Elektronická čtečka knih: Kindle, iRiver, nebo jinou?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Kterou elektronickou čtečku koupit?
Amazon Kindle 3 16 %  94%  [ 16 ]
iRiver Story EB02 1 %  5%  [ 1 ]
Jinou (postněte odkaz) 0 %  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 17

Odeslat příspěvekod Ibalgin 21. 4. 2011 15:15

Zdar
Rád bych manželce pořídil elektronickou čtečku knih. Uvažoval jsem o řešení tabletem, ale nejsem si jist výhodami, které by mi to přineslo a naopak myslím že ty nevýhody budou časem štvát, takže hledám něco primárně určeného ke čtení knih.

Uvažoval jsem o Amazon Kindle 3 (Nákup u amazonu a poštovné vychází na cca 2800,00. Nyní už budu muset danit a clít, takže jsem to nezjišťoval, ale počítám s konečnou cenou cca 3500,00). Alternativa je i iRiver Story EB02 (cena také 3500,00).

Má cenu v této relaci hledat ještě nějakou alternativu? Ani u jedné se mi nelíbí klávesnice (podle mě má smysl při čtení skript a technické literatury, kde je vhodné dělat poznámky. U Amazonu Kindle jsem viděl i jakési brouzdání na internetu, tak na zadávání adres). Kterou by jste volili vy? Děkuji
Ibalgin
Junior

Odeslat příspěvekod pepcahlina 22. 4. 2011 12:52

Pokud jí chceš koupit knížku (respektive čtečku knih), kup Kindle.
Pokud ji chceš koupit počítač (klávesnice, browser), kup ji netbook ;-)
pepcahlina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fatman 23. 4. 2011 13:20

Ibalgin píše:Má cenu v této relaci hledat ještě nějakou alternativu? Ani u jedné se mi nelíbí klávesnice (podle mě má smysl při čtení skript a technické literatury, kde je vhodné dělat poznámky. U Amazonu Kindle jsem viděl i jakési brouzdání na internetu, tak na zadávání adres). Kterou by jste volili vy? Děkuji

Jestli na tom hodlá číst skripta a technickou literaturu, není Kindle 3 nejvhodnější (malý displej), na beletrii je to OK (sám K3 vlastním), klávesnice na nějaké delší psaní taky není.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ibalgin 24. 4. 2011 15:50

pepcahlina píše:Pokud jí chceš koupit knížku (respektive čtečku knih), kup Kindle.
Pokud ji chceš koupit počítač (klávesnice, browser), kup ji netbook ;-)


Zmiňuji někde úmysl kupovat notebook/netbook? Řeším pouze nákup čtečky knih. Notebook manželka má, ale nemysím že je tohle řešení na čtení knih ideální. Kliknutím na položku "elektronické knihy" v eshopech se le zobrazí několik čteček a proto hledám informace, kterou zvolit.

-- 24. 4. 2011 16:57 --

fatman píše:
Ibalgin píše:Má cenu v této relaci hledat ještě nějakou alternativu? Ani u jedné se mi nelíbí klávesnice (podle mě má smysl při čtení skript a technické literatury, kde je vhodné dělat poznámky. U Amazonu Kindle jsem viděl i jakési brouzdání na internetu, tak na zadávání adres). Kterou by jste volili vy? Děkuji

Jestli na tom hodlá číst skripta a technickou literaturu, není Kindle 3 nejvhodnější (malý displej), na beletrii je to OK (sám K3 vlastním), klávesnice na nějaké delší psaní taky není.


Právě že se jedná o beletrii a proto postrádám smysl mít čtečku s klávesnicí, která jen zabírá místo. Čtečky na které jsem koukal (s e papírem), jsou buď jakési čínské noname stroje, nebo právě Amazon Kindle 3 a iRiver story. Takže vybírám podle rad.
Ibalgin
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 24. 4. 2011 19:42

Aha, špatně jsem tě pochopil. Ta klávesnice zas tolik místa nezabírá a přece jen se hodí (hledání, i ten web browser...), K3 mám od září a za sebe ji mohu doporučit.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fredddie 24. 4. 2011 19:56

Kindle 3 je jasná volba. Mám ho pár měsíců a opravdu za tu cenu stojí za to. Na beletrii jako dělaný. Ke klávesnici jsem si říkala přesně to samé - bude to zbytečně brát místo, je to jen fórovka, ale teď jsem ráda, že tam je a to z jednoho prostého důvodu. Čtu nejvíce času v posteli před spaním tak, že ležím na zádech a Kindla opřenýho jakoby o břicho na peřině. No a kdyby tam nebyla klávesnice tak bych spodní část displeje neviděla a musela bych vždy na konci stránky Kindla přizvednout. Takhle je to akorát a navíc se to za ten dolní kus dobře drží. Je to naprostá blbina, ale mě to těší.
K ničemu jinému klávesku ale nepoužívám, ani web ani hledání. Mám tam vždy tak 2 knížky a idnes takže hledat netřeba a web je hodně velká nouzovka.
Fredddie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ibalgin 25. 4. 2011 12:35

děkuji za info. U kindle jsem slyšel, že má oproti jiným lepší displej, tak jdu tedy do něj.
Rozhoupal jsem se až nyní, takže jsem propásl bezcelní limit 200 dolarů a tak budu ze zásilky platit clo a DPH, takže si propočítám, zda mě vyjde levněji poslat z US, nebo koupit tady. Dík
Ibalgin
Junior

Odeslat příspěvekod Fredddie 25. 4. 2011 16:22

Displej má opravdu hodně dobrý a rozhodně v dnešní době mezi e-ink nejlepší. Rozhodně nešlápneš vedle. Pořád vychází levněji přímo z Amazonu. U nás ceny začínají na nějakých 4k u nějakých pochybných shopů a 4500 začínají v těch známějších shopech. Z Amazonu to máš za nějakých cca 2700 Kč plus DPH. Což vyjde na nějakých 3300 Kč cca. Nemyslím, že stojí za to kupovat u nás dráž.

EDIT: Jinak na fóru zabývající se jen Kindlem jsem teď četla, že prozatím nikdo DPH na Kindla nedoplácel a to ani na doručené minulý týden. Tak nevím proč. Pokud bys měl zájem o odkaz na fórum kde to lidé píšou tak ti ho pošlu SZ.
Fredddie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 26. 4. 2011 11:26

Ibalgin píše:...takže si propočítám, zda mě vyjde levněji poslat z US, nebo koupit tady...

U čtečky zakoupené v CZ obchodě je dvouletá záruka; pokud je koupena přímo od Amazonu, je to jen rok a musíš ji k příp. opravě poslat na vlastní náklady. Jestli to ospravedlní vyšší cenu, to už je na tobě.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AI Wintermute 26. 4. 2011 12:06

Hm,
sám jsem si říkal, že by se mi Kindle líbil, ale chtěl bych tam mít i možnost poznámek, což zatím umí snad akorát Iriver Cover Story a Sony řady 600 a výš, přičemž Iriver má prý o dost horší čitelnost díky dotykové folii a Sony je zas o dost dražší. Tak jsem to zatím uložil k ledu. 8-)
AI Wintermute
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fredddie 26. 4. 2011 16:39

Poznámky si můžeš psát i na Kindle. Žádný problém.
Fredddie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vasil 18. 7. 2011 00:14

http://www.korunka.cz/e-book/prestigio- ... o-per3152b docela zajimava cena oproti Kindle... je v necim horsi?
Vasil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 18. 7. 2011 01:00

Třeba nemá Wi-Fi ani 3G, je jen 5", LCD asi nebude tak příjemný pro oči a čitelný na slunci, jako eInk, nepodporuje formáty MOBI a PRC, ... 139.00 USD = 2,406.17 CZK.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod white.haven 18. 7. 2011 06:19

V tuto dobu bych s nakupem pockal na ocekavane uvedeni Kindle4, udajne se chystaji dva modely, jeden z dotykovym ovladanim (podobne jako to ma Simple Touch od BN). Nebo bych pockal na dostupnost iriver HD v Evrope...
white.haven
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 18. 7. 2011 07:01

určitě Kindle, je jen otázka, zda nepočkat s koupí na uvedení nové verze(zí), což by mohlo cenu stávajícího AK3 snížit, pokud manželka čte anglicky připočti si pár dalších bodíků za možnost nákupu na amazonu, jinak Amazon má ve srovnání s českými eshopy naprosto luxusní reklamace, dostaneš nový kus i když reklamuješ např. prasklý display

iRiver má být základem Google čtečky ale kvalita samotné čtečky je prý o dost slabší jak AK3

sám vlastním AK3 a jsem s ním moc spokojený, navíc pro AK3 má v ČR celkem slušnou uživatelskou základnu, existuje slušná zásoba e-booků v češtině optimalizovaných přímo pro AK3
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků