Athlon 64 X2 4450+ sa prehrieva s kazdym chladicom

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Imhotep 19. 4. 2011 19:41

Zdravim, mam problem s CPU Athlon 64 X2 4450+ na frekvencii 2,3GHz. Ide o to, ze po 2 mesiacoch od poskladania PC sa zacal sam vypinat v zatazi. BIOS mal nastaveny limit teploty CPU na 70°C aby vypol PC. Myslel som ze je zle namontovany chladic, tak som skusil iny, ale PC sa stale vypina. Ak ho hned zas zapnem a skontrolujem v BIOSe teplotu, tak CPU ma tych 70°C. Velmi som tym senzorom neveril, tak som skusil merat teplotu medzi rebrami chladica. V zatazi sa pohybovala okolo 35°C co sa mi javilo ako normal. Zaroven s benchmarkom ktory mal vytazovat CPU som mal spusteny SpeedFan, ktory pre istotu tiez meral teplotu a porovnaval som. Boli relativne rovnake. Lenze PC sa zas vypol a ked som hned skontroloval teplotu v BIOSe, bola 70°C ale mne teplomer ukazoval stale 35°C.

Z toho som usudil ze su chybne senzory, tak som vypol ochranu BIOSu pred prehriatim lebo som myslel ze tie senzory blbnu a spokojne som PC zatvoril. Lenze v zatazi sa PC zas vypol. Okamzite som nabehol do BIOSu a teplota bola az okolo 80°C, takze to uz zakrocila zrejme nejaka samotna ochrana CPU.
Absolutne nechapem ako je mozne ze ten CPU dosahuje take teploty, ked mam na nom riadny masivny chladic, ale prehrieva sa aj so stock a pritom teplomer nenameral teplotu vyssiu ako 40°C.

Rozmyslal som ze by mohla byt aj chyba v niektorej z vetiev zdroja, ale podla HW monitora a SpeedFanu boli napatia v norme.
Vie mi prosim niekto poradit, pripadne nasmerovat spravnym smerom? Dakujem :-)
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 4. 2011 19:48

Spusť OCCT a teploty sleduj v něm.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Imhotep 19. 4. 2011 19:57

Ok vyskusam. Ale ak berie info zo senzorov, ako sa nan mozem spolahnut?
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 19. 4. 2011 20:03

jaky teplomer?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Imhotep 19. 4. 2011 20:04

multimeter so sondou na kabliku
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 20. 4. 2011 00:00

Sundat chladič a očistit CPU nanést znovu pastu a nasadit chladič spět.

A musí to být OK, pokud ne je něco vadné.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Imhotep 20. 4. 2011 10:49

samozrejme som to skusal, vzdy som CPU vycistil a dal novu vrstvu pasty. Neviem ci sa dnes dostanem k tomu PC ale v kazdom pripade vyskusam meranie pomocou toho OCCT, lenze neviem naco mi to bude dobre, CPU bude vypinat aj tak.
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koenzim 20. 4. 2011 11:07

Skontroluj v BIOSe napajacie napatie procesora. Zo par krat sa aj tu objavili pripady ze doska davala vysoke napatie pre CPU dosledkom coho sa prehrieval. Nespoliehaj sa na automatiku, nastav ho rucne.
koenzim
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků