O2 zrychluje internet - VDSL

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod D.U.K.E. 6. 6. 2011 18:18

RossiD: mohu se zeptat na vzdalenost od ustredny? to je totiz poprve co vidim, ze to jede rychleji nez O2 slibuje...rychlosti jsou to fakt paradni
D.U.K.E.
Junior

Odeslat příspěvekod RossiD 6. 6. 2011 19:27

2 D.U.K.E.

750m
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obrbaz 6. 6. 2011 19:57

Tak po dalším dnu používání mám pocit že to O2 nějak limituje. Když stahuji třeba z uloz.to tak u premium učtu nejde stahování jednoho souboru rychleji jak 600kB/s u share-rapid (premium) se pohybude rychlost stahování +- taky tak, videa na youtube v 720p a 1080p se nestačí načítat ale v pátek/sobotu/neděli tohle nedělalo, stahování i jednoho souboru jelo plnou rychlostí a youtube 1080p bylo načtený zachvilku. Jinak rychlost naměřím pořád 22-24,5Mbit

EDIT: Při pingu na youtube.com mi to vypisuje ip adresu 74.125.95.93 a po pátrání pomocí googlu jsem zjistil že ip je v San Franciscu tak jsem dal speedtest do onoho města a upřimně je to katastrofa

Obrázek
obrbaz
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 6. 6. 2011 23:50

Pozoruhodné, jak je to u různých ISP různé:

UPC Fibre Power 25/1,5 Mbit/s
Obrázek
Obrázek
pro porovnání:
Obrázek

Volný ADSL 2/0,25 Mbit/s
Obrázek

GTS Novera 8/8 Mbit/s
Obrázek
a pro porovnání
Obrázek

No je tedy otázka, za co může chabá zahraniční konektivita našich ISP a za co může slabý server, chtělo by to vyzkoušet i jiné.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kolega 7. 6. 2011 07:11

obrbaz píše:Tak po dalším dnu používání mám pocit že to O2 nějak limituje. ...

No jednak tu někdo od O2 tuto doměnku vyloučil a také podle mých zkušeností se nic takového neděje.
Mě se v souvislosti s VDSL a třeba serverem share-rapid stalo včera naopak něco, co mě hlava nebere, vysvětlí mi to někdo?
O co jde? Rychlost VDSL se mi při měření standardně pohybuje kolem 19,5Mbps/1,91Mbps/15ms. Včera jsem stahoval v IE9/Win7 cca 800MB soubor a pak součastně ještě další 900MB, ale přes ten jejich download manager. V IE mi rychlost stahování postupně došplhala až na 7MBps !!! a k tomu ještě ten manager stahoval rychlostí 1900kBps, tedy 1,9MBps. K tomu všemu ještě syn pařil on-line hru a kupodivu mu nepadala !! díky takovému vytížení připojení.
Jak je tohle všechno možné, když download připojení VDSL je při Internet Aktiv cca do 3MBps? (podotýkámn, že set top box pro O2TV byl v tu chvíli mimo provoz - vypnutý)
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5n4k3 7. 6. 2011 08:11

Tak já teď dosahuju reálné maximální rychlosti 3213kB/s takže nějakých 25,1Mb/s. Teď jsem stahoval 900MB z share-rapid a jelo to většinou 3100-3213, občas to zakolísalo k 2500. Ale zase mi tuhle max. rychlost žádný speedtest nenaměří.
5n4k3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 7. 6. 2011 08:27

Na nějaké měření se vykašlete u větších rychlostí to stejně ukazuje nesmysly...

Viz moje měření na kabelové TV:

Moje linka 100/100Mbps a naměří to:

Obrázek

a jinak mi to na ostatních serverech v ČR ukazuje max 40-50

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Atd......

Jinak brácha má připojení ADSL a protože bouřka odrovnala modem tak si podal taky žádost o zrychlení aby dostal nový modem za kačku - tak pak povím jak to bude šlapat ještě nedorazil.

Jinak u těch serverů je podle mě problém jak jsou vytížené a proto to někdy pošlape a někdy ne i když vy budete mít rychlé připojení.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jenda.69 7. 6. 2011 09:00

Já si taky zažádal o zrychlení a nic se nestalo. Modem nepřišel ani do 2 týdnů, i když měl do 10 dnů.
Tak jsem jim včera psal na Twitteru a prej se vyskytla chyba a aby mohli požadavek zadat znova, tak chtějí moje rodný číslo. K čemu jako? Vždyť v tom webovým formuláři jim stačilo referenční a telefonní číslo.
Když jsem to chtěl zadat znova přes ten formulář, tak mi kontrola dostupnosti najednou píše, že to u mě nejde.
jenda.69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 7. 6. 2011 09:16

No to je docela typické, mají tam v tom trochu guláš. Mě to sice udělali promtně, to zrychlení, ale také jsem to trochu ještě sichroval (po zkušenostech při zřizování ADSL), kromě objednání na webu ještě návštěvou v O2 prodejně a zkontroloval jsem to i telefonicky. Funguju nyní na Internet Aktiv už od 12.5 večer. ALE stalo se mi nedávno (přesto, že již mají dávno doručenou mnou podepsanou smlouvu na 12 měsíců na internet Aktiv) že mi 2.6 přišel od O2 e-mail s názvem "shrnutí objednávky" a v něm, že prý jsem si u nich dnes (2.6.) objednal změnu služby na Internet Optimal, tedy 16/1 Mbps ... a že změna bude provedena do 12 dnů o čemž mě budou informovat. To mě docela dožralo, protože jsem si nic takového neobjednával. Zase jsem tam musel zavolat a na podruhé se mi to snad podařilo zrušit. NEPOCHOPITELNÉ.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 7. 6. 2011 11:28

Zdravím, tak koukám co vám to ukazuje za rychlosti a nestačím se divit.

Mám parametry: Attainable Rate (Kbps): 58808 29585
Rate (Kbps): 33998 2200

Objednané 25/2 a stejně pokaždé naměřím něco takového:
Obrázek

Měřím blbě nebo je jiný problém? Samozřejmě mám na lince jen jeden PC a i TV jsem na zkoušku odpojil.

Splitter jsem dal nový, kabely jsem dal nové a pořád to stejné..
-vasek-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 7. 6. 2011 11:41

zajímej se, jak se chová tvoje linka a ne, co naměříš...

těm parametrům určitě rozumíš, takže ta linka musí jet 30/2...

pokud nejede, nalistuj si hned na první stranu tohoto vlákna, kde se dozvíš, že přepnutí z ADSL na VDSL ještě automaticky neznamená vyšší rychlost...

ke skutečnýmu přepnutí dochází obvykle v nočních hodinách...

dej tomu dva dny, pokud se nic nezmění, řeš to s technikem...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 7. 6. 2011 11:56

Díky moc za odpověď.
Právě že nový modem už tady je 14 dní, dnes jsem se dočetl že může brzdit a splitter tak jsem ho vyměnil.
Přepnuto by ale už mělo být, takže už fakt zbývá pořešit to s technikem. Díky. :)
-vasek-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5n4k3 7. 6. 2011 12:21

Těm speedtestům, jak už tady bylo řečeno, moc nevěřte. Nejlepší ukazatel skutečné rychlosti linky je stáhnout nějakej soubor z internetu odněkuď, odkuď by mělo jít teoreticky stahovat rychlejíc, než je rychlost vašeho připojení. Jinak ta linka mu nejspíš určitě nepojede 30/2 ale maximálně +- 25/2. Těch 33998kbps je tam podle mě kvůli O2TV, aby to nezpomalovalo internet. Já to mám taky tak. Jinak ten ping máš opravdu vysokej, zkus v příkazový řádce (start-spustit-cmd-enter)
zadat "ping http://www.seznam.cz -t". A ještě, já jsem si pro jistotu nastavil v modemu natvrdo používat jen VDSL, teď pokuď mi internet funguje, tak 100% vim, že jedu na VDSL. Taky ještě může pomoct restartovat modem.
5n4k3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -vasek- 7. 6. 2011 12:41

Vdsl mám v routeru nastavené. Ping přes příkazouvou řádku mám přes lan kolem 25ms a wifi kolem 100ms. Jinak teď jsem zkusmo stáhl 300MB soubor ze stahuj a naměřil jsem průměr 14,3 mbit/s. Začínám si pomalu myslet, že nám aktivovali tu linku 16/.. Večer se zeptám našich co vlastně podepsali za smlouvu. :D
-vasek-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 7. 6. 2011 12:57

jsou místa, kde realizovali pouze tarif optimal (16/1), přestože jejich zrychlujeme web ukazuje v místě přípojky 25mbit a byl objednán tarif aktiv (25/2)...

nejspíš se postupně dovybavují ústředny, popřípadě zřizují předsunutý DSLAMy...

to by ale neměl být tvůj případ, ty máš aktualní sync vysoko nad 25/2...

rozhodně si zavolej přinejmenším operátorovi...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků