problem so zadrhavanim

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nemesis999 10. 5. 2011 15:00

Dobrý,

Mám taký menší problém a netuším ako ho vyriešiť, alebo vôbec zistiť jeho príčinu. V prvom rade poviem zostavu: jedná sa o ATI radeon 4650 512mb procesor tam mám AMD x2 1,6ghz a 1gb ram.
Ide o to že hocikedy spustím hociakú hru pri ktorej splnam aj hardwer požiadavky ide mi 3 minúty v poriadku, potom začne robiť to že 1 sekundu ide normalne a dalšiu tak trhano,mrazivo ako keby spomalený pohyb, so zvukom nie su žiadne problémy. neskôr ako hrám hram tak sa grafika zasekáva stále viac a viac až neskôr ide skoro celý čas mrazivo,trhavo a v spomalenom pohybe až je to nehratelné.

Teplota grafiky je okolo 60 stupňov, ventilátor na GPU som zapol na 100%

Skúšal som nainštalovať najnovší catalyst softwer, aj Direct X, nepomohlo.

Zaujimave je že tento problém mi nerobí pri hre Warcraft III ktorá je velmi nenáročna.

Ďakujem za pomoc.
podstata podstaty je v podstate nepodstatná
nemesis999
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 5. 2011 15:08

Nenapsal jsi hw-sestavu ani verzi OS. O teplotách VGA řadiče (zřejmě v chipsetu) ani nemluvě.
Jedná se o rozhraní AGP nebo PCI-E/PCI-X?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nemesis999 10. 5. 2011 18:35

Takže HW zostava:
CPU:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800+, 2487 MHz
doska: MSI K9N Neo v2/v3 (MS-7369)
RAM: 1 GB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Grafika: ATI RADEON 4650 512mb
Zdroj: Seasonic už neviem kolko watový

Grafika je PCI Express 2.0 x16 @ x16

Operačný systém je Windows XP myslím že 32-bit.

Neviem ktoru teplotu myslíš tak sem hodím radšej všetky:
CPU: 51
Doska: 41
GPU diode (neviem čo to je) : 54

Ten VGA radič neviem čo je, kde zistím jeho teplotu? Ak myslíš grafický čip na karte tak to mi v catalyst control centrum ukazuje 50 stupnov ked nič nerobím a ked zacnem hrat stupne to tak na 60...
podstata podstaty je v podstate nepodstatná
nemesis999
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 10. 5. 2011 18:44

Dovolil bych si strilet od boku a tipnul spatne chlazeni procesoru. Pust Speedfan a loguj jeho teplotu behem hrani.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod nemesis999 10. 5. 2011 19:10

ahojte tak možno to bude znieť neuveritelne, ale vybral som vysávač a len tak som bednu znkua povysával, všetky chladiče boli zasrané 2cm vrstvou prachu. Ked som potom zapol everest tak som neveril vlastným očiam teploty sa zmenili cca o 8-9 stupňov. Procesor o 9 a grafika dokonca o 10. Hned som aj spustil medieval 2 a už mi to tak netrhá, neviem však ako dlho to bude trvať, takže večer po pařbe Vám poviem či to naozaj pomohlo alebo nie.

Je možné že to robilo kvôli tým teplotám? Aké su kritické teploty? Ako tomu môžem v budúcnosti predísť?
podstata podstaty je v podstate nepodstatná
nemesis999
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 5. 2011 19:15

Předejít tomu můžeš tím, že si budeš počítač pravidelně čistit. Vysavač ale nedoporučuji, jelikož nevyčistí úplně a navíc existuje poměrně velké riziko statické elektřiny.

Pořiď si stlačený vzduch ve spreji a čisti tím.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soap mactravish 10. 5. 2011 19:19

Vysavac ide pouzit, avsak NIE s kefkovou nasadou ale s dyzou. Samozrejmostou je dobra elektroinstalacia a aby si sa sam uzemnil pred pracou.

Ale inak, vzduch je vzduch. Najlepsie mozne riesenie. Zo vsetkych tych PC co mi domov chodia na servis 90% cistim prave vzduchom. Svoj PC zasadne vysavacom. Zvyk je zelezna kosela.
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků