UPGRADE - Filmy, Hry; 3-7,5K Kc + snížení hlučnosti

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod S.tig 10. 3. 2011 00:36

Zdravim.

Obecne zni otazka co je nejvic potreba zlepsit abych nemusel vsechno prestavet a zaroven to trochu vyvazil/ zlepsil. Podotazky:
1. Je nejaka funkce, kterou bych mel zmenit v biosu? Mam tam nejaky profil ktery snad meni vykon podle toho jestli hraju hru nebo sem na netu apod.
2. Jak moc to muzu s vami doporucenym chlazenim (hadam) pretaktovat? Mam radeji nastavit tem dvema odemcenym procesorum nizsi vykon (kdo vi, treba neobstali v testu na 3 a tak z nich udelali 2 :))?
3. Jak si muzu dal pretaktovat ty pameti, u desky snad pisou ze je schopna 1800 a moje pameti 1600 jedou na 1333..


POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - na hluku mi moc nezalezi, takze kdyztak prosim navrhnete za kolik bych tak mohl poridit LN nebo ULN (ted mam pouze chladice dodavane primo s komponentami a jeden na zadni stene)
UCEL PORIZENI SESTAVY - hry (Crysis 1 sem hral a rad bych si zahral 2, akorat nevim jak moc ta soucasna bude stihat), filmy
FINANCNI LIMIT - par tisic.. tak 3-7,5 podle pomeru cena/vykon(+event. tichost)
OPERACNI SYSTEM - mam W7 profi 64 bit
SESTAVITE SI PC SAMI - ano
BUDETE TAKTOVAT - taktuji
MONITOR - mam CRT DELL P1130 - pouzivam stale rozliseni 1600x1200 :lol:
PERIFERIE - mam

Ted k sestave, jakou mam momentalne (prosim nekamenovat, cetl jsem vase sestavy a je mi jasne, ze byste to postavili jinak, ja sem proste vzal to co bylo zrovna nejsnaz k dispozici :)):

Case STEP207 Silver Modecom
SEASONIC zdroj 500W SS500ET 80+, ATX, 12cm fan, PFC
SEAGATE BARRACUDA 7200 500GB SATAII/300 7200RPM, 16MB cache (SV35.5 Series)
ASUS MB Sc AM3 M4A77T, AMD 770, DDR3
CPU AMD Phenom™ II X2 Dual-Core 555 Black Edition 3.2GHz 7MB cache 80W socket AM3 - stabilne odemceno na 4 jatra @3725MHz, s BOXed (prilozenym) chladicem
DIMM DDR3 4GB 1600MHz CL9 (Kit of 2) KINGSTON HyperX Blu @1333 MHz
Sapphire VGA ATI Radeon HD 5670, HM, 512MB GDDR5 VRAM, 128-bit, 775/1000, DVI, HDMI, VGA, PCI-E


Dekuju za odpovedi.
S.tig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 10. 3. 2011 01:20

No, upřímně bych do té sestavy ani moc nešahal. CPU je silné dost, RAM je dostatek (rychlost RAM neřeš, v praxi jsou rozdíly v jendotkách procent, tedy zanedbatelné, ale pokud chceš, zeptej se v sekci overclocking, tam jsou na to machři).
zdroj je slušný a má výkonovou rezervu, deska není špatná.
Ani ten HDD není špatný, řada určená pro nonstop provoz.

Jestli chceš zvýšit herní výkon, dokup jen novou grafiku, ale to je tak vše, co bych udělal. Vzal bych gtx460 768MB. Nestojí moc a na daném rozlišení zvládne vše v pohodě.
Na ostatní uvedenou činnost je i to co máš více než vpohodě.

Mno a jestli chceš celé ztišit a zkvalitnit chlazení, tak odhlučněnou bednu, kterou lze osadit 120mm ventilátory, odhlučnění disku, tiché 120mm větráky, lepší chladič na CPU.

Pokud bys měl pak moc hlučný zdroj, tak otevřít a ventilátor nahradit za další f12 pwm.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?eid=104140

Minimálně další rok-dva ta sestava výkonově hry potáhne a myslím, že není špatně vyvážená. Takže bych ji nechal, dokud bude dobře sloužit a pak rovnou pořídil komplet nové PC.

Pokud bys chtěl zrychlit načítání OS, atd., tak doporučím zakoupení SSD pro systém.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 3. 2011 08:16

Pokud mas penize a chces utratit tak moznosti jsou:
1) porid si Freezer 13 nebo Hyper 212+
2) pokud jde primarne o hry tak tu grafiku jak pise alfahans, jinak SSD Corsair F60.
3) himuro na ten disk. jakykoliv original vetrak co by tam byl tak nahradit Arctic F.. (čislo dle prumeru vetraku, v popisu ty skrine to neni uvedeno)
4) udelat si radost a dat to krasne skrine Fractal Define R3

jinak celkove sestava je podle me naprosto v pohode.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 3. 2011 09:11

u mě taky ok, jen místo navrhované GTX460 768MB bych vzal Radeon 6850:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 3. 2011 12:32

Vymen ventilator ve zdroji. To stoji stovku (F12 PWM) a jde to hodne poznat, nejvic v zatezi.

Vymen chladic na procesoru za Freezer 13. Stoji pet stovek, je tichy a chladi o dost lepe.

Pokud chces hrat a zaroven chces ticho, potom: Radeon 6850 + Accelero S1 rev2 + F12 PWM. Ziskas vykonnou herni kartu s (ve Tve sestave) bezhlucnym projevem.

Pokud chces jeste ticho, ber Himuro. (DURAZNE doporuceno!)


Touto upravou vycerpas nejak tak cca prumernou hodnotu rozpeti sveho rozpoctu. Pomuzes si ke drasticky vyssimu HERNIMU vykonu a ziskas opravdu NESROVNATELNE tissi stroj.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.tig 10. 3. 2011 12:33

Tak diky moc panove, to ste me potesili, ze jako amater jsem si to neslozil uplne zle. :)
S.tig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 3. 2011 12:34

Pokud bys potom chtel JESTE kousek ticha > Fractal R3.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.tig 10. 3. 2011 12:36

Ok a to AMD Cool'n'Quiet mam nechat zapnuty? Kdyz sem hledal o kolik se ty Phenomy daj pretaktovat, tak tam nekdo psal ze to nekdo s pretaktem by nemel mit zaply..
S.tig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 3. 2011 12:45

Taktujes pres sbernic - proc, kdyz mas BE? CnQ nech zapnute. VCore dej manualne 1,5V klidne - mozna staci i 1,45V. Nasobic hod na 20x. Budes mit 4GHz.

ALE

Chce to chladit. Nikoliv boxem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.tig 10. 3. 2011 15:44

Skvely, ted uz je mi to jasny.
Dneska sem trochu pokusoval a tady bych udelal zmeny v prvni rade:
1. Nejvetsi hluk mi asi dela po vetsinu casu (v celkem klidovem stavu) zadni vetracek (CHIEFTEC, Accessories-Fan, AF-0925PWM, 92x92x25 mm,2-ball,PWM) -> nahradit s ARCTIC cooling ARCTIC F9.. (bohuzel neni mozne vetrani se 120mm kvuli case).
2. BOXed chlazeni procesoru opravdu co nejdriv nahradit s Freezer 13. Pri testech pres AMD Overdrive teplota stoupala az nad 65°C, pak sem to radsi stopnul.
3. K disku dokoupit Himuro.
4. Koupeni nove grafiky a jejiho chlazeni Radeon 6850 + Accelero S1 rev2 + F12 PWM.. ale neni uplne urgentni, takze treba za par mesicu.
5. Zmenit case pokud bude v budoucnu chut. Vsichni doporucujete Fractal, melo by smysl misto nej Cooler Master Sileo 500 jak je v doporucenych sestavach nekde? Nebo to nema smysl, kdyz uz neco kupovat tak vyhradne Fractal R3? Priznam se, ze se mi zas tak nelibi. :D Ale zas ma asi lepsi technicke vymozenosti (a je o neco drazsi)..

Dekuju vsem za rady!
Naposledy upravil S.tig dne 10. 3. 2011 16:08, celkově upraveno 2
S.tig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 3. 2011 15:55

Máš v tom nějaký zmatek:
S.tig píše:nastavit tem dvema odemcenym procesorum nizsi vykon

Do tohohle MB:
S.tig píše:ASUS MB Sc AM3 M4A77T

nenarveš druhý CPU ani palicí: je vybaven pouze jedním socketem 8-D
Navíc Phenom nepodporuje škálování, takže žádný dvousocketový MB by k dvěma CPU Phenom v jednom PC nepomohl. Musel bys použít Opterony a samozřejmě MB se socketem G45.
Laciný MB na bázi chipsetu AMD 770 není moc vhodný k přetaktování.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 10. 3. 2011 15:57

Však myslel jádra Milanr1 ;) Neber ho za slovo :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.tig 10. 3. 2011 15:58

Nechci tam rvat dalsi CPU, samozrejme vidim, ze se tam vejde jen jedno. :)
Samozrejme sem myslel jadra, koupil sem dvoujadro a dve jadra na nem odemkl -> ctyrjadro. Omlouvam se za chybu v terminologii.
S.tig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 3. 2011 16:02

Aha, hned jsem si myslel, že mi něco nedošlo :-D
To je ovšem slušný úspěch: často se nepodaří odemknout ani jedno jádro.
Blahopřeji!
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 3. 2011 16:07

Sileo je tam bo cena. Fractal je vyhodnejsi skrz teploty (souvisi s overclockem, kin to nekde myslim tady psal ze to dela snad 15 stupnu na grafice). Fractal ma nevyhodu jen 2 velke pozice - kdyz mas mechaniku tak maximalne 1 himuro. Do Silea se nevejdou pohodlne nektere velke chladice CPU.*

Chapu, ze vzhled je silne individualni.

* na foru popsane nekolikrat
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků