mininotebook do 12", cestování, práce, filmy

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod malcolmX 14. 4. 2011 09:31

A co zkusit 11" Lenovo nebo Acer s 'plnikrevnymi' ULV procesory? Atom fakt nee...
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod D1.8T 14. 4. 2011 10:08

wizaard, Mobil-man: Díky. Teď mi ještě prosím vás poraďte, kde si můžu něco přečíst o "720p v pohodě, vyšší už ne". Je mi jasný, že se bavíte o kvalitě, ale souvislosti mi unikají, neb jsem lama.

malcolmx - řešim to pořád dokola a nemůžu se rozhodnout, teď jsem v rozpoložení, že i 11,6" notebook který jsem měl teď pár dní k dispozici, mě rozčiloval svojí velikostí. Takže pokud parametry 5103 vyhodnotím jako dostatečné, pak do něj půjdu, pokud ne koupím větší.

Btw. Koukal jsem i na větší a co říkáte na Fujitsu Lifebook PH 530, rovnou s 4GB ram.

A ještě jedna věc, jediný co mě dlohodobě štve na malých notebookách je absence numerický klávesnice. Teď jsem narazil na tohle, máte někdo zkušenosti.
http://www.mironet.cz/canon-x-mark-i-mouse--mys--bluetooth--1200dpi--cerna+dp118332/
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 4. 2011 10:20

video:
SD (běžné videoripy v divx), DVD, atd OK
HD 720p = video 1366x768, tedy vyšší rozlišení OK
HD 1080p = video 1920x1080 (např. na externím LCD), ripy z Blue-raydisků, to už bude problém. Přeci jen ale není 1080p tak rozšířené (vždy existuje alternativa v nižším rozlišení, tedy 720p, či obyčejný divx), protože pak jeden film zabírá 15GB i více...

na tu hovadinu od Canonu bych se vykašlal, bude to všechno, jen ne ergonomické = na déletrvající práci nevhodné. Raději klasickou myš, která dobře padne do ruky + obyčejnou USB numerickou klávesnici za pár korun:
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L14007R0DU
Případně bezdrátovou verzi. Ono ta tenká placka už se do batohu/brašny vopohodě vejde.
S vestavěnou numerou bys musel mít minimálně 15' notebook.

2GB RAM na danou činnost bohatě stačí. Já na tom i kreslím ve 3D CAD (pravda, jednodušší projekty)

Ještě bych zvážil 13'. Hmotností jsou téměř na úrovni 11', ale lépe se na to kouká a lépe se s tím pracuje. Třeba Lenovo Edge 13 (pozor abys vybral konfig s 6článkovou baterkou)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 14. 4. 2011 12:02

alfah4ns: Dík. Vzhledem k tomu, že největší film na disku mi zabírá cca 1,5 GB, tak by s tím neměl být problém.

Když koukám na ty numerický klávesnice v odkazu, říkám si že jsem pitomec, když jsem to ještě nekoupil.

Po informaci o přehrání videa jsem téměř rozhodnutej. Možná je to blbost a budu si potom nadávat, ale teď jsou pro mě rozměry, hmotnost a výdrž prioritou.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 14. 4. 2011 13:26

Tak to chybu neudelas. Vydrz je taky super, od 7-9 hodin podle cinnosti.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod D1.8T 14. 4. 2011 14:52

Mobil-man: jj vím, něco jsem přečetl.

Pomalu to začínám uzavírat a potřebuju poradit ještě s jednou věcí. Lze ten NB někde objednat, aby došel už s nainstalovanými windows místo linuxu a třeba sadou office. Nabízí některý z prodejců tuto službu. Bylo by pro mě časově výhodný přiletět a mít noťas nachystanej.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 14. 4. 2011 15:05

No to je právě problém:)
podle mě si lze zvolit někde instalaci (třeba czc to nabízel). Ovšem radši bych si to ohlídal, aby tam daly potřebný ovladače HP. Jinak to jde udělat doma přes flash.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod D1.8T 14. 4. 2011 16:45

Někde jsem tady četl návod, ale je to nad mý současný schopnosti a představa, že přiletim na dva týdny domů a budu se několik dní trápit s
instalací NB je pro mě nepřijatelná.

Zkusim se pozeptat mezi kamarádama.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 14. 4. 2011 21:07

Instalace Windows 7 z flashky trvá cca 30 minut. Flash vytvoříš přímo utilitou od Microsoftu. Ovladače stáhneš z webu HP a instaluješ... Já osobně v tom vidím práci maximálně na den, pokud by to fakt hodně nešlo.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 15. 4. 2011 01:29

A tím si právě nejsem jistý. :hm Už teď máš v tý větě několik slov na který se budu muset kouknout do slovníku. :mrgreen:
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 15. 4. 2011 09:11

http://technet.idnes.cz/stahnete-si-zda ... ftware_dvr
Zde máš i jednoduchý návod, jak na bootovací USB Windows. Pokud si netroufáš, pak bude nejlepší odnést notebook i s originálním instalačním médiem do servisu, kde ti za poplatek OS nainstalují.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mobil-man 15. 4. 2011 12:30

Jo jako instalace neni na dlouho, chce si to pripravit flashku, pres MS nastroj windows 7 usb dvd download tool udelat instalacku a pak jen zmenit boot na flash. Doporucuji to udelat hnedka, protoze jinak chvili trva jeste konfigurace linuxu...
Pri instalaci pak staci naformatovat disky a pote je pres windows slozit podle potreby na party. Ovladace hp jsou pak otazkou chvilky a lepsi je instalovat jen ty potrebny, nez veskery sw balast, ktery hp nabizi.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod D1.8T 15. 4. 2011 13:35

Bari: Díky za odkaz, ale vidím to spíš na tu druhou variantu. Už se přiklánim k tomu, že objednám tak, abych měl po návratu už NB připravenej a během jednoho dne dokoupim všechno ostatní.

Mobil-man: Díky. Jinak koukal jsem na tu klávesnici na fotkách. Rozvržení kláves mám na Compaq 6510q identický kromě chybějících kláves home-end, který stejně nepoužívám. Klávesnici jsem si i přeměřil a rozdíl je zanedbatelnej.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 12. 6. 2012 02:37

Zdravím, tak už přes rok používám HP mini 5103. Jsem s ním spokojenej, všechno co jsem očekával bylo splněno od náročnosti přepravy, přes výdrž baterií až po rychlost s jakou pracuje a uživatelskou jednoduchost.

Protože potřebuju koupit domů ještě jeden NB, zajímá mě jestli se objevilo v kategorii 10 palců něco novýho, rychlejšího, výkonějšího atd?
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jsmach 12. 6. 2012 04:54

HP5103 mini ujde, ale měl jsme k němu výhrady, původní W7S byly líné a pomalé (co bych taky na 1.66GHz s 1GB DDR chtěl o winckách, že)

nakonec vyhrálo 13.3" lenovo E325 s lepším rozlišením, váha pod 2kg, výdrž až 8hod., AMD E450 2x1.6, 4GB DDR, 500HDD, eSATA,VGA,HDMI,USB3.0, sice opět líné W7HP, ale jelikož je v dualbootu zapínám max do 1% doby využítí NB, netrápí mě jejich lenost.
jsmach
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků