Nejlepší konvertor videa pro formáty mobilních zařízení

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 14. 4. 2011 11:23

Jaký používáte program, pokud chcete převést video do takového formátu a podoby, aby jej bylo schopné přehrát vaše mobilní zařízení (telefon, PDA atd.), nebo aby bylo možné přehrávat tímto zařízením natočený záznam v počítači? Využíváte nějakého laciného mp4,3gp... převodníku, nebo sáhnete po náročných konvertorech? Vaše argumenty a tipy poslouží k vytvoření nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 4. 2011 11:31

mediacoder
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod perseus.p 14. 4. 2011 11:32

zatím se mi osvědčil Format Factory, ale chtělo by to víc profilů pro novější mobilní zařízení, nechtějí se mi tvořit.
perseus.p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 4. 2011 11:35

Videa nepřevádím. Telefon bez problému zvládne přehrát 720p videa a ceny paměťových karet jsou velice příznivé.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod perseus.p 14. 4. 2011 11:41

to je sice pravda, ale raději když video zabírá méně a já mám pak ještě prostor pro nějaké ty vlastní fotky a nebo pro případ něco natočit. Jinak taky nemám problém přehrát 1080p na SGT :)
perseus.p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.No64 14. 4. 2011 12:00

Nero Recode (z Nera 7) ci Handbrake
Dr.No64
Junior

Odeslat příspěvekod Honza16 14. 4. 2011 12:01

Dobry den, osobne pouzivam Kigo Video Converter, na ovladani jednoduchy free program, ktery podporuje mnoho formatu. Hlavni vyhodou je moznost upravit si avi nebo mp4 format., napr:rozliseni,bitrate,codec atd, pouzivam ho jiz dlouho a jsem velmi spokojen.
Honza16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deadman_kt 14. 4. 2011 12:09

Jmenuje se to "Super" a je to super (erightsoft)
deadman_kt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AtoM 14. 4. 2011 12:18

Bari007 píše:Videa nepřevádím. Telefon bez problému zvládne přehrát 720p videa a ceny paměťových karet jsou velice příznivé.

To sice jo, ale baterka bude trpět
AtoM
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 4. 2011 12:26

Zatím si nestěžovala ;) Tak jako tak nabíjím každý den a nabíječku mám i v autě. Navíc si nemyslím, že by přehrávání 720p spotřebovalo nějak extra víc baterie, než přehrávání například 640x480.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nicknolte 14. 4. 2011 12:56

Mám HTC, ale myslím si, že dávat video z počítače do telefonu je zbytečné. Nikdy jsem se na filmy takto nedíval. Spíše to dělám opačně. Nahraná videa v telefonu přenáším do počítače.
nicknolte
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michal.siman 14. 4. 2011 13:04

Nejlepsi konvertor videa pro formaty mobilnich zarizeni je takove mobilni zarizeni ktere zvladne prehravat formaty bezne pouzivane na normalnich pocitacich :-) asi tak bych to videl ja.

ps: a samozrejme obracene to plati stejne, tedy je treba poridit si takove mobilni zarizeni, ktere uklada videa v takovem formatu abych je na pocitaci normalne a bez problemu mohl prehrat.
Michal Šiman
michal.siman
Junior

Odeslat příspěvekod nerzhul 14. 4. 2011 13:13

já také používám SUPER. teda vlastně už nepoužívám. používal jsem kdyz jsem prevadel videa do presleho mobilu. je rychlej a spolehlivej
SGS Darky's v8 Gingerbread Edition + 32GB SDHC
nerzhul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -Bambulka- 14. 4. 2011 13:15

Já používám, a to ne jen na hudbu a filmy, FormatFactory. Nenarazil jsem zatím na žádný problém. Na to, že je free, tak má dost kodeků. Co se týče filmů, většinou používám mp4, 3GP ale i AVI. Je česky, má jednoduché ovládání, poměrně široké nastavení. Můžu jen doporučit
SONY VAIO Fit15A Multi-flip, i7-4500U, GeForce GT 735M 2GB, 16GB RAM, 256GB SSD, 15" 2880×1620 touchscreen, Windows 8 64bit -> CAD aplikace, 3D modeling, grafika.
Phone SONY XPERIA T. ß
-Bambulka-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hadasek 14. 4. 2011 13:18

Pokud už něco konvertuju, tak používám Any Video Converter. Jinak PC přehraje všechny formáty, takže to neřeším.
Samsung Galaxy S4 - White
hadasek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků