respect copyright - setkal se s tím někdo???

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Orfeus83 21. 3. 2011 17:44

Dobrý den,

přišlo mi na mobil upozornění o stížnosti od společnosti respectcopyright.org na porušení autorských práv. Poskytovatel Internetu mi sdělil, že se jedná o porušení autorských práv. Jde mi o to, zda se s tím někdo setkal a co to znamená nebo co se může stát? Počítač používám pouze na serfování po Internetu atd. Děkuji předem za odpověď
Orfeus83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 3. 2011 17:46

Tak tohle bude fake ;) Buď se jedná o spam a nebo si někdo dělá srandu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Orfeus83 21. 3. 2011 17:51

No nevím, volal jsem na poskytovatele bezdrátového připojení a řekli mi, že přišla stížnost na porušení práv z mé IP. A na sms adresa respectcopyright.org. Nechápu, co s tím?
Orfeus83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 3. 2011 17:57

Pokud to říkal poskytovatel internetu, tak to asi bude horší. Jenže nevíš, jaká práva jsi porušil. Máš vlastní IP adresu nebo jsi za sdílenou IP?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Orfeus83 21. 3. 2011 17:58

Mám vlastní IP adresu a bezdratové připojení - router. Já o tom nikdy neslyšel a nevím, co to má znamenat?
Orfeus83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 3. 2011 18:07

Znamená to, že jsi nějak porušil autorský zákon. Jak, to už se nedá říct. Je dost pravděpodobné, že z toho nic nebude a má to být jen varování. V horším případě ti mohou zabavit všechny počítače doma včetně úložných médií a budou zkoumat, co máš kde nelegálně (Windows, Office nebo další aplikace nebo hry) a budou ve spolupráci s poskytovatelem internetu zjišťovat, co jsi kdy a kde na internetu dělal.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soban 21. 3. 2011 18:19

No nic vykašlat se na to, pokud fakt nic nesdílíš tak není co řešit, pouze skontroluj PC zda ti ho nevyužívá někdo jiný - nějaké svinstvo.

No a pokud nemáš stabilní veřejnou adresu, tak to mohl být někdo jiný kdo se skrýval za určitou veřejnou kterou měl přidělenou někdo jiný.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 21. 3. 2011 18:39

tak at Ti cteny ISP posle tu stiznost komplet. jaka organizace za tim stoji, co konkretne melo byt poruseno. Podle te stranky bych rekl, ze je to fake.
Muzes prosim jeste jednou taky vysvetlit sled udalosti? kdo ti psal smsku, co v ni bylo... cele se mi to zda nejake divne zejmena s ohledem na obsah te domeny.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Orfeus83 21. 3. 2011 19:27

No dnes mi přišla od poskytovatele Internetu sms, že je na moji IP stížnost pro porušení práv a respectcopyrights.org a volal jsem na poskytovatele a prý přišla stížnost na porušení práv. Zitra tam zajdu osobně a zeptám se konkrétně.. Ale nevím co s tím teď, doufám,že z toho nic nebude. Šlo mi o to zda nemá někdo zkušenost s touto organizací nebo s něčím podobným co se řeší takto přes operátora? A jak postupovat? Stránky jsou správně takto: http://respectcopyrights.org/
Orfeus83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 21. 3. 2011 19:57

Oni musí prokázat že jsi něco porušil - a pokud jsi to neporušil není co řešit.

Prostě skontroluj svoje PC, routery zda se nenapojil někdo cizí a nedělá bordel a nevystupuje za tebe pokud ne oznam svému poskytovately že ty nic neporušuješ, ať ti zdělí podrobnosti - kdy v kolik hodin apod....a čeho jsi se dopustil a uvidíš.

Jinak pokud si jseš jistý že jsi nic neporušil tak to nemusíš řešit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Orfeus83 21. 3. 2011 21:41

Děkuju za komenty, ale spíš mi jde o to, zda nemá někdo zkušenost, co se bude dít dál a jak postupovat?
Orfeus83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koblih 21. 3. 2011 21:54

No vzhledem k tomu,ze se na te strance pise o MPAA, je ta kampan (pokud to neni fake) zamerena na USA a na audiovizialni dila. U nas plati nase zakony,takze si hudbu a filmy stahuj vesele dal (jen nesdilej). Software MPAA neresi
N97 mini > Samsung galaxy mini > Samsung galaxy ace 2 > Galaxy S4 mini
Fabia I Combi Elegance 1.4 16V 74kW
Koblih
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ufon_68 21. 3. 2011 22:11

Pokud ti nesdeli jaky copyright konkretne porusujes, tezko muzes pristoupit k naprave, pokud jsem to pochopil spravne, stiznost ti zaslal tvuj ISP, takze necht ti sdeli, na co konkretniho si k nemu kdo stezuje, pokud ti to nesdeli, pozadej ho, necht te s podobnymi nesmysly jiz neobtezuje.

Muj tip je, ze se jedna o sdileni pomoci torrentu, jinak nevim jak by na tvoji adresu prisli, zde je dobre vedet, ze pri torrentovani se data vetsinou jiz odesilaji, coz u chranenych del neni legalni ani v nasich podminkach, takze torrenty na copyrighted material nedoporujucu.
ufon_68
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 3. 2011 19:22

Pokud máš čistej log ze strany tvého ISP, neni co řešit. Pokud jsi pro stahování filmů / seriálů / jiných audiovizuálních děl nepoužíval torrent, taktéž není co řešit.

Jinak postup by měl být zhruba následující:

1. Vyžádat si od ISP všechna příchozí upozornění a všechny jiné věci, která přišla na tvojí IP adresu.

2. Pokud ti ISP tato data nedodá (ač by měl), obrať se přímo na MCAA s žádostí o objasnění problému.

3. Se všemi dokumenty, které takto seženeš, se můžeš s klidem obrátit třeba sem: https://www.ceskapiratskastrana.cz/forum/ - lidi tam by ti měli pak už pomoct nějakým konkrétním řešením.

4. Nedělej si z toho těžkou hlavu :)
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 22. 3. 2011 23:52

Co se může dít - budou vyhrožovat spílat a pod....a já je budu ignorovat

Potom můžou přijít policajti a pokud nezjistí že mám nakradený SW a že poskytuji filmy, hudbu tak mi nic nemůžou.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků