MS Outlook 2010 - automatický podpis emailu

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 3. 2011 23:40

Zdravím.

Je možné v MS Outlook 2010 nějak nastavit automatický podpis pro jeden mailový účet? V Outlooku mám 5 emailových účtů a u svého osobního hlavního mailu mám podpisový certifikát od PostSignum, takže ověřený pro moji mailovou adresu. A chtěl bych nějak docílit toho, aby se všechny odeslané emaily z této adresy automaticky podepsali, ale emaily odeslané z ostatních účtů, aby se nepodepisovali (podpis by byl příjemci hlášen jako neplatný).

Jde toho nějak docílit? V Centru zabezpečení je pouze možnost Přidat digitální podpis do odesílaných zpráv, což ale právě nechci, protože to přidá podpis i do zpráv, které jdou z ostatních mailových účtů a já chci automaticky podepisovat pouze jeden mailový účet...

W7 Ult. x64, MS Office Professional Plus 2010 32bit
Certifikát vydaný PostSignum platný pro můj jeden email a importovaný do certmgr do osobních certifikátů
Bari007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 24. 3. 2011 23:59

jsou office legální zakoupené? pokud ne, dop. moderátorům lock dle pravidel a zdejší praxe. Praxe v tom, že i přesto že se neví nebo problém nespočívá v nelegálně nabitých sw, téma je stejně na začátku zamknuto. toto byla praxe před rokem. pokud je dnes praxe jiná, beru zpět!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 3. 2011 10:26

Samozřejmě, že jsou legální, stejně jako Windows a všechen ostatní SW v mém počítači :) V životě bych si dobrovolně do počítače netahal žádný balast v podobě cracků nebo aktivátorů ;) Nejsem zloděj ;)

Jsem předplatitel Technet, takže tento SW (a většinu dalšího SW od Microsoftu) mám zdarma dostupný v rámci předplatného ;)

Neměl by někdo nějakou radu k tématu?
Bari007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 3. 2011 11:02

Menu – Nástroje – Možnosti – Formát pošty – Podpisy
Btw:
proč nepoložíš tento dotaz do odpovídající sekce?
forum-958/Microsoft-Office-a-dalsi-kancelarske-programy.html
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 3. 2011 11:15

Špatně jsi mě pochopil. Nemám na mysli textový podpis, ale podpis pomocí osobního certifikátu, viz. Nový e-mail - Možnosti - Podepsat. A já to chci pro jeden účet zautomatizovat. V Centru zabezpečení je ale pouze možnost, které automaticky podepíše všechny zprávy ze všech účtů, což já nechci, protože mám certifikát pouze pro jeden svůj email, a proto chci automaticky podepisovat pouze odeslané emaily u toho jednoho účtu.

Sekci jsem vybral IMHO správně, podle popisu sekce sem patří "Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty".
Bari007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 4. 4. 2011 09:05

Tak i na fóru Technetu jsem se dozvěděl, že automatické podepsání je možné buď pro všechny účty nebo pro žádný. Což mi přijde jako naprostý nesmysl a nepoužitelná funkce, to bych musel mít pro všechny používané účty ověřený podpisový certifikát, což má pravděpodobně málokdo. A podepisovat email certifikátem vystaveným pro jinou adresu je totální nesmysl.

Vyřešil jsem to přidáním tlačítka Podepsat do panelu Rychlý přístup.
Bari007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 4. 2011 09:10

Díky za závěrečné moudré řešení!
Ani tak vysoce profesionální poštovní klient nezvládá vše! ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků