerMaster Hyper 212+
CoolerMaster Sileo 500 (RC-500-KKN1-GP)
A-Data S592 - 128GB
Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB

No a mám pár otázek.
a) Jestli má základní deska vadu? Jestli jsem to správně pochopil tak nemá.
b) SSD disk, moc se v nich nevyznám a tenhle myslím kdesi vysel poměrně dobře a je i za poměrnš solidní peníz.
c) Rozdíl mezi: EVGA GeForce GTX 460 - 1GB SSC + Backplate a Gainward 1190-Bliss GTX 460 GS 1GB, PCI-E.

A tak obecně jestli je sestava více méně vyvážená, co jí nejvíc brzdí a alternativy za mnou vybrané komponenty. Jak jsem psal, rád bych s evešel do 20k.

Díky moc
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 3. 2011 23:37

SSD na tyhle cinnosti rozhodne upotrebis, za me Corsair F120 neprohloupis. Novy intel nebo vertex3 jsou za dverma. Pri te celkove cene vem i2500 + P67.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Olimant 8. 3. 2011 23:51

No pockej, ja bych nejradsi za minimalne stejny vykon sel s cenou dolu, ty jdes nahoru ;-) I kdyz ten SSD je jen o par stovek drazsi. Jestli je vetsi cena/vykon tak by to slo. Ale chtelo by to nekde najit kde usetrit. Pokud by to neslo jinak tak bych ozelel novy hry a zustal pri starych. Koneckoncu nejzabavnejsi jsou podle me stejne klasiky 90 let. :-P
Mimochodem jakej je rozdil mezi P67 a H67? Plete se me neco s tim, ze jedn ma a druhej nema integrovanou grafiku.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 9. 3. 2011 11:53

určitě tam dej himuro na disk. Je velká škoda nepoužít ho, když máš odhlučněnou bednu, slušný chladič cpu i tichou grafiku.

stejně tak je třeba přidat ještě ventilátory na case, vem 2ks F12 PWM.
To, co je v sileu, moc dobré není (hlučné), navíc je jen jeden.

hdd by stačil WD ears, když máš SSD na systém. Bude to tišší.

P67 je vhodný k taktovaní, ale nemá int. grafiku (což není tvůj problém, máš-li dedikovanou).
k taktování by to ale chtělo "k" verzi procesoru.
Každopádně tahle deska int. grafiku i tak nepodporuje, pač nemá ani potřebné výstupy.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 3. 2011 12:33

s tim F120 jsem reflektoval tvoji kapacitu SSD v kosiku - me treba by 60GB bohate stacilo.
káčkový procesor a P67 pro taktování jsem cílil na video kde kazda stovka MHz bude znat.

pokud je to primarne pracovni PC tak muze byt velmi dobry kandidat: phenom X6 BE + 880G a vynechat grafiku. (uspora na desce a grafice)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Olimant 9. 3. 2011 13:06

alfah4ns: na disk od WD jsem se taky koukal, ale nevidel jsem myslim zadnej s 6 Gb/s. Ty ventilatory jestli rikas ze pomuzou tak bych mohl koupit, to by nebyl problem.
K tem deskam. Je jeste nejakej rozdil mezi P67 a H67 krome integrovany grafiky a moznosti pretaktovat? Pretaktovavat asi fakt stejne nebudu, H67 ma integrovanou grafiku, ktera je me taky na nic, ale ta moje deska ji stejne nepodporuje. Navic H67 je radove o 500 levnejsi (co jsem se tak koukal). Ma teda pro me nejakou vyhodu deska s P67?

karlos00x: Ted mam v ntb porad plnej disk a mam 43 GB tak mam z 60 na desktopu trochu strach, 80 uz bych mohl vzit v pohode.
Je to iracionalni, ale chci intel i kdyz je o trochu drazsi;-)
Spis nejakou trochu levnejsi, ale porad dost vykonnou grafiku kdybyste me doporucili :-). Nemusim hrat nejnovejsi hry na plny detaily :-P

Kazdopadne diky za tipy ;-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 9. 3. 2011 13:32

SATA 3 (6Gbit/s) u HDD neřeš, to se hodí jen pro nové a rychlé SSD.
Reálná rychlost plotnových 7200rpm disků je nižší, než SATA 1.

Pokud nebudeš taktovat, klidně vem H67 desku.

Ušetření na grafice:
bohatě stačí gtx460 768MB, tahle od GB je i tichá:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78921

jestli chceš ušetřit ještě více, tak třeba 5770 od sapphire, jestli chceš ticho, tak verzi Vapor-X:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73356
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 3. 2011 14:01

Jen takovy detail pro vyjasneni: deska s H67 nema grafiku. pokud ma konektory na display tak pouze konektory napojene na integrovanou grafiku v CPU. (kdyz uz H67 tak bych volil desku s konektorama - co budes delat kdyz pujde grafika na mesic na reklamaci?)

Jinak za sebe muzu dat ruku do ohne za Corsair F90.

-- 9. 3. 2011 14:07 --

a co se grafiky tyce tak bych si "postavil" vse okolo ní a pak si dal takovy zebricek, neco jako: 5570 - 5770 - 460 - 560 (konkretni modely poradi hraci, tohle je jen ilustracne) a tam "zabodnul" sipku podle zbyvajicich penez. ale to je o tom, ze sam nejsem hrac takze grafika je posledni co bych resil (čili radsi bych si pritlacil na P67 + 2500k + fractal R3 a ozelel grafiku "uplne"* - ale jak rikam, je to o pohledu kazdeho jednotlivce)

*uplne = v tomto pripade nejlevnejsi pasivni HD5450 v cene kolem 1000,- vs herni grafika za 4000,-...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Olimant 9. 3. 2011 15:03

Koukal jsem na ten himuro. Na czc v diskuzich jsou na to dost rozpacite nazory. Je to hodne znat absence a pouziti toho chladice?
Jeste bych rad vedel jestli ma ta deska chybu nebo ne? Abych mel jistotu ;-)

WD ears jsem mocn epochopil. To je nejaka technologie? A tu technologii pouzivaji green disky? Jakej teda disk minimalne 1 GB do 1500?

Jinak tu grafiku jsem vymenil za Sapphire HD 5770 Vapor-X, A-data za Corsair Force Series - 60GB a přidal ty 2 vetracky F12 PWM.

Jeste pockam co me doporucite za pevnej disk a jestli je ta deska "v poradku" a pomalu to asi objednam. Cenu jsem srazil na 20,3k. Diky ;-)
Naposledy upravil Olimant dne 9. 3. 2011 15:12, celkově upraveno 1
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 9. 3. 2011 15:11

earsy jsou tyhle:
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1
jsou pomalejší, než 7200.12, ale na datové disky více než dostatečné. 7200.12 bych dával na systém, pokud bys neměl SSD. Navíc jsou tišší, než 7200.12.

Himuro - určitě ho vem.
Btw. není to chladič. Je od toho, aby snížil hlučnost. Nesmí se ale nijak dotýkat kovové konstrukce skříně, aby se nepřenášely vibrace na skříň.
Pak to bude ok.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 3. 2011 15:15

EARS je "green" "ECO" disk - nizsi otacky, nizsi hluk, nizsi spotreba, NIZSI CENA. Co je pointou je to, ze kdyz mas SSD na system tak na data jako jsou filmy proste nepotrebujes nic rychlejsiho nez ten 5400rpm disk. Ono "nizsi rychlost" je presto vyssi nez u starych 7200rpm disků(protoze hustota zapisu). http://levelx.me/blog/wp-content/upload ... -EARS-.png
Jestli porad neachapes "ears" tak to dej do vyhledavani na tom eshopu a pochopis. vyjedou ti myslim 3 modely tak si vem ten ktery te zaujme kapacitou a cenou.

jinak obecne s ultra durable deskama od gigabytu neprohloupis.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Oasis 9. 3. 2011 15:16

Ještě 1000 Kč můžeš ušetřit, pokud vezmeš místo toho tvého zdroje třeba AC Fusion 550W.
Oasis
Junior

Odeslat příspěvekod skype 9. 3. 2011 15:18

Já vám nevím :) Tohle je podle mě ideální pro Phenom X6...
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 7X0111VK01
120GB SSD, 6 jáder, velice kvalitní deska, odhlučněná skříň, WD Green EARS s Himurem a téměř ULN(po výměně větráku na CPU bych si dovolil říct, že skoro neslyšná).

edit... A pokud vezmeš 60GB SSD a HD5770 Vapor-X, tak se vlezeš pod 20tisíc.
skype

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 3. 2011 15:23

a co se tyce himura? moje story:
1) super investice 400,- do Freezera i kdyz by to box chladic utahl
2) undervolt - freezer to zvladne v idle i pasivne
3) porad huci ten vetrak ve fortron zdroji => vykuchano nahrazeno F12 PWM na 700rpm.
4) to jsem si myslel ze uz bude ticho, ale porad hucel HDD. ve dne v podstate neregistrovatelny pres hlukovy smog, ale v noci na palici.
5) porizen SSD, tim je HDD 99% casu vypnuty => je ticho.

co tim chci rict? zregulovat vsechny 12cm vetraky nekam pod 700 rpm u tebe nebude problem behem par minut. Ale huceni disku se jinak nez tim boxem nezbavis.

pak jeste nevim co ten vybrany zdroj. v dane cene bych asi volil Enermax PRO87+ 500W
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 3. 2011 16:34

Pod Enermax se podepisu, ja osobne bych dal PRO525 +S12B-ULN. Himuro ... tady je to o tom, ze ten disk stejne trochu slyset bude. Jasne, o dost mene. Ale stale bude.

Precti si ULN rozcestnik, v nem je odkaz na clanek o vyberu ULN komponent. Tam si precti odhlucneni disku a disky obecne. Budes mit jasno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků