Netbook do školy - ASUS EEE 1015PEM, nebo HP Mini 5103?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod parmis 13. 3. 2011 20:03

Tak jsem si HPcko mini taky poridil a zatim nedam na nej dopostutit. Ten ramecek a svitici kontrolky me tolik nestvou, jak ten leskly touchpad. Sehnal jsem ho pres kamose za 7700 a nelituji tech penez. Z toho co jsem vycetl, se mi jevi jako netbook, "best of". To viko se trochu matle, ale v hnedem provedenim je to sympatak.
parmis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bialuci 13. 3. 2011 23:17

Já si nemůžu na touchpad stěžovat. To jak je hladký, je úplně úžasný. O víkendu jsem chvilku dělal na SAMSUNGu ten měl drsný povrch. Myslím, že za nějaký čas to bude vypadat pěkně hnusně až bude ošoupaný. Minulý týden jsem v Datartu koukal na nějaký ntb (už nevím jaký) a ten měl zas nějaký hrbolky. Člověk si asi dělal rovnou akupunkturu když na něm pracoval. A určitě musí pak mít obroušený bříška prstů.

Ale trápí mě jiná věc. Přijde mi, že oproti jiným NTB má Mini slabší dosah wifi. Co vy na to? Je to jen můj pocit? Každopádně, nešel by nějak posílit dosah?
bialuci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 14. 3. 2011 17:54

ahoj signál se mi zdá dobrý, v paneláku přes silnou zeď router asi 8 metrů ode mě a chybí jedna čárka, soused na de mnou čárky všechny - žádný problém. V autě cca 20 metrů od routeru již signál nechytím, ale to nechytím ani se svým acerem, ještě to zkusím zjara v hospodě - ta je cca 15 metrů z druhé strany od routeru - nebo před hospodou kde v létě všichni popíjí venku na lavičkách
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 14. 3. 2011 21:15

Wifi je v pohode, ale cetl jsem uz taky zkusenosti nejakeho uzivatele, ze ma nizsi prijem.
Ja mohu srovnavat s 17 i 15,6" notebooky, ktery maji kamosi ve skole i doma, takze vim, ze prijem je uplne stejny jako u plnohodnotnych notebooku. A to mam nastavenou wifi na stredni usporu energie,
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bialuci 14. 3. 2011 22:49

Já jsem ho zkoušel v nákupním centru na jejich volně přístupnou síť a měl jsem problém se připojit v místě kde prý velký ntb problém neměl. Tak nevím, ještě budu testovat a informovat :)
bialuci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 15. 3. 2011 09:26

Tak zalezi, co to melo za OS, ovladace a nastaveni... idealni je nainstalovat ovladace a pak ten nastavovaci soft od HP.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hbboy 15. 3. 2011 23:56

jako obchodák si denně dělám poznámky cca u deseti obchodních partnerů v autě různě po městech a vždy je mnoho různých wifi sítí a s dost silným signálem, denně se mi podaří 2 x za den najít i nezabepčenou na kterou se vždy na skok připojím a stáhnu si emaily - wifi mi velice vyhovuje, porovnám až bude tepleji vezmi i velký notebook a objehnu barák jak daleko bude mít který signál od routeru
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tota 28. 3. 2011 10:10

Ahoj. Mám 5103 doma a zatím naprostá spokojenost. Jen jsem se chtěl zeptat, mám instalovány XP a mám problém s instalací ovladace sitove karty. Poradí někdo? Děkuji
tota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 3. 2011 11:37

Jaký problém je s instalací ovladače? Prostě ho stáhni z webu výrobce chipsetu dané síťové karty a nainstaluj.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bialuci 31. 3. 2011 15:51

Také mám XP. Já jsem s instalacemi ovladačů více-méně problém neměl. Je pravda ale, že označení ovladačů a popisky jsou dost chaotické. Takže jsem postupoval pokus-omyl. Mám takový dojem, že jsem nakonec vyzkoušel všchny ovladače které jsou v sekci LAN/WiFi/Bt. Čert ví kterej byl potřebnej a který byl navíc. Každopádně ve správci zařízení nemám žádné neznámé zařízení. Ihned jsem udělal obraz disku abych nemusel tohle podstupovat ještě jednou. Sice zabírá nějakých 14Gb na disku ale rozhodně se to vyplatí!
bialuci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fibrix 17. 4. 2011 19:00

Nevíte kdy se u nás začne prodávat Asus 1215B ? Jestli cena bude kolem 10 tisíc taky by to byla asi nejlepší koupě v dané kategorii....
Fibrix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bialuci 17. 4. 2011 19:38

Tak to opravdu netuším. V okamžiku, kdy jsem pořídil (a rozchodil) HPčko, tak jsem se přestal o ntb zajímat. Jsem sním totiž více než spokojenej.
bialuci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fibrix 17. 4. 2011 21:34

On ten dotaz nebyl myšlen konkrétně na Vás, ale jen tak obecně jsem se chtěl zeptat a nezakládat přitom nové téma ;)
Fibrix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bialuci 2. 5. 2011 16:00

Nový poznatek: Nevím kdy, nevím proč, nevím jak ale včera jsem si všiml, že mi repro při vypínání už "nepraskají". :-)
bialuci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 2. 5. 2011 17:49

Podle mých zkušeností repro praská, když nejsou nainstalované originální ovladače. Nebo se jen ovladač aktualizoval.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků