Internet na samotě v ulici a na cestách

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod michal-20 25. 3. 2011 21:20

Nemám kde bydlet a tak se potuluju městem, obvykle Praha a okolí a také Ostrava a tak. Tam jezdím načerno autobusem v zavazadlovém prostoru. To ale nemění nic na tom, že potřebuju internet. Vysokorychlostní internet na stahování filmů a hudby. Rovněž potřebuju internet také v autobuse. Každá chvilka, kdy nestahuju, je pro mě obrovským plýtváním volného místa na pevných discích, fleškách, DVD a blu-rej.

Uvažoval jsem o satelitu, ale ten by mi mohl nějaký pitomý bezdomovec ukrást a prodat do šrotu. Také v zavazadlovém prostoru by se to blbě štelovalo.
Musí to být rychlé, neomezené a anonymní.

Co byste mi doporučili?
michal-20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 3. 2011 22:16

Pokud ti nebude stačit 30GB měsíčně, tak to bude problém.

BTW internet těžko seženeš nějak na černo nebo zadarmo ;) Pro tvoje požadavky počítej s cenou kolem 1000 Kč/měsíc. A také moc nechápu, kde vezmeš napájení při těch svých cestách v zavazadlovém prostoru a mezi bezdomovci ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kasper 25. 3. 2011 22:30

kvalitní notebook s wifi a návodu na hacking wifi je po internetu mraky
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Kasper
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 3. 2011 22:35

... v zavazadlovém prostoru autobusu těch nezabezpečených WiFi sítí moc nechytne ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kasper 25. 3. 2011 22:45

to bylo myšleno s nadsázkou neřekl bych ,že bude pořad v atoubuse par lidi kteří nemají trvale bydliště znám žijou na ubytovnach atd. a takhle to řeší
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Kasper
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 26. 3. 2011 07:27

Vyber si správný autobus, dálkový třeba od Student Agency, ten má svoji WiFi.
Napájení máš vyřešeno jak? Vyšroubuješ žárovku v tom zavazadlovém prostoru a píchneš tam NTB? :D
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod michal-20 29. 3. 2011 20:31

Žárovku nebo autorádio. To by neměl být problém. Oni občas dávají i sluchátka a nemají o tom řádnou evidenci... A já jsem jejich oblíbený zákazník. Někdy můžu cestovat i na sedadle, ale nesmí si mě všimnout ta ženská, která tam při nástupu každého kontroluje. Chce to jen odhadnout ten správný okamžik.
michal-20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jmatus 29. 3. 2011 20:48

Tak jediná rada tu je trpělivost. Možná za dvacet let pochopí mobilní operátoři význam slova mobilní internet. Ten je založen právě na tom, že funguje právě tam, kde nejsou kavárny nebo restaurace s netem zdarma.
No fish, no girls, no future.
jmatus
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 29. 3. 2011 20:59

Obrázek
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal-20 29. 3. 2011 21:33

Já tedy zahajuji čekání 20 let.
michal-20
Kolemjdoucí