Rozšíření domácí sítě za účelem zlepšení Wi-Fi signálu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 9. 4. 2011 22:03

Zdravím,
v hlavě se mi zrodila následující myšlenka. Bydlím v rodinném domě a v 1. patře mám u PC Wi-Fi router. Bohužel když slezu do přízemí nebo ven, Wi-Fi signál už téměř nechytím a připojení se ztrácí.

Rád bych toto:
Do sklepa dát nějaký router/switch na ADSL a trubkami vést 2 kabely - do přízemí a do 1. patra. V přízemí by mi stačil wifi AP, v 1. patře musí být router, protože je zde stolní PC a chci jej mít připojen klasicky po kabelu.

Také bych chtěl, aby mi při přecházení mezi jednotlivými routery/AP nepadalo připojení (nevím jestli je to vůbec technický možné).

Momentálně mám pouze ADSL router Zyxel HW660-T3.

Díky za každou radu jak tento problém řešit. Můžete přidat i tipy na konkrétní zařízení, popř. i jiné návrhy.
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 4. 2011 22:23

V 1. patře rozhodně router být nemusí, to nemá s připojení stolního počítače nic společného.

Kup dva Access Pointy, připoj kabelem na hlavní router, nastav stejné SSID, stejné zabezpečení, vypni DHCP a jen nastav jiný kanál.


BTW proč jsi nezapojil trochu vlastní snahy? Tento problém se zde popisuje každý týden... Stačí využít kolonku vpravo nahoře, která slouží k vyhledávání a fóru ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 10. 4. 2011 00:07

Díky za radu, samozřejmě jsem nejdříve hledal, ale přímo takový dotaz jsem zde nenašel.

Je mi jasné, že stolní PC != nutnost připojit router kabelem, ale je to další investice do wifi dongle (nebo něčeho podobného).
EDIT: Beru zpět, ty adaptéry stojí kolem 200Kč což jsem nepředpokládal. Omlouvám se.

Pokud bych měl 2x AP a na jeden z nich by byla pomocí wifi připojena tiskárna, byl by možný tisk i ze zařízení, které je připojeno na druhý AP? Konkrétně jde o tuhle tiskáru.
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 10. 4. 2011 07:04

Samozdrejme ze bylo. Wifi mas vlastne kabelove spojeni,ale vzduchem. Ja bych to ale resil jinak. Ap bych nekupoval. Sroji vic jak obyc router a navic router ma vetsinou 4port switch. Kup nejaky router tplink okolo 500,- ze zyxelu v 1 patre natahni kablik do prizemi. Ja tom tpliknu ucpi zdirku wan necim a nikdz do toho nic nezapojuj. Pichni kablik do pc a lan roho noveho. Nastav mu ip z rozsahu tohozyxelu tj asi 10.0.0.x treba 139 zux ma asi 138. U tp jeste vypni dhcp. Wlan nastav jak psal bari. Pak uz zanes tplink dolu pripoj kablikem a mas to. Navic kdyoli muzes i dole pripojit kabelem zarizeni, treba i tu tiskarnu.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 4. 2011 08:35

PC nepřipojuj přes WiFi, ale kabelem. AP mají i LAN konektory ;) A nebo použij router zapojený jako AP, tak jak psal Mike.M.

Pokud na tom druhém routeru nebude překlad adres (router nebude routovat), tak tiskárna bude vidět všude.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 10. 4. 2011 08:56

Natahnout kablik z 1 patra do prizemi praveze nemohu. Musel bych ho tahnout mistnostmi nebo dolu do sklepa a pak nahoru do prizlzemi coz mi neprijde jako nejlepsi volba.
Lukas.Skywalker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 4. 2011 09:04

V prvním příspěvku jsi psal, že chceš do přízemí i do prvního patra táhnout kabel. Tak v čem je teď problém?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soban 10. 4. 2011 12:17

Asi jde kablík natáhnout pouze do sklepa, v tom není problém oba stáhneš do sklepa a tam budeš mít ten modem od O2.

A na konce kabelů dáš buď AP se switchem ( aby se daly připojit i kabelem PC) a nebo tam použiješ router u kterého povypínáš nat (nepoužiješ wan konektor), dhcp a máš to.

Pozor pokud máš ten modem s FW od O2 tak prostřední dva konektory jsou pro IPTV a internet v nich nefunguje - vypadává a pod... jde to přepnout v menu routeru pak ty konektory můžeš použít i na internet.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků