Sledování zaměstnanců ve firmě

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod M2M 24. 5. 2011 08:48

Protože se teď rozmohlo sledování zaměstnanců co dělají na firemním počítači, zajímalo by mě, jestli lze zjistit nějakým programem, že na PC je nainstalován nějaký sledovač. Vím že se dá nainstalovat buď na PC nebo na server a ten pak hlídá klienty. Tu druhou variantu nezjistím, ale když se např. odpojím počítačem od firemní sítě, tak teoreticky by mě nikdo něměl sledovat, pokud na PC nemám nainstalován nějaký sledovač. Nejde mi jen o surfování, tam musím být na firemní síť připojen ale i otevírání soukromých dokumentů, nějaké print screeny obrazovky, ukládání textu do schránky atd.
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod Popi 24. 5. 2011 08:58

Pokud je na PC "sledovač", pak musí být vidět ve správci úloh. Pokud nemáte doménově zakázaného správce úloh, pak ho tam najdete jako spuštěný proces (po zobrazení procesů všech uživatelů).
..?
Popi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 5. 2011 09:07

K zobrazení procesů všech uživatelů by musel BFU disponovat admin právy.
Ke kontrole využití pracovní doby nemusí být nainstalován žádný speciální program, stačí k tomu nástroje lokálního OS + příslušného serveru.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 5. 2011 09:07

K zobrazení procesu všech uživatelů je zapotřebí oprávnění správce, což těžko projde...

//EDIT: zase pozdě..
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karlos00x 24. 5. 2011 09:33

Jinak co jsem videl podobny udelatka tak neslo o konkretni screeny, ukladani textu apod, ale povetsinou jen sledovani ktere programy bezi, kam se pripojuji ven. ten kdo se na to pak diva nema cas studovat pitomosti, staci mu videt ze za den je to hodina excel, hodina v emailu, 2 hodiny necinnosti atd. Nadrizeni pracuji se statistikami. Pak si rekne proc ma Tonda excel pusteni hodinu a franta pul dne? Co proboha ta Andula dela 6 hodin denne v IE? Tak pane spravce, zakazte jim ty fejsbůky, idnesy a novinky.

Tedy pokud by slo o otvirani wordu s tim, ze tento je beznou naplni prace tak podle me nezjisti.
Pokud by se jednalo o cokoliv z internetu tak nemate moznost zjistit co kdo(admin) vidi.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 24. 5. 2011 10:01

Popi píše:Pokud je na PC "sledovač", pak musí být vidět ve správci úloh.


Nemusí...
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepak 24. 5. 2011 10:27

Popi píše:Pokud je na PC "sledovač", pak musí být vidět ve správci úloh.

Nemusí. Případně může být vidět, ale nemusí být snadno rozpoznatelný (pokud například běží jako součást svchostu).

Milanr1 píše:K zobrazení procesů všech uživatelů by musel BFU disponovat admin právy.

Nemusel, to je jen omezení Task Manageru ve Vistách a novějších, ale při použití jiného programu pro zobrazení procesů to bude fungovat v pohodě i pod běžným účtem.
pepak
Junior

Odeslat příspěvekod markus48 24. 5. 2011 10:32

ak si dobre pamatam tak napr program Hlídací pes nieje vidiet v task managery
markus48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _Mike_ 25. 5. 2011 10:41

A co tak sa spytat zamestnavatela? Ak sa taketo programy pouzivaju, musis o tom byt oboznameny dopredu. Takisto ak mas nahravany telefon a pod.
_Mike_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndyF1 25. 5. 2011 11:09

Na zistenie co vsetko naozaj bezi v PC odporucam pprocexp od sysinternals.Ukaze aj detaily pod svchost... Inak samozrejme zamestnavatel by o sledovani mal nielen informovat ale vyziadat si od zamestnanca pisomny suhlas.
AndyF1
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 25. 5. 2011 11:47

Pisemny souhlas?
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 5. 2011 19:54

Bývá součástí pracovní smlouvy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 26. 5. 2011 05:06

To jo, jenomze tu podepisujes pri nastupu tak-jak tak.
Takze zadne dalsi vyzadani pisemneho souhlasu.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a.malotka 26. 5. 2011 06:56

markus48 píše:ak si dobre pamatam tak napr program Hlídací pes nieje vidiet v task managery


V OS Windows je videt v TaskManageru kazdy program. Neexistuji zadne vyjimky.
at zije O'Neill a Asgardi.
a.malotka
Junior

Odeslat příspěvekod rumcajs1968 26. 5. 2011 07:00

To "karlos00x"
Jenomže některé sledovače jsou tak prudce inteligentní, že sledují jen dobu, po kterou je otevřená aplikace. Já běžně zapnu PC, otevřu Chrome, v něm mi naskáče cca 30 oken (už jich bylo i 55 :-) ), která jsem ještě nestihl projít a pokud nemám čas, pak na konci dne uspím PC a jdu pryč. Druhý den pak to samé ...
Takže pro někoho jsem vlastně celý den na netu a přitom nepřečtu ani písmeno .... :-)
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená,
že po mně nejdou.
rumcajs1968
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků