Pošta z Gmailu přesunout na Seznam

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod speedy 12. 3. 2011 12:56

Dobrý den,

poradí mi někdo, jak co nejrychleji a nejméně pracněji přesunou veškerou poštu z Gmailu na Seznam.cz. Gmail obsahuje několik stovek emailů rozřazených do složek/štítků. Napadá někoho, jak by se tyto emaily daly přesunout na Seznam s tím, aby zároveň spadly do správné složky.

Díky za rady
speedy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 3. 2011 12:58

IMAP.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod speedy 12. 3. 2011 13:13

Nj, ale jak to nastavit, když Seznam má kolonky běžně připravené jen pro stahování přes POP3. Zkoušel jsem tam zadat údaje j Gmail IMAP a píše mi to, že při stahování byl překročen časový limit.
speedy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 3. 2011 13:19

Na Seznamu si dej Nastavení - Pokročilé nastavení - POP3/IMAP přístup - Povolit IMAP přístup a máš tam i správnou konfiguraci IMAP:

Adresa IMAP serveru
Nezabezpečená verze
Adresa IMAP serveru je: imap.seznam.cz
Port IMAP serveru je: 143
Zabezpečená verze SSL
Adresa IMAP serveru je: imap.seznam.cz
Port IMAP serveru je: 993

BTW finta je v tom, že si maily stáhneš z Gmailu přes IMAP do nějakého desktopového klienta a poté je opět v tom klientovi přesuneš na Seznam účet, který budeš mít nastavený jako IMAP a oni se ti nahrají na Seznam mail.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod speedy 12. 3. 2011 13:24

To chápu, to je pro směr toku pošty Seznam - Gmail. Ale já to chci opačně Gmail - Seznam

To co uz mi jednou přišlo do Gmailu, chci aby se teď objevilo v Seznamu. Do Seznamu jsem teda dal nastavení co uvádí Gmail, ale nefunguje to, tedy zatím
speedy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kroky 12. 3. 2011 13:38

Jde to docela dobře pomocí mailového klienta Mozilla Thunderbird. Nastavte si v něm oba účty (Seznam učet pop a Gmail účet imap) a myší si složky přetáhněte z Gmailu na Seznam. Mně se to osvedčilo, ale migroval jsem na opačno stranu. Tímto zpusobem se dají maily přetáhnout odkud koliv kam koliv. Jen se mohou občas vyskytnout problémy s kodováním, ale to se mi stalo jen vyjímečně u hlaviček mailů. Proč jen někde to nevím.
Jinak si tímto způsobem mužete zazálohovat všechny maily i do PC.
kroky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 3. 2011 17:53

speedy:
Vždyť je jedno, odkud kam to je. Důležité je, aby oba servery podporovaly IMAP, což splněno je. Pak můžeš poštu libovolně přesouvat tam a zpět.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod speedy 14. 3. 2011 20:45

kroky píše:Jde to docela dobře pomocí mailového klienta Mozilla Thunderbird. Nastavte si v něm oba účty (Seznam učet pop a Gmail účet imap) a myší si složky přetáhněte z Gmailu na Seznam. Mně se to osvedčilo, ale migroval jsem na opačno stranu. Tímto zpusobem se dají maily přetáhnout odkud koliv kam koliv. Jen se mohou občas vyskytnout problémy s kodováním, ale to se mi stalo jen vyjímečně u hlaviček mailů. Proč jen někde to nevím.
Jinak si tímto způsobem mužete zazálohovat všechny maily i do PC.


Díky moc, nevěděl jsem, že se dají emaily v TB takhle lehce převést "přetažením". Jinak díky všem už je to vyřešeno, hotovo.
speedy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beda 2. 14. 3. 2011 21:33

Seznam umi, stejne jako Gmail, Centrum a asi i dalsi stahnout postu z jine schranky pres POP3.

Na Seznamu to je tady:
Nastavení - Pokročilé nastavení - Nastavení vzdálených účtů - Nastavit vzdálené účty >

problem je u noveho Tiscali, ten se mi nejak brani a nechce Gmailu dat :-(
Beda 2.
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 15. 3. 2011 09:55

POP3 ale nerespektuje rozložení složek, navíc nestahuje vše, například odeslanou poštu nebo koš. Proto je vhodný IMAP, který stahuje celou strukturu tak, jak je na webu (případně jak si nastavíš stahování v klientovi).
Bari007
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků