Výběr netbooku, 6-7 tisíc

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 5. 2011 21:08

Ten notebook je bazarový, doufám, že si toho jsi vědom ;)

Výdrž 3,5h s WiFi, 4h bez WiFi. Ty hry byl asi překlep...

Přetaktovat integrovanou grafiku v notebook je rychlá cesta do servisu, nebo spíš do sběrného dvora ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 16. 5. 2011 21:14

Kruci, a jo, to je jetý :-( Vědom si nejsem.

A ta výdrž taky na prd.

A hry...pokud by to vážně dávalo nějakých 1600 bodů v 3D marku 06, tak proč by ne...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 16. 5. 2011 23:42

U165 dá na baterii zhruba to, co píše Bari007 (při maximálním šetření do 5 hodin, běžně kolem 4 hodiny) - měl jsem nějakou dobu na osobní test.

Starší, nenáročné hry dá.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kavkoun78 17. 5. 2011 15:27

Našel jsem EEE dvoujádro v ceně kolem 7000,- EEE 1015PN
http://www.alza.cz/asus-eee-pc-1015pn-i ... 239006.htm
kavkoun78
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 5. 2011 15:49

Odkaz nefunguje.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smith22 28. 5. 2011 15:17

kavkoun78 píše:Našel jsem EEE dvoujádro v ceně kolem 7000,- EEE 1015PN
http://www.alza.cz/asus-eee-pc-1015pn-i ... 239006.htm


Tož to by mě taky zajímalo co říkáte na tento počítaček :-)

ASUS Eee PC 1015 PN-BLK052S
Kód: Vybrat vše
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=80270


Vedou se různé diskuze, že to radši vzít Asus Eee 1015B(AMD Brazos).
Kód: Vybrat vše
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91421
Podle mě ale Intel je Intel.
Co by ste z těchto dvou vybrali vy?A bavme se jen o těchto protože jiné modely jsou cenově někde jinde a těch 7200,- je maximum co bych za netbook dal.Kupovat netbook za 10-13tis. je dle mě nesmysl.To si mohu rovnou koupit notebook s lepší výbavou což ale nechci!Díky
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 28. 5. 2011 22:34

Ten Intel bude samozřejmě díky vyšším taktům a funkcím jako Hyper Threading výpočetně výkonnější. Přesto bych si koupil AMD verzi, protože ta architektura je jednak opravdu povedená a jednak je už v základu i použitelná grafika s akcelerací videa. Netbook bude sice stále pomalý, ale dá se na něm už reálně dělat kompletní škála činností a s velmi příjemnou spotřebou.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smith22 29. 5. 2011 15:26

Díky za názor.
Myslíte, že stou spotřebou na tom bude AMD lépe znatelně než Intel nebo je to zhruba nastejno?Já sem četl, že u AMD TDP procesoru činí 9W a Intel má 8.5W.Samozřejmě chápu že záleží i na dalších vnitřnostech.Oba netbooky jsou totiž na přibližně stejné cenové hladině tak člověk chce samozřejmě vybrat to nejlepší poměr CENA/VÝKON/SPOTŘEBA.
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 29. 5. 2011 19:19

Jde o to, že se spotřebou na tom bude AMD prakticky stejně, ovšem nabídne celkově univerzálnější výkon.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 29. 5. 2011 21:01

Prosim potrebuji par informaci pokud nekdo bude tak hodny v NTB tapu...

Poridil jsem si dnes u mironetu tenhle ASUS http://www.mironet.cz/asus-eee-1001pxdb ... y+dp151594

Jeho parametry jsou nasledujici:

Procesor: INTEL ATOM N455 1,66GHz.
Pevný disk: 250GB.
Operační paměť: 1GB DDR3 1066MHz. kterou lze dodatečně rozšířit až na 2GB.
Grafická karta: INTEL GMA 3150.
Zvuková karta: Integrovaná. HD audio zvuk.
Software: Windows 7 Starter 32bit CZ. Software EEE Docking,Asus Express Gate a par dalsich od vyrobce

Vsude se pise ze je ATOM jednojadrovy ale me se ve spravci HW ukazuje dvakrat....
Dalsi vec je Win7 Starter slapou perfektne netbook lita jak blesk a i integrovana intelacka nic moc INTEL GMA 3150 v pohode jen vadi ze nelze nastavit pozadi to umeji az verze basic,Home a Premium....nelze to nejakou upravou v systemu ci registru vyresit?
Posledni ten CPU je 64 nebo 32bitovy a kdyz nainstaluji IE9 bude grafika podporovat HW akceleraci nebude policko v moznostech IE zasedle? pokud ano bude scroolin desne pomaly (vlastni zkusenost z jine sestavy)
Cheetah007

Odeslat příspěvekod wizaard 29. 5. 2011 21:23

Jedno jádro, ovšem Hyper Threading - jedno jádro umí zpracovávat dvě věci najednou = virtuální dvoujádro, výkonem zhruba na úrovni 1,5-jádrového procesoru.

O změně pozadí na Windows 7 Starter nevím - oficiálně to nelze. To je to poslední, co by mě trápilo :-).

Zda podporuje X3150 akceleraci IE9 skutečně nevím - to je potřeba ověřit na webu. Co jsem zevrubně četl na webu, X3150 by měla být schopná akcelerovat zobrazování IE9.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 29. 5. 2011 21:27

A co ASUS K53U-SX014 ?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 29. 5. 2011 21:37

nO SNAD JO ie9 ZKUSIM a dam vedet

Jinak co rikate teplotam co ukazuje SpeedFan na netbook prumer nebo zle?
Podotknu jen ze v tu chvili se NTB nabijel a utilita od asusu jej nastavuje sama pri nabijeni na plny vykon pak by to melo trochu spadnout vetracek vyfukuje ven z leveho bokua kopiroval jsem soubory z flashky na hdd

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Jinak hned po prvnbim zapnuti se spustila samocinne instalace W7 ale netusim odkud....na HDD se mi instalacku a nastroje od asusu nepodarilo najit mozna budou mezi skryte a systemove...nevite kde to je abych instalacku hodil na dvdcko ci flashku_
navod je strucny a nic tam neni
Sry ze to zaneraduji tady alek tomuto ntb jsem tema nenasel...
Cheetah007

Odeslat příspěvekod smith22 29. 5. 2011 22:10

Tu tapetu chápu :-).....je to sice taková blbost ale někdo na tom bazíruje a já sám na tapety taky trpím :-).A taky sem přemýšlel o tom jestli to ve Starteru jde nějak obejít.Zatím sem ale o tom informace nedohledával - to budu řešit až netbook budu mít v rukách.Kupovat kvůli tomu ale nový systém rozhodně nebudu!
IE neřeším, jedu na Mozile.

Edit: Tak sem dvakrát kliknul v googlu a změnit tapeta ve Starteru jde prográmkem Oceanis.Upřímně sem ani nečekal, že by to nešlo nebo že by to někdo nevyřešil(lidi sou vychytralý potvory :-).Tady návod:

Kód: Vybrat vše
http://www.sevenforums.com/tutorials/47294-desktop-background-change-windows-7-starter.html


Nebo vyzkoušet utilitu přímo od Asusu:

Kód: Vybrat vše
http://notebooky.heureka.cz/asus-eee-1001ha-blk006x/poradna-otazka/30945/
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 29. 5. 2011 22:47

Cheetah007: Teploty jsou na Atom naprosto v pořádku. Ty procesory nejsou energeticky ani teplotně náročné, a tak je výrobci moc nechladí, teplot kolem 50-60°C se neděs, to je běžné vlastně u všech notebooků.

Instalace Windows (resp. tovární záloha) není ve skryté složce, ale na skrytém diskovém oddílu. I kdyby ses k němu dostal, soubory z něj Ti budou k ničemu - budou to nějaké soubory obrazu disku, které stejně bez utility a nastavení ASUSu nebudeš schopen použít. Ale divil bych se, kdyby notebook neměl možnost vypálit obnovovací DVD, leč k tomu by byla potřeba externí vypalovačka. Hledej něco na způsob "burn recovery media" a podobně. Nevím z hlavy, jak se to u ASUSu jmenuje.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků